Кажете къде в Пловдив да родя ?

  • 36 000
  • 341
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 683
    Да,Миле,направи ми секцио по-желание,след като му обясних,че психически няма да издържа нормално раждане!то не беше и нужно да му обяснявам,той ме виждаше в какво състояние съм.Малко преди да родя моя приятелка изгуби бебето си при нормално раждане,защото е било омотано в пъпната връв.И след един спонтанен аборт,човек вместо да си мисли,че точно на него няма да се случи,си мисли обратното,аз реших че ако тръгна да раждам нормално ще се случи и на мен.Обясних му на Минев,човека ме изслуша и накрая ми каза,че решението е мое,но въпреки всичко най-доброто за мен и бебето е да го родя нормално.Не мога да разбера защо захапваш всеки който е доволен от Минев?О.к.-ти не си,имаш право на мнение,но не съм тръгнала да те опонирам,защото видиш ли,аз съм на друга мнение от теб!
  Поздрави и късмет!

Моето бебе също се оказа, че е с увита и стегната около врата пъпна връв, след секциото Кючуков ми разправяше докато бях в реанимацията, че ако дори само съм пробвала да родя нормално едва ли щеше да е живо.
Иначе екипът се справи чудесно, въпреки всички проблеми, бебето ми се роди здраво, не се наложи да му слагат антибиотик, нито да стои в кувиоз, макар да се роди 17 дни преди термин. Така че напълно те разбирам, защо си избрала секциото!
Моя позната я мъчили доста време във Втора градска да роди нормално, понеже и беше второ раждане, обаче дъщеричката й се оказа с увита около телцето и около врата пъпна връв и в резултат от некадърност от страна на лекарката беше акала в околоплодните води от зор и се беше нагълтала с тях, докато разберат, че секциото е неизбежно. Слава богу, бебка се оправи с антибиотик, но това можеше да се избегне!

# 286
Не съм лежала на 3ет,но оттам минах,чаках в една от стаите докато докторът благоволи да ме прегледа,иначе лежах на 7ет,не знам ти кога си била там, но аз в края на октомври 2007

# 287
  • Мнения: 683
Не съм лежала на 3ет,но оттам минах,чаках в една от стаите докато докторът благоволи да ме прегледа,иначе лежах на 7ет,не знам ти кога си била там, но аз в края на октомври 2007

Август, 2005-та и освен хлебарки по прозорците и шкафчетата имаше по 2 пръста прах, умрели мухи, паяжини. На нашата баня беше запушен сифона и се наводняваше, а 2 дни нямаше и вода. Въпреки, че се оплакахме няколко пъти, ефект нямаше. А една от санитарките - туркиня, баба Кадрие, веднъж нахлу в банята, докато едно от момичетата беше вътре, хем предупреди, че е заето, но тя блъсна вратата и се намърда! Развикахме се,  тя също, и каза, че щяла да се оплаче! Тя да се оплаче, представи си!!! 

# 288
  • Мнения: 393
Ама ти при Росен Петров ли си ходила бе маме?

При него от края на 4-я месец, ако мен имаш предвид. Свекърва ми е акушерка и е работила известно време с него и след като месец и нещо не бях ходила по лекари се спрях на него.
Иначе преди това смених няколко, последната беше Димитрова, но след като и тя не можа да ми каже миома ли имам или двурога матка и ми изписа профилактично инжекции прегнил и бих шута.
Ми ти такъв избор си направила, че ти е простено да си бясна.  hahaha

# 289
  • Мнения: 393

 А една от санитарките - туркиня, баба Кадрие, веднъж нахлу в банята, докато едно от момичетата беше вътре, хем предупреди, че е заето, но тя блъсна вратата и се намърда! Развикахме се,  тя също, и каза, че щяла да се оплаче! Тя да се оплаче, представи си!!! 
Joy  Joy  Joy То не че е приятно, ама кво криете бе момичета в АГ отделение  newsm78 . И аз видях хлебарките, влизаха ми в тоалетната до като съм вътре, гледаха ми под нощницата който иска, подмятаха ми бебата разни лелки  smile3511 супер отврат! НО ! Всичко свърши издържах 5 дни. За сметка на това нито за миг не се притеснявах за живота и здравето на бебето си или пък моя!
Айде мила, ходи да правиш нещо по-полезно, че взе да дразниш наистина!  spam2

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 21:57 от mamor

# 290
  • Мнения: 60
Август 2007 също имаше хлебарки и редовно някой ми отваряше прозореца над главата рано сутрин,а бебето до мен умираше от студ ,а аз едва можех да стана от хематом,защото тъпата лекарка спеше аз докато се мъчих и за по-малко от час направих от 1 до 8 см разкритие в тоалетна пълен хорор,но най важното е ,че всичко мина и замина!!!
А, за това,че жените на лекарите раждат секцио не е точно така,не може да се обобщава ,те жените си имат индикации иначе едва ли бих повярвала,че мъжете им ги карат заради нещо друго да го направят!!! thumbsup

# 291
  • Мнения: 2 531
[quote author=mama_na_vale  А една от санитарките - туркиня, баба Кадрие, веднъж нахлу в банята, докато едно от момичетата беше вътре, хем предупреди, че е заето, но тя блъсна вратата и се намърда!  
[/quote]

На мен подобно нещо ми се случи във ВИП-стая във Весела преди 3 г. ! Докато си стоях в банята/ слава богу само на тоалетната чиния/ нахълтаха шефа- д-р Дренски , един водопроводчик и гл. сестра за да видели някакъв теч  Shocked

# 292
Аз ще раждам в Селена..сигурно сега ще бъда критикувана от някои,но мъжа ми настоява да съм там..не отивам там,защото ще получа по-професионална помощ, не и заради хотелските условия или ресторантската храна..просто за да получа човешко отношение и внимание като цяло.Дано оправдаят доверието,което им гласувам и всичко мине добре.Какво мислите за предизвиканото раждане?Терминът ми е на 29 март,но засега няма никакви индикации да родя до тогава,нямам разкритие,а и главичката на беби не се е позиционирала така,както когато започва раждането.Доки ме посъветва ако мине датата, на 31 или 1 април да вървя,там където съм решила да раждам,защото водите са ми намалели.При вас как беше?

# 293
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Аз ще раждам в Селена..сигурно сега ще бъда критикувана от някои,но мъжа ми настоява да съм там..не отивам там,защото ще получа по-професионална помощ, не и заради хотелските условия или ресторантската храна..просто за да получа човешко отношение и внимание като цяло.Дано оправдаят доверието,което им гласувам и всичко мине добре.Какво мислите за предизвиканото раждане?Терминът ми е на 29 март,но засега няма никакви индикации да родя до тогава,нямам разкритие,а и главичката на беби не се е позиционирала така,както когато започва раждането.Доки ме посъветва ако мине датата, на 31 или 1 април да вървя,там където съм решила да раждам,защото водите са ми намалели.При вас как беше?
Защо пък да те критикуваме  Rolling Eyes Няма нищо по-хубаво от това да родиш в Селена  Peace На мен ми предизвикаха раждането, поради същите причини, които си изброила и всичко мина успешно.

# 294
  • Мнения: 683

 А една от санитарките - туркиня, баба Кадрие, веднъж нахлу в банята, докато едно от момичетата беше вътре, хем предупреди, че е заето, но тя блъсна вратата и се намърда! Развикахме се,  тя също, и каза, че щяла да се оплаче! Тя да се оплаче, представи си!!! 
Joy  Joy  Joy То не че е приятно, ама кво криете бе момичета в АГ отделение  newsm78 . И аз видях хлебарките, влизаха ми в тоалетната до като съм вътре, гледаха ми под нощницата който иска, подмятаха ми бебата разни лелки  smile3511 супер отврат! НО ! Всичко свърши издържах 5 дни. За сметка на това нито за миг не се притеснявах за живота и здравето на бебето си или пък моя!
Айде мила, ходи да правиш нещо по-полезно, че взе да дразниш наистина!  spam2

И аз за миг не съм се тревожила за живота и здравето на моето бебе, както и за своето, защото НЕ раждах във ВМИ, а при истинки специалисти - хора, не животни!  Peace

# 295
  • Мнения: 40
Здравейте,
може да звучи наивно и глупаво, но и аз се чудя къде да раждам и при кой. Мисля си, че евентуално ако си ангажирам лекар, трябва да родя в болницата, в която работи, за да имам положителното отношение от страна на персонала. Засега са ми препоръчвани горещо ВМИ ( проф. Милчев ) и Втора градска ( Карагьозян ) . Аз засега ходя при Д-р Динко Мандов ( Весела ) , за който обаче не съм чула нито дума ( добра или лоша ) . Та какъв е основния принцип, по който трябва да се ръководя като си избирам лекаря и болницата? Това е наистина сложна дилема, защото всеки ти препоръчва един и плюе друг...А аз като не ги познавам хората лично, няма начин да имам своя собствена преценка освен да трябва да се срещна с всеки, което е малко абсурдно... Може би за мен е по-важно първо лекаря, а после болницата. Т.е. бебчето да се роди живо и здраво с негова помощ, аз да не се мъча толкова, а после няколко дни все се издържат...Така че мами - помагайте !
Поздрави на всички!

# 296
  • Мнения: 3 216
Ами цялата тема тук е за това. Просто се вьрни назад и прочети.Няма смисьл да се пишат едни и сьщи неща по 2 пьти.

А и не се вьрзвай много много на мама на Вале,тя е изключително пристрастна и целта на пребиваването й в тоя форум е репутацията на ВМИ.

# 297
  • Мнения: 1 900
Родих във ВМИ защото там са едни от най-добрите АГ специалисти/др. Виолета Паскалева/ и имат едно от най-добрите неонатологични отделения в града което може да се конкурира единствено с това в Окръжна.  Wink

# 298
  • Мнения: 40
ОК, изчетох доста от мненията....За жалост никъде не срещнах името на лекаря, който посещавам в момента. Незнам какво да правя... Sad

# 299
riri tol,по какъв начин ти предизвикаха раждането-с вагинална таблетка или ти включиха само система?При кой лекар роди и как?Ползва ли епидурална упойка?Досега съм била 2 пъти на преглед там-първият път при д-р Матев(страхотен и внимателен ),а вторият-при д-р Стварев?Като че ли Матев по ми допадна.Извинявай, че те отрупах с въпроси?

Общи условия

Активация на акаунт