Модни консултации - 46

  • 50 109
  • 733
  •   1
Отговори
# 615
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 784
Скрит текст:
Heart Exl
Хубави са ти чантите goddess,особено първата с този надпис на  италиански,направо ме умили.Връзва се идеално с белите гуменки.
Колкото по-ми липсва Италия,толкова повече Франция ме отегчава да си призная.Нагледах се на неадекватно облечени хора.Чак на моменти ми става неудобно.После ще кача снимка.Ще кача и от зимата в Сицилия.
Представям си темперамента на италианките, с техния сексапил и почти еднополовия стил на французоиките, макар че зимата са ми много на сърце, докато нямам време и вечно тичам, и бързам. Италианките са атрактивни. Надявам се, някой ден, поне в пенсионна възраст да имам време, да не тичам постоянно и да си нося някои любими рокли, да стъпвам леко или да се нося над асфалта. Еееех, мечти!
Колкото до чантите:
Първата и третата са на една марка. Обожавам италианските обувки и чанти Heart Exl Чантичката за кръста, която поръчах е на същата марка. Почти всички чанти са ми на тази марка, имам и няколко от втората марка, която всъщност е марката на съпругата от първите. Дори калъфа на тефтера ми е на този пич:

Сандалите с тънките каишки, дори успях да се докопам и до яке от yoox, каквито по принцип много отдавна не изработват..., а ми се иска...
Обожавам чантите им, кожата, аромата, изработката, да, повредена съм!
Всъчщност от първата чанта- торба имам няколко разновидности, освен показаната, я имам в дънково синьо, бежаво и синьо, но в малко по-голям размер и в камуфлажно екстра XL. А за чисто кожените им вариации направо получавам половин ор**зъм, но тежат, защото са от телешка, здрава кожа. Hearts

Разгледах тенденциите за есен-зима, искрено и лично се надявам да не ми идва муза за нови покупки, че съм се насочила към придобиването на бижута. Успях да си отпуша дупката на лявото ухо, след десет години. Ще имам нужда да наваксам изгубеното време. Laughing
Кои са въпросните марки?

# 616
  • в Кошера
  • Мнения: 2 220
Давайте идеи за якета, подходящи за хладните летни вечери. Малко ми омръзнаха дънковите якета. Имам едно супер тъничко, шарено, като бомбър, но е подходящо за по-спортна визия. И чат пат слагам оувър сайз сака. Нещо друго, подходящо за солей поли, рокли ...?

Преди месец си взех (поредното) ленено сако (блейзър по-скоро), кежуъл, удължено, без закопчаване, със скъсени ръкави (7/8).
Е, като ми е хладно вечер, все към него залитам. Yellow Heart
Забравих останалите леки връхни дрешки. И дънковите якета/ризи/елеци, и любимият ми сатенен бомбър с бродирани цветя, и тъничките жилетки...
Най-доброто ми базово попадение за сезона! Нямам дреха, към която да не се причисли прекрасно.

# 617
  • Мнения: 5 832
Харесах си бански.
Взимала съм бельо от тази бг марка.Харесва ми,но не знам как са им банските и как стоят този тип бански на по ниски момичета .

Искрице, лично аз тези бански съм ги харесвала винаги на високи момичета. Пробвала съм такъв на моите 165 см и се оприличих на табуретка като се погледнах. Говоря за долнищата от този тип. Пробвай в някой магазин такъв модел, за да се видиш преди да поръчаш.

# 618
  • София
  • Мнения: 1 786
Аз пък не мисля че 165 е ниско момиче 😁. Аз съм 167 и винаги съм смятала, че съм по-скоро от високите.

Относно ретро долнищата с висока талия, за мен лично стоят по-добре на дами с по-заоблен ханш, дълги крачета и стегнато коремче. На плажа гледам, че се носят от всякакви фигури, височини и размери 😉.

# 619
  • Някъде там
  • Мнения: 4 839
Аз съм със стегнати крака , спортно тяло и стегнат корем, но пък съм ниска и не съм слаби крака определено .

# 620
  • в Кошера
  • Мнения: 2 220
На плажа гледам, че се носят от всякакви фигури, височини и размери 😉.

Ох, така е, за жалост...
Нагледах се на умопомрачителни визии по нашето море, старая се да не се впечатлявам от хорското, мхм, как да определя..., нереално себеопределяне (?!), но някои неща и да искаш, не можеш да не отразиш, макар и негласно. Close. Колкото и да си дебелокож широкоскроен цветномислещ непукист, приемащ различното, някои индивиди просто те изкарват отвъд "дебелата кожа"...
Да споделя, обаче, позитивното, което видях за последния месец по плажовете - все повече тренирани тела, и на момичета, и на момчета. Което ме радва!

Последна редакция: вт, 04 авг 2020, 09:36 от Tyra

# 621
  • Бостън
  • Мнения: 13 568
... понякога си мисля, че разликите в стила на италианки и французойки идват и от разликите във физиологията им. Италианките са по-често женствени, с извивки, докато французойките са много по-адрогенни (дребни кости, тесни тазове и рамене, плоски гърди, слаби, момчешки фигури) и дадени стилове отиват много повече на едните спрямо другите. Една истинска пищна италианка не би изглеждала добре в класически костюм на Шанел, както и една дребничка и хилавичка французойка няма да изглежда оптимално във класическа рокля на  Валентино, да речем. Или поне аз ги виждам така, след като изплесках най-големият общ знаменател напоследък Simple Smile

Последна редакция: вт, 04 авг 2020, 00:05 от Agent Provocateur

# 622
  • Мнения: 3 027
Искрице, ще ти отива такъв тип бански, но разликата, която прави е ужасна Simple Smile

# 623
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 506
Еми Агентче не може всички да са като нас - великолепни и в G-Star, и във Долче, и в Шанел, и в Зара, и в клин от Димитровградския битак.
Със сандали Биркенщок. Joy

# 624
  • Бостън
  • Мнения: 13 568
Simple Smile))))))) И не какви да е, а неоново жълти Биркенщок, Ondine! На трендО У десеткАта! Що народ ме попита откъде са Simple Smile)))))
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 04 авг 2020, 00:39 от Agent Provocateur

# 625
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 506
Наскоро гледах репортаж за каква публика са ги измислили и какво е станало, когато холивудските звезди са ги подносили Grinning

Суперски лежерни слънчеви обувчета.
https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk02jXVTsQ4Q-uWNj_Rj8j9Vu … w=320&bih=545

# 626
# 627
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 506
Е не, не признавам. Ако не носи названието Биркенщок (ама с немски акцент) - не се признава. Всяка жаба да си знае гьола. Joy

Между другото, не знам дали съм споменала, но в Германия най-снобските марки носят най-хард немскозвучащите имена. Не като всички, които вече са ви познати... Прочети на глас : A. Lange & Söhne, Glashütte, Bogner, Loewe, Wellendorf, Lagade & Oelke, Sönnichsen, Harald Lubner, Diane von Fürstenberg, Görtz о още много, наред с най-известните дизайнерски марки, чиито имена и след години не мога да запомня.

# 628
  • Мнения: 1 496
Заааа сакън, недей! Loewe-то е Испанската радост и национална гордост. Къде при Немските, а? 🤣🤪❤

# 629
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
В Германия най-тачените марки са Tako fashion и Kik Joy  Рядко някой"по-заможен" да изскочи с тениска на s'Oliver и това е върха на сладоледа.Някой беше изредил някакви уж модни немски марки,които никой не ги е чувал.Явно шепа германци  си ги харесват и са им за лична употреба.Не съм изненадана.Германците са много далеч от модата и качествена козметика.Лично аз от там си купувам само прах за пране.
Холивудските звезди са прословути в кръстосването на Лос Анджелис облечени като клошари и обути в Биркенщок,и правилно,Маноло Бланик ли да сложи към нелепия аутфит!?Ще ги призная и ще си купя и аз от тези патъци ако видя някой на червения килим с такива Grinning Правилно е отбелязала нашата потребителка,че клинче от Димитровградския битак ще им пасне идеално.
За уникалния стил на италианките,съм писала и преди и няма да се повтарям,но те държат на техните марки и има защо.Същите ги виждаме и на червения килим. И в най-бедните райони,пак са прекрасно облечени и направени.Французойките обаче ме потресоха,а не за пръв път обикаляме Франция.Никъде другаде не съм виждала по- нелепо подбрано облекло спрямо фигурата!?Не осъждам дебеланите,но масово бяха с къси панталони,които в покой на дебелите баджаци-що годе са прилична гледка,но в движение,крачолите яко се набираха нагоре до лъсване на зачервените от протриване места.Къси рокли по същия начин,няма тука дебели са ми краката или вените ми висят...Другата им мания са белите сутиени,но са били бели някога,в магазина може би.Много държаха да са на показ и да се вижда колко са засечени и раздърпани.Чантите Desigual бяха заменени с модните в момента-плетени и сламени така,че има напредък.Модната ми присъда е,че общо взето не стават.Ще продължим да посещаваме Франция,но както преди сме правили,в по-студено време,че да си спестим нелицеприятните гледки.
Виждала съм италианки в Шанел,но французойки все още не съм.Французойките и в парфюмериите рядко купуват продукти на Шанел или Герлен.Повечето налитат на техни-дрогерийни.Разбираемо е каквото и да си говорим става въпрос за пари/възможности.Снобарията също трябва да можеш да си я позволиш.

Последна редакция: вт, 04 авг 2020, 13:11 от Nina_Z

Общи условия

Активация на акаунт