Кървене след положителен тест

  • 701
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте момичета! Сигурно някоя от вас ще ми се ядосва за новата тема, но от вчера ме тормози един проблем, което за мене наистина си е проблем. Та на 03.12 направихме ЗЕТ на два 5 дневни ембриона, на 12 ден след трансфера си пуснах ЧХГ резултата беше 101.10, на 14 ден си пуснах пак да повторя резултата беше още по хубав 358, но за съжаленое вчера сутринта ми се появиха едни силни болки ниско долу. Като отидох до WC видя, че е тръгнала кръз малко тъмен цвят, но си е кръв, обадих се на акушерката каза ми да почна да пия утрогестан 3х2 и да не спирам никакви лекарства освен циклогеста, така и направих. Но уви кървенето макар, че не е обилно, но си е факт има го понякога ярко червено , понякога тъмно. Та въпроса ми е имала лия някоя от вас такъв проблем, какво следва да се прави, да си пусна ли пак ЧХГ утре да видя как са стойностите? Момичета наистина се извинявам много за дългия пост, но мисля че ще ме разберете. Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 194
Утрогестан се усвоява по-добре поставен вагинално. Не можете ли да се свържете с лекаря си, че говорите с акушерката? Резултат от теста ще покаже най-добре какво се случва и ще даде насоки на лекаря, ако нищо не се вижда на ехографа (в зависимост дали е твърде рано или не).

# 2
  • Мнения: 8
За съжаление не мога да се свържа с доктора и за това се обадих на акушерката, която работи при него. За сега тя ми каза да не слагам нищо вагинално. Благодаря ти за отговора!

# 3
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Ако повторите ЧХГ пуснете и прогестерон (и също няма да е зле и да го повторите след няколко дни).

# 4
  • Мнения: 8
Да, да така и съм решила. Ще пусна и ЧХГ и прогестерон. Благодаря ви, лека вечер!

# 5
  • София
  • Мнения: 13 155
А каква е логиката да спреш циклогеста?

# 6
  • Мнения: 8
Не знам каква е логиката, каквото са ми казали това и съм направила. Не си ги измислям аз!

# 7
  • Мнения: 5 277
Утрогестан се усвоява по-добре поставен вагинално. Не можете ли да се свържете с лекаря си, че говорите с акушерката? Резултат от теста ще покаже най-добре какво се случва и ще даде насоки на лекаря, ако нищо не се вижда на ехографа (в зависимост дали е твърде рано или не).
Утрогестан не се поставя вагинално при кървене.

# 8
  • Мнения: 8
Момичета тази сутрин пак си пуснах ЧХГ резултата е 72, което означава, че яко падат стойностите. Дали според вас поне единия ембрион би оцелял?

# 9
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Не мисля... Много съжалявам Hug

# 10
  • Мнения: 8
Момичета пак съм аз, то не че има много някой да ми отговаря, но благодаря на отзовалите се все пак си е отделено време. Та в понеделник бях на преглед, по изчисленията на док от последния МЦ съм 5г.с., но няма нищо не се вижда. Спряха ми всички лекарства, но и кървене не започна какво ли се случва? Благодаря!

# 11
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Ами може само единият ембрион да е спрял развитие,а другият да е останал...За съжаление при ЧХГ под 1000 няма как да се види на ехограф какво се случва, единствено може с кръвен тест да се разбере...

Общи условия

Активация на акаунт