Помощ за шампоан!!!

  • 3 733
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 603
И аз със същия проблем. Ducray Elution на мен не ми помага. Помагаше ми Ducray Kertyiol PSO, но за съжаление пиша в минало време. Промениха му състава и вече положението е трагично.

Нистатина на мен не ми помогна...

# 16
  • Мнения: 1 502
Най-доволна съм от тази серия, в която има и шампоан за чувствителен скалп. Подновявам периодично.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 171
Разгледайте продуктите на Ducraу за проблемен скалп. Аз съм доволна от тях.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Пак да кажа. Дюкре наскоро направиха промяна в състава на нещата си, говорих с търговски представител, който зарежда аптеките с техните продукти. Имайте си едно на ум. Шампоана им, от който съм доволна и купувам за проблемен скалп от пет години, вече не става за нищо. Промяна в цвета, мириса, консистенцията и очевидно - в някоя съставка. След като пет години нямах една люспа на главата и косопада ми беше спрял, още от първото измиване с новия се появиха пак тези неща. Зверски сърбеж, кожата ми се лющи. Не мисля, че ще купя повече техен продукт. Затова следя темата и си набелязвам другите показани, ще търся алтернатива.

# 19
  • Мнения: 22
С чувствителен скалп съм от 15 години, мисля че съм пробвала всички възможни шампоани на пазара, серуми, чаено дърво, коприва, по едно време дори сяра по някакъв начин поставях, въобще мога да напиша история на пърхута и себореята.
Преди няколко месеца случайно попаднах на видео на влогърка, дори не си спомням как се казваше момичето, която рекламираше BLOOM BY POLINASOFIA ШАМПОАН ЗА ЧЕСТА/ЕЖЕДНЕВНА УПОТРЕБА. Шампоанът е безсулфатен и не се пени много, но смело мога да твърдя, че и аз и дъщеря ми се мием с него вече 4 месеца и ефекта е невероятен. Минусът е, че е малко рядък като за дълга коса и това че няма много пяна затруднява измиването, но смятам, че си заслужава. В последно време дъщеря ми, която е на 10 и има коса до кръста, също имаше наченки на пърхут и доста се бях притеснила, защото не исках да почвам директно с агресивните шампоани като Виши и подобни и за моя голяма изненада и нейният пърхут изчезна, дори косата спря да се омазнява на 3 дни както преди.
От месец ползвам и маската от същия вид, но не мога да преценя ефекта още и не я хваля Simple Smile
И двете неща ги има в рибката, предполагам и на други места, но аз оттам го взимам.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Аз май намерих заместител на Дюкрето. Един шампоан на Uriage, да не казвам голяма дума, но май има ефект. След още няколко измивания ще знам със сигурност.

# 21
  • Мнения: 364
Аз също имам дългогодишен проблем с мазна себорея и свързан с нея косопад .
Много време ми помагаше Дюкре Келуал ДС, от последната опаковка само се влошава проблема, има промяна в състава им.
Пробвала съм стотици скъпи и евтини шампоани през годините, трябва да се сменят на едно- две измивания, за да не привикне скалпа към тях.
Най- доволна останах от българския Билка и Suave- евтин американски шампоан, който ми понася.
Единственото, което наистина ми помага, е обтриване на скалпа с чесън- спира сърбежа и намалява косата и боядисването веднъж месечно- резорцина в боята убивал тези микроорганизми , причиняващи себореята.

# 22
  • Мнения: 11
Аз също съм с много чувствителен склап и ми препоръчаха Selsun Blue синият. При боядисване целият ми скалп ставаше на рани и ме сърбеше много (блондинка съм), но вече нямам никакви проблеми. Мирише много неприятно и малко ми изушава косата, но определено позитивите са повече.

# 23
  • Мнения: 1 779
Могат ли вече 8-годишните деца да ползват шампоани за възрастни. Косата на дъщеря ми много бързо се омазнява с детските шампоани, които сме пробвали...

# 24
  • Мнения: 2 768
Себорея нямам, но по принцип страдам от проблеми с чувствителни кожа и лигавици. Косата ми е гъста, но с много тънък косъм, който се утежнява и става на клечки от повечето шампоани. Напоследък най-жива и лъскава изглежда с бебешкия Бочко с лайка и балсам Syoss Pure против фриз, същата маска веднъж седмично - без силикон, парабени,.... Всички други подхранващи, с колаген, за блясък, хидратиращи и какви ли не, имат ужасен ефект при мен. Купувам постоянно от любопитство и след това отлежават.

# 25
  • Мнения: 10
Здравей! Аз ползвам това и съм много доволна. https://plasticfreelife.bg/product/2673/beauty-kubes-shampoan-za … -27-kubcheta.html

Общи условия

Активация на акаунт