Тренировки в домашни условия - 105

  • 37 534
  • 757
  •   1
Отговори
# 420
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 092
Само да се отчета- вчера за пръв път раменна преса с 3 кг, после бицепс с 5кг и няколко повторения с 3. Изводът  - днес имам нещо като синка на лявата ръка и ме боли при най-малкото движение. 
Факт претоварих се от толкова и днес си има последствията. Ето ви ви доказателство, че явно не всеки е създаден за вдигане на тежко и ако бях опитала с още по -голяма тежест нищо чудно днес да не мога да си ползвам ръката изобщо и да имам травма за цял  живот.

Не го приемайте като заяждане или конфронтация, просто искам да се разбере следното - това, че много момичета тук могат да постигнат тези по -големи тежести, не значи че няма друга част, които просто не им се получава колкото и да се стараят и да опитват. Не всичко е до тренировки , повторения и прочие, някои неща са природна даденост и не можем да ги променим.

# 421
  • Мнения: 10 008
Е аз ясно написах, че започнах с 3 и 5кг през 2013, и ми се ревеше. После спрях да ги усещам при някои упражнения, и се губи смисъла на упражнението.
Не съм започнала с 8 и 10кг.

Работиш с това, което е подходящо за теб сега. Тот все.

# 422
  • Мнения: 1 174
За днес 5км бягане и още 22к крачки.

Напълно съм съгласна, че е изключено да се мерят тежестите. 😁

Deathcrush, а защо би искала да вдигаш като момичетата тук? Аз не вдигам колкото треньорите в програмите. Следвам моя усет и сили. Не се изхвърлям. Тежести се надграждат с времето. Започнах с две бутилки по 1.5л с вода, после с пясък ги пълних и в последствие си взех гири от 3кг, с които тренирах година. Напълно излишно е да се сравняваме и надпреварваме кой, колко вдига. Не това е идеята!

# 423
  • Бостън
  • Мнения: 13 468
Само да се отчета- вчера за пръв път раменна преса с 3 кг, после бицепс с 5кг и няколко повторения с 3. Изводът  - днес имам нещо като синка на лявата ръка и ме боли при най-малкото движение. 
Факт претоварих се от толкова и днес си има последствията. Ето ви ви доказателство, че явно не всеки е създаден за вдигане на тежко и ако бях опитала с още по -голяма тежест нищо чудно днес да не мога да си ползвам ръката изобщо и да имам травма за цял  живот.

Не го приемайте като заяждане или конфронтация, просто искам да се разбере следното - това, че много момичета тук могат да постигнат тези по -големи тежести, не значи че няма друга част, които просто не им се получава колкото и да се стараят и да опитват. Не всичко е до тренировки , повторения и прочие, някои неща са природна даденост и не можем да ги променим.

Deathcrush, не го приемайте като заяждане или конфронтация, но фактът, че вие еднократно сте направили нещо неправилно и то логично е довело до претоварване (а това е най-лесният начин да се самотравмирате!) не доказва, че ако същото се прави по препоръчан от специалисти/професионалисти в сферата начин то ще доведе до същия резултат.

Ако вчера сте правили бицепс с 3 кг, логично надграждане на тежестта днес НЕ Е 5 кг... логичното и безопасно е 3,3-3,5 кг при същите повторения и серии. Ако решите да надградите до 5 кг, то се налага сериозно да се редуцира броя на сериите и повторенията.

Други варианти на надграждане на тренировъчния обем, които не включват повишаване на тежестта с 80% от вчера за днес:

1. Увеличете тежестта
2. Увеличете повторенията в по-късните серии
3. Увеличете сериите
4. Увеличете честотата на трениране.
5. Увеличете броя на упражненията
6. Намалете почивките между сериите
7. Подобрете изпълнението
8. Увеличете интензивността

Вдига се тежест след като стигнете момент, в който работната ви тежест ви позволява да приключвате с относителна лекота всичките си бройки и серии и сте готови да я вдигнете.

Правилната техника е изключително важна!

И тъй като много от нас нямат енциклопедични знания по темата и не държим да инвестираме цялото си свободно време във четене по темата, то ползваме готови програми (видео или не), които са създадени от хора, които знаят повече от нас по темата.

# 424
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 092
Agent, за пръв път е само раменната преса. Другите неща си ги правя от години. И то от доста години. . В началото почнах с 2, после 3 и от близо година вдигнах на 5кг. С бицепса нямам проблем , но раменете са ми проблем.
Нищо не е от вчера за днес - просто вкючих ново упражнение, което никога не съм правила и то в зона, която  ми е слабо място и чиито мускули са неизползвани и закърнели.
И точно по готови програми /видео/  го правих, след сериозно проучване от няколко различни сайта и гледане на няколко различни видеа.

# 425
  • Мнения: X
Или правите като Sprinkles и смесвате тази програми + бягане + липса на хранителен режим и после си мрънкате как резултати няма.

След дълго търсене, мислене, имам план за следващите два месеца. Да видим докъде ще го направя. Надявам се да успея да се отчета с резултати след два месеца. Днес се прибираме - живот и здраве - може даже да успея да направя кратка йога.

Последни снимки от ваканцията



# 426
  • Бостън
  • Мнения: 13 468
Интересно защо реши, че мрънкам или просто си хейтиш ?
Sprinkles просто беше самоиронична и говореше за себе си, не за вас! Нищо дори слабо подобно на хейт няма в поста и! Жената размишляваше на глас - self deprecating humor Wink

Очевидно имате някакъв опит с тренирането, който ние не знаем в детайли. Това, което ме озадачава е за какви "неизползвани и закърнели" мускули иде реч, ако се тренира от години. Дори раменете да са ви слаба мускулна група, то тя участва в твърде много упражнения частично, та да се превърне в "неизползвана"

Лично моят съвет е да се обърнете към професионалист. Прогрес винаги може да се постигне тъй като от всичко написано не оставам с впечатлението, че сте достигнали собствената си оптимална физическа форма и търсите начини за развитие.

# 427
  • Мнения: 10 008
При силови в комбинация с бягане става сложно да си нацелиш нуждите, и се огладнява.

Но пък тичането е страхотно нещо (за тези от нас които го обичат). ❤

# 428
  • Мнения: 2 874
Интересно защо реши, че мрънкам или просто си хейтиш ?
Sprinkles просто беше самоиронична и говореше за себе си, не за вас! Нищо дори слабо подобно на хейт няма в поста и! Жената размишляваше на глас - self deprecating humor Wink

Очевидно имате някакъв опит с тренирането, който ние не знаем в детайли. Това, което ме озадачава е за какви "неизползвани и закърнели" мускули иде реч, ако се тренира от години. Дори раменете да са ви слаба мускулна група, то тя участва в твърде много упражнения частично, та да се превърне в "неизползвана"

Лично моят съвет е да се обърнете към професионалист. Прогрес винаги може да се постигне тъй като от всичко написано не оставам с впечатлението, че сте достигнали собствената си оптимална физическа форма и търсите начини за развитие.
+1 При описаните обстоятелства най-удачни са тренировки във фитнес с добър треньор, който да изготви програма според възможностите и да подпомага надграждането в контролирани условия. Дистанционно едва ли бихме могли да помогнем.
П.п. А Спринкълс е може би един от най-толерантните и добронамерени хора във форума. В никакъв случай не хейти.

# 429
  • Мнения: 1 221
Здравейте, записвам се в темата при вас ❤
Днес тренирах Lift 4 Chest and Triceps

# 430
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 092
Не ме пращайте на фитнес, моля. Не случайно следя и пиша тук, в тази тема , не в тема за фитнес, ако въобще има такава.
 Не понасям да се бутам с хора, още по-малко потни и задъхани хора, отделящи ДНК-то си навсякъде, да чакам за някой уред да се освободи евентуално в близките 10598 часа, в същото време дори да се освободи на него са сядали, пипали, лежали още н на брой хора и шанса аз да  го ползвам клони към нула. 

# 431
  • Бургас
  • Мнения: 792
Аз отчитам 15 мин.  велоергометър във формат 15/30 - 15 сек. високо интензивно и 30 сек. ниско интензивно (бавно) каране. След това направих 5 пъти https://www.youtube.com/watch?v=5-iIkgKADLw&list=PLGrNEQBGjk … ndex=2&t=114s. Не очаквах да се изморя толкова, без уреди и тежести, но много добре се получи и днес коляното ми е много добре. Утре мисля колелото да е 20 мин. и пак ще си избера някоя подобна тренировка, докато намеря някаква подходяща програма. Някак по-лесно ми е като си имам план.Трябва и да сваля 4 кг. по препоръка на лекаря, за да достигна не натоварващо коленете тегло. Но така обичам диня и праскови, пък и сини сливи....

# 432
  • Мнения: 2 874
Не ме пращайте на фитнес, моля. Не случайно следя и пиша тук, в тази тема , не в тема за фитнес, ако въобще има такава.
 Не понасям да се бутам с хора, още по-малко потни и задъхани хора, отделящи ДНК-то си навсякъде, да чакам за някой уред да се освободи евентуално в близките 10598 часа, в същото време дори да се освободи на него са сядали, пипали, лежали още н на брой хора и шанса аз да  го ползвам клони към нула.  
В такъв случай потърсете персонален треньор, който консултира по скайп или вкъщи, но аз мисля, че основното е да се избегнат контузиите, а във форумния формат това явно е трудно. С това, опасявам си, моите идеи се изчерпват.

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 22:35 от zvezdi4ka14

# 433
  • Мнения: 1 105
Влизам да споделя, че ХиЧ не ми допадна. Може би защото имам само гирички по 1 кг и не ги усещам тренировките. Тази седмица тренирах по календара на Памела

# 434
  • Мнения: X
Deathcrush, коментарът ми съвсем не беше насочен към теб, а правилно интерпретиран от Агент като самоирония. Аз винаги започвам ентусиазирано няма програма, намалявам калориите, след това решавам да включа бягане, в резултат огладнявам силно и целият "план" отива по дяволите. Мрънкам си, но е факт, че 90% от времето се харесвам как изглеждам и почти 100% от времето се чувствам комфортно в тялото си.  Според мен няма нужда вдигането на определени килограми да е самоцел.
Ако това ти е целта - може би наистина е добре да се обърнеш към специалист. Ако не е - прецении си какво целиш - отслабване, трупане на мускули, просто тонус, т.н. Дай си реална оценка колко време можеш да отделиш. След това избери програма и я следвай. Колкото по-стриктно следваш програмата, толкова по-добри ще са резултатите ти.

Отчет - примерната тренировка от #MBF. Трудно ми е да преценя как ще е самата програма, защото тази тренировка е смесица от тренировките за всеки ден. Засега не изключвам, че може по-нататък да направя програмата. Добавих една Yin йога на Витас от FitOn платформата - https://fiton.app/?workout=88&template=1

Последна редакция: нд, 02 авг 2020, 06:43 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт