Нашите кухни - 83

  • 42 549
  • 796
  •   1
Отговори
# 540
  • при моите любими
  • Мнения: 2 588
Харесах си този промоционален пакет, но се чудя този смесител дали е удобен? Някой има ли подобен да изкаже мнение.http://m.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=14&c=177&pid=3039

# 541
  • Варна
  • Мнения: 931
Според мен Schock е несравним с Тека  или Лексгруп.
Cydonia аз съм с подобен тип смесител и ми е много удобен. Преди бях с нисък и сега ми е несравнимо.

# 542
  • Мнения: 6 382
Момчета, предстои ми в кратък срок да се изгради външна чешма от итонг с отвор за голяма мивка. Чешмата обаче няма да е покрита с навес. Бихте ли ми препоръчали модел голяма мивка, тип по-дълбоко корито, което да издържа на въшни условия, като сурова зима и горещо лято, дъжд и сняг. Мои близки имат такава чешма с хубава мивка май беше Фат, но при тях няма поблем, защото чешмата е под голям навес и поне не я вали дъж и сняг и не я пече жалко слънце. Дали ако си купя такава на Фат ще ми върши работа за дълъг период от време на открито?

# 543
  • Мнения: 11 912
Момчета, предстои ми в кратък срок да се изгради външна чешма от итонг с отвор за голяма мивка. Чешмата обаче няма да е покрита с навес. Бихте ли ми препоръчали модел голяма мивка, тип по-дълбоко корито, което да издържа на въшни условия, като сурова зима и горещо лято, дъжд и сняг. Мои близки имат такава чешма с хубава мивка май беше Фат, но при тях няма поблем, защото чешмата е под голям навес и поне не я вали дъж и сняг и не я пече жалко слънце. Дали ако си купя такава на Фат ще ми върши работа за дълъг период от време на открито?
Можете да си купите нещо готово, което ще издържи, като например:



От тук са снимките:
https://www.alo.bg/5986018

# 544
  • София
  • Мнения: 4 668
А итонгът става ли за външно строителство, че не съм сигурен. Поема влага. Някои майстори говорят, че се разкашвал и разпрашавал за няколко години (5-10). Други пък майстори говорят, че нищо му нямало. С какво ще е облицован? Ако е плочки, дори и водоотблъскващите фуги пропускат вода.

За мивката, аз съм с фат в къщи. За навън, нямам идея. Изкуственият камък няма да се повреди. Лаковото покритие, не съм сигурен. По-добре някой наистина специалист да си даде мнението. Дебела неръждавейка няма ли да е най-добре?
В крайна сметка, един фат е 150-200лв. Според мен, всякак ще изкара 10ина години. А и да му стане нещо, то ще е козметично и малко. Което за отвън няма да личи толкова.

1то което ми излезе в гугъла. Голямо корито и естествен камък:
http://www.estestvenkamak.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0% … 0%B2%D0%BA%D0%B8/

# 545
  • Мнения: 42 111
За градинска мивка на открито няма по-добро от предложените излети корита от мозайка. Вечни са, не се увреждат от студ, дъжд и слънчево греене, не се драскат ( а в градинска мивка се мият всякакви кални зеленчуци). И зидът може да е от тухли единички, защо непременно Итонг?

# 546
  • Мнения: 6 382
Благодаря! Виждала съм всичките тези модели и възможности. Не искаме готова мивка от мозайка. Грозни са ми и старовремски.  Не искаме готова външна чешма, защото трабва да я съобразим с настилката на площадката и верандата, както и с изграденото вече барбекю. Няма проблем да е с итонг. Вероятно ще се облича с камъни.
Това е барбекюто и май така ще ришим да направим и чешмата. Още не сме решли.

Искам по-голяма чешма с място от двете стани за поставяне на повече неща. По-късно ще снимам  и ще кача, за да стане ясна какво ми харесва.

Последна редакция: чт, 06 авг 2020, 12:41 от fatalina

# 547
  • Мнения: 6 596
Помислете за метална.

# 548
  • Мнения: 540
Някаква идея къде в София мога на живо да видя моделите или поне цветовете на мивки Schock?

# 549
  • Мнения: 6 596
Звъннете им да ги питате

# 550
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
Според мен Schock е несравним с Тека  или Лексгруп.
Cydonia аз съм с подобен тип смесител и ми е много удобен. Преди бях с нисък и сега ми е несравнимо.


Шок и бланко за мен са най-добрите което не значи, че другите не стават. Трудно някой ще открие разликите в материалите. Шок правят мивките на Тека или поне част от тях. FreshBreeze потърсете партньор на вето.бг, те са вносители.

# 551
  • Варна
  • Мнения: 931
Според мен Schock е несравним с Тека  или Лексгруп.
Cydonia аз съм с подобен тип смесител и ми е много удобен. Преди бях с нисък и сега ми е несравнимо.


Шок и бланко за мен са най-добрите което не значи, че другите не стават. Трудно някой ще открие разликите в материалите. Шок правят мивките на Тека или поне част от тях. FreshBreeze потърсете партньор на вето.бг, те са вносители.
Аз нямах предвид, че другите не стават.

FreshBreeze  мостри на цветовете има в повечето мебелни магазини, които предлагат кухни, но да видиш плочка с цвят и цялата мивка,за мен има разлика.

# 552
  • Мнения: 6 382
Идеята е външна чешма по подобие на тази

# 553
  • Мнения: 9 947
Аз също не бих използвала итонг за структурата на мивката, но щом сте решили така, няма какво да го коментираме. Ако сте сигурни, че няма да ви я откраднат, една метална мивка (инокс) си е направо вечна - нито дъжд или сняг, нито пек ще я повредят.

# 554
  • Мнения: 630
Какво Ви е мнението за гранитните мивки за кухня на Grohe? Насочили сме се към тях, а виждам че коментирате на други производители като най-добри.

Общи условия

Активация на акаунт