Възспаление на слюн4еста жлеза

  • 35 108
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 768
И аз съм страдала от такова нещо. Ходих специално в Централната Стомотология. Лекарят каза - възпаление от запушване на жлезата, може и вирусно. В нета четох, че е хронично, образували се камъни в жлезата. Ама пък на малко дете newsm78
За лечението в момента - каквото са ти казали, това е. Антибиотик, лимон и имаше още нещо с минерали  newsm78, но не го помня, защото го пропуснах (имало йод в него, а аз съм с увредена щитовидна жлеза). Лимонът е за да предизвика слюнкоотделянето и да се отпуши жлезата. И не е вярно, че боли повече, на мен много ми помагаше.
За храната - прави кашички, пюренца, попара, защото наистина адски боли. Не го карай да дъвче твърда храна (колко е голямо детенцето?) Аз оттогава много внимавам и (срам не срам Wink)но се старая да избягвам много твърди храни и големи хапки (май повече дъвча на другата страна) защото ми се е случвало да усетя пак стягане в челюстта.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 860
Бяла птица,аз не казвам,че от лимона боли повече.Казвам,че просто аз не можех да преглътна абсолютно нищо,нито лимон,нито вода.При мен имаше няколко камъка в жлезата,три дни не си сложих нищо в устата,накрая мислеха да ми слагат системи,за да не припадна от глад и жажда.Но от антибиотика ми спадна оттока и започнах да се храня.

# 17
  • Мнения: 13 768
Опс, и аз съм един заплес ooooh! Сега видях на колко сте. Ми той съвсем мъничък, дожаля ми още повече!
Хайде, оправяйте се по-бързо  Hug

Бяла птица,аз не казвам,че от лимона боли повече


Не споря с теб, споделям моите впечатления, нали се опитваме да помогнем  Heart Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 9 860
Не,не,тук не става въпрос за спор,разбира се Hug.Щом лимона има такова действие явно е добре да се дава.Точно защото става въпрос за детенце обаче трябва много да се внимава.Дано той хареса лимона и да го яде,щом помага. Peace

# 19
  • Мнения: 2 657
оф неще и да пие сок-независимо какъв Rolling EyesСега спинка,но не пожела да хапне нищо.Банана ми отказа,който той оби4а много.Извади си пастета сам от хладилника,но като му го предложих запо4на да пла4е и да бяга Cry

# 20
  • София
  • Мнения: 9 860
Йоана,аз ти предлагам да не го насилваш да яде.Когато бях с този проблем бих убила всеки,който се опита да ми набута нещо в устата.Той е малък и не може да разбере,че трябва да яде лимона и това ще му помогне.Ако го насилваш рискуваш да придобие страх от яденето и болката ,която изпитва при него.Изчакай да спадне отока от антибиотика и тогава той сам ще поиска да яде.Много ви мисля,да знаеш.Ти се успокой,защото така той вижда колко се притесняваш и може да се уплаши повече. Hug

# 21
  • Мнения: 13 768
Ами не го мъчи тогава. Антибиотикът и сам трябва да подейства. А като го поотпусне, тогава. Може и да не е само лимон, може и портокал да слагаш. Въпросът е да е киселко, заради слюнката.
И още нещо се сетих. Аз охках през зимата. Лекарят тогава каза -задължително шал, шапка... Нищо чудно и от настинка и охлаждане да се получава! Да не го е продухало в жегите? Иначе просто не мога да си представя, как може при такова малко дете да е хронично или камъни в жлезата!

# 22
  • Мнения: 2 657
Оф незнам от какво е,а и никой не ни казва.Да малък е,но миналата година беше още по-малък на 5 месеца-не мога да ви опиша ада през който минахме,докато не отидохме в софия.Молех се на Бога да не ни се появява и тогава да е било някакво инцидентно и вярвах/поне ми се искаше да вярвам/,4е няма да му се появи.Но ето,4е година след това историята се повтори.

# 23
  • София
  • Мнения: 9 860
Йоана,знам,че си много притеснена,но ще видиш,че всичко ще е наред.Ще отидете в София,ще открият проблема откъде е и ще го решат.Ето,аз вече четири години нямам проблем,да чукна на дърво,де.

# 24
  • Мнения: 64
Здравей Ioana,
Много ми дожаля за вас.Ще се опитам да ви бъда полезна.
И аз страдам от това заболяване наречено -  "сиалоаденит" от доста години.Правилно са ви казали,че може никога да не се прояви,но може да се прояви след месеци или години. При него камъчето запушва изходния канал на слюнчната жлеза поради което слюнчния секрет няма от каде да се отдели.Това и главната причина за подутината и болката.По принцип диагностиката се прави чрез ренгенова снимка, но за съжаление ако са фосфатни камъчетата не се виждат.Все пак става въпрос за дете и това облъчване на главата не е желателно.Мисля че лечението което са ви назначили е правилно.Лимона са ви го препоръчали с цел да се придизвика по голямо слюноотделяне и по този начин да се изхвърли камъчето.
Друго което ми бяха назначили беше спазмолитик който има съдоразширяващо действие.
Като специалисти в тази област бих ви препоръчала проф.Ценев и проф. Кунев в "Царица Йоана" бившето ИСУЛ София.
Ако имаш въпроси пиши.
Желая ви бързо оздравяване!

# 25
  • Мнения: 2 657
То4но там ходихме при един професор в Царица Йоанна
не му помня името,знам 4е не влязохме през глявния вход,а както е входа се пада от ляво там му е кабинета

# 26
  • Мнения: 2 657
Лили,а при теб установиха ли от какво се е появява?
Сега гледам листа от професора,но не мога да раз4ета името му правилно.Това което раз4итам е Щтгенов-хемоолог-диагнозата която е написал е -пепифи4е/или нещо такова/перотит-не съм сигурна дали правилно раз4итам.

п.п.Големината на подуването бе 30/20-сега го про4етох в епикризата.

И да ви питам отоците които ви се полу4ават твърди ли са?

# 27
  • Мнения: 13 768
И да ви питам отоците които ви се полу4ават твърди ли са?

При мен, да. И не можех много-много да си отварям устата.

Ето, виж тук какво пишат
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/83011010.htm

А в едни руски сайтове бях чела, че може да се причини от нараняване, възпален зъб (абе, да не му расте зъбче на твойто човече!?) и че има няколко вида, сред които и бактериален.

# 28
  • Мнения: 2 657
Да сега му растът,но миналата година не му растяха newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 9 860
Ето,Бяла птица ме подсети,че и на мен ми бяха казали,че причината може да е в растящ зъб.На мен тогава ми растяха мъдреци,но се оказа,че не е от тях,а е от камъните.
Да,моите оток беш твърд и беше много големичък-колкото свит юмрук. на дете.

Общи условия

Активация на акаунт