Има ли опасност за бебето, ако баща му употребява наркотици?

  • 2 044
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, преди 3 дни си направих два теста и двата бяха положителни. Във Вторник ще видим дали лекара ще потвърди, но аз го чуствам и вече имам някои от симпомите. Но въпроса ми е друг, първо съжалявам, ако има предишни теми за това, но аз не намерих. Бащата на бебето е зависим, всекднивно употребява трева и доста други наркотици. Тревата му е като цигара, наркотиците също са част от ежедневиете му. Та въпроса ми звучи доста наивно, но има ли някаква опасност за бебето? Може ли да се получи спонтанен аборт? Трябва ли да се правят допълнителни изследвания? Относно преди да започнат коментарите към бащата, не сме заедно вече. Мисля, че ще обича детето си, мечта му е да си има дете, и мисля, че не трябва да ги отделям. Ще си кажете, че краде, че мисли само за наркотици, но не. Не краде, има доста добро финансово състояние, работи и се подържа, външно не дори не прилича на наркоман. Знам, че това не го оправдава, но той не е виновен за това, не е живял лесно. Въпреки, че сме разделени, се срещаме от време на време зареди общи приятели. Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 39 038
Най добре говори с лекар. На мен ми изглежда рисковано да зачевам от наркоман. Ако е само трева как да е, ама други наркотици не знам.

# 2
  • Мнения: 4 879
Разбира се ,че има.Има вероятност да не е здраво.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 980
Най-често се коментира влиянието на употребата на кокаин от бащата. Има проучване от 2017 година, че кокаинът намалява паметта и обучителните способности, най-вече при деца от мъжки пол. За конкретния коктейл от субстанции трябва да поровите из интернет и да обсъдите с генетик.

# 4
  • Мнения: 9 553
Не си съсипвай живота! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 76
Има риск. Но лично познавам МАЙКИ, които ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТТА употребяваха трева, цигари, алкохол, наркотици и родиха напълно здрави дечица. Това не значи да го правиш и не значи, че е правилно,но шанса да се роди здраво детенце е голям, ако не употребяваш никакви такива боклуци, храниш се правилно, започнеш да пиеш задължително фолиева киселина веднага, така или иначе ще ти я изпишат. Иначе задължително биохимичния скрининг(може да бяха и два, не помня вече) и двете фетални морфологии трябва да си ги направиш.Платени са, но ще ти дадат нужната сигурност и ако има проблем ще може да го обсъдите и да си подготвена. Мисли положително!

# 6
  • София
  • Мнения: 861
Наистина ли смятате да отгледате дете с наркоман? Какъв пример е той и колко точно адекварен баща ще бъде?

А ако ли пък не смятате да живеете и гледате детето с него, то има далеч по-подходящи за донори мъже.

# 7
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Има риск-да.
Трябва да говориш с лекар.

Според мен изобщо не е разумно да отглеждаш дете с баща наркоман.
Такава среда е опасна за детето ти.
Това,че не приличал на наркоман,няма значение.
Той е наркоман-ти не споменаваш никъде ,че той има желание да се лекува.Явно няма .

Най-доброто ,което можеш да направиш е да стоиш възможно по-далеч от него ,детето също и в бъдеще въобще да не се занимаваш с хора със зависимости.

# 8
  • Мнения: 12
Има риск. Но лично познавам МАЙКИ, които ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТТА употребяваха трева, цигари, алкохол, наркотици и родиха напълно здрави дечица. Това не значи да го правиш и не значи, че е правилно,но шанса да се роди здраво детенце е голям, ако не употребяваш никакви такива боклуци, храниш се правилно, започнеш да пиеш задължително фолиева киселина веднага, така или иначе ще ти я изпишат. Иначе задължително биохимичния скрининг(може да бяха и два, не помня вече) и двете фетални морфологии трябва да си ги направиш.Платени са, но ще ти дадат нужната сигурност и ако има проблем ще може да го обсъдите и да си подготвена. Мисли положително!

Това,че за сега са здрави дечицата не означава,че за напред ще е така. Понякога нещата се появяват доста по-късно. Дано нищо им няма и са здрави.

Общи условия

Активация на акаунт