Нашите кухни - 83

  • 42 288
  • 796
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 4 668
Благодаря за отговора! По тази причина предпочитам дърводелец, вместо фирма. Сладовете поддържат наличности от плоскости, правят разкрояване и кантиране и нещата биха могли да се случат по-бързо.
Точно обратното е.
Ако дърводелец/фирма сам си прави рязане и кантиране, чакаш само неговата опашка за клиенти. След това се обработва веднага.
Ако се разчита на рязане и кантиране на доставчика на плоскости, задължително чакаш и 2те опашки.
И клиентите на фирмата/дърводелеца, изпълняваща кухнята;
отделно опашката на фирмата, която реже и кантира. Миналата година само там се чакаше 1 месец +.
Сега (преди около месец), е около 2 седмици (Салекс и Роси).

За поръчков продукт имате доста висока претенция, да става за дни.

Най-скоростно става с Виденов. За 3-5 дена ще дойдат и ще я сглобят за 2 часа.

# 601
  • Мнения: 68 759
И при  Виденов има с поръчка..чака се 30 дена. Тези които идват за 3 дена са само няколко модела.

# 602
  • Мнения: 1 515
Масово сроковете за изработка са 40-45 работни дни. Надали някой работи от днес за утре.

# 603
  • Мнения: 581
В старият апартамент, преди 5г. дърводелец ми направи кухнята за 10 дни с монтажа. За мое съжаление вече живее в Австрия и затова търся алтернатива.

# 604
  • Мнения: 6 301
Някой от вас има ли кухня по  поръчка от Виденов и ако да, какви са плюсовете и минусите.

# 605
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
единствения плюс на виденов е цената.

# 606
  • Варна
  • Мнения: 7 505
В старият апартамент, преди 5г. дърводелец ми направи кухнята за 10 дни с монтажа. За мое съжаление вече живее в Австрия и затова търся алтернатива.

: )))) Кадрите намаляват.
Вие питахте за фирми, не за дърводелец. Иначе може да ви препоръчаме и самостоятелен дърводелец, но не знам колко ще се чака.
Може би ако се предложи да платите по-висока цена биха се съгласили на по-кратки срокове. Но ще забавят някой друг заради вас.

Според мен много зависи и от начина на ползване/експлоатация/ поддръжка. Има си хора по някаква причина по-разрущаващи и унищожаващи и при тях нищо не издържа ; ))) - нито скъпото, нито евтиното. И такива ,които пазят и при тях и по-нисък клас материали не правят проблем и ги ползват с години. Въпрос на отношение към мебелите и вещите.

# 607
  • Мнения: 6 301
единствения плюс на виденов е цената.
Имаш такава кухня и не си доволен защото...?

Тъй като съм в процес на обмисляне на много неща в новата ни къща и разбира се в кухнята, та пак ще питам. Пералнята за съжаление ще трябва да е в кухнята. При това положение, за височината на плота е ясно, че ще бъде на 90 см. Няма проблем т.к. сме високи хора. Искам да знам, за да е в затворен шкаф каква трябва да е ширината на плота/шкафа? Имам предвид, че ако ширината на плота не може да е повече от 60 см. ще купя пералня слим модел. Вкъщи съм с такава за 7 кг. пране и ми е ок, но все пак ако мога да сложа по-голяма пералня ще ми е по-удобно. Та някой от вас има ли кухня с вградена нормална пералня и плота колко см ширина е?
А и още нещо. Има ли качествено ПДЧ, което да търся и ако не дали задължително трябва вратите на кухнята да са ми МДФ. Хем ми харесват гланцовите МДФ врати, хем пък не ми се ще да робувам и да лъскам нон-стоп кухнята, а имам наум виждащите се оставени пръсти по гладките повръхности. Дайте съвет кое е по-добро и по-функционално. Вкъщи съм с качествено ПДЧ, но след 13 г. ползване започва да издава багажа.

Последна редакция: вт, 11 авг 2020, 09:22 от fatalina

# 608
  • Мнения: 68 759
Има перални за вграждане мисля.

Нормална пералня няма как да е с вратичка отпред при 60 см ширина на плота. Отзад също се оставя луфт за маркучите, отпред люка надстърча..
Когато пералнята е пусната, вратичката пак ли ще е затворена - защото трябва да се предвиди луфт и за мърдането при центруфугиране.
Проветряване няма как да правите, ще мухляса бързо вътре ако винаги стои затворен люка.

Не знам...не ми се вижда разумен избор това.

Отвори схемата на някой модел пералня за вграждане за да видиш размерите на отвора, който ти трябва...ориентировъчно.

# 609
  • Мнения: 6 301
Има перални за вграждане мисля.

Нормална пералня няма как да е с вратичка отпред при 60 см ширина на плота. Отзад също се оставя луфт за маркучите, отпред люка надстърча..
Когато пералнята е пусната, вратичката пак ли ще е затворена - защото трябва да се предвиди луфт и за мърдането при центруфугиране.
Проветряване няма как да правите, ще мухляса бързо вътре ако винаги стои затворен люка.

Не знам...не ми се вижда разумен избор това.

Отвори схемата на някой модел пералня за вграждане за да видиш размерите на отвора, който ти трябва...ориентировъчно.
Благодаря! Няма да е за вграждане със сигурност. Имам предвид и маркучите и люка. Ако няма как да ми се направи плот/шкаф например 80 см ще си сложа пералня слим модел. Те са широки 45 см.

# 610
  • Мнения: 68 759
В друг форум четох, че един си сложил с горно зареждане, плота отгоре се отварял на панти.
 Пак ще е скрито, отпред, но пък плота се "разрязва" и прекъсва.
Като идея само.

# 611
  • София
  • Мнения: 4 668
Има перални за вграждане мисля.
Нормална пералня няма как да е с вратичка отпред при 60 см ширина на плота. Отзад също се оставя луфт за маркучите, отпред люка надстърча..
Когато пералнята е пусната, вратичката пак ли ще е затворена - защото трябва да се предвиди луфт и за мърдането при центруфугиране.
Аз вградих от най-големите перални (9кг), но специално там ми е издадена кухнята, и плота съм го снаждал от 2 парчета. Плотът е с около 6 см по-напред, а "шкафчето", с около 5 см. Казвам шкафче, но реално това е една вертикална страница, захваната за съседния шкаф, и вратичка, захваната за страницата. От другия край е стената. Получи се доста прилично. Много е удобно. Искаше ми се плотът да не е с изрязвания, но нямаше начин. Също го срязах и напречно, за да направя снадката за удължаване на плота в задната част на пералнята. И точно тая напречна снадка все ми пречи, защото се пълни с кафе.

За виденов, не писах, защото нямам поръчкова. Имам обикновени на виденов. Също и други мебели, гардероби.
За обикновените, ако човек е внимателен могат да издържат неограничено. Не се разлепят кантовете, термоплота си стои и тн.
Положителното е, че са евтини и бързи. Можеш за 2 дена да имаш кухня.
Въпреки това, си имат недостатъци.
Обкова/пантите са им евтини. Не се повреждат, но вратичките силно хлопват при затваряне. Роси продават меки панти, под 2лв за брой май. На който му се занимава, сменя пантите и тоя проблем се решава. Имам сменени на гардероби, кухни и тн.
ПДЧто е по-рехаво, отколкото примерно ПДЧ, което се продава на листове EGGER и подобни. По тая причина видичките на пантите лесно могат да се откъртят. Това също не е болка за умиране. Блум, Грас, а вероятно и други, вместо винтчета ползват къси евровинтчета, май по 5мм на около 10мм. Разбира се, всяка панта май може да се приспособи с тия винтчета. Те имат по-голяма площ, съответно повече здравина при изкъртване. А в най-лошия случай, може да се попълни изкъртеното със лепила със смола, и да се разпробие наново.
Говорим за супер хипотетични сценарии. 1 на 100. Примерно от 20 кухни, 5 изкъртени болтчета.
Друг недостатък на кухните виденов, са ролковите механизми за водачи на чекмеджета, тип MALM IKEA.
И те не се чупят, но пък не е гъзарско, да ти се плъзга чекмеджето, плавно затваряне и тн. Те също успешно се подменят със скрити водачи, може и блум дори. Аз лично съм го правил. Но съм сменял и челата, т.е. височината на чекмеджето. Не помня има ли разлика и каква е. Скритите водачи искат 2см отдолу. Виденовите може и да имат 1 или 1.5 см, не помня.
Друг недостатък, не достатъчно чекмеджета, включително и по-големи. Това също може да се преустрои. Но си е играчка.
Дръжките им са кофти, но те са стандартен размер, също могат да се сменят.
Друг недостатък (на готовите) е, че не можеш да играеш много с размерите. И често има кухни по 45 см дълбочина, а имаш място за 60. И си е хабене на пространство.
Също и височината е стандартна, и се хаби място над горните шкафчета. Но пък съм виждал много поръчкови кухни са точно изпълнени тип Виденов. Теглят по една черта едно към гьотьоре, както на майсторът му е било удобно, и клиентите, къде от икономия, къде от незнание, са се съгласили. Къде ти е ползата от поръчкова кухня тогава?

# 612
  • Мнения: 68 759
Аз също имам снаден плот в една ниша с дълбочина около 80 санта. Рязано е надлъжно, и е добавено едно парче около 15 санта, но снадката е отзад, почти не се вижда, не дразни. Обаче какви хубави дълбоки и дълги назад чекмеджета станаха там.....много си ги обичам. Побират мноооооого неща Simple Smile

# 613
  • Варна
  • Мнения: 926

Ето ги моите пералня и сушилня в кухнята. Плотът е 70см, а всеки шкаф 65.
Разгледай добре размерите на пералнята,която искаш,защото размерите зависят и от дизайна.

# 614
  • София
  • Мнения: 4 668
Снадката отзад грам не ме дразни, но напречната ме дразни.
Тя задната е захваната с дюбели и лепена, без кантове.
А напречната е с кантове и лайстна. Така и не са ми удобни тия метални лайстни. Красиви, но неефективни.
Може някой ден да снадя и да залепя и напречната снадка. Но вече положено, не ми се занимава.
Ако сега го правя отново, не бих рязал плота, а бих ползвал всякакви прийоми да го запазя цял.
Например, в горната част на пералнята, едно парченце МДФ 10-15санта под 45 градуса от вратичката до плота.
Лошото е, че не може всичко да се прецени предварително. А като не режеш и кантираш сам, каквото поръчаш накуп, това е. После е късно за промени.


Моята пералня/сушилня е в края
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 11 авг 2020, 10:23 от Танграта

Общи условия

Активация на акаунт