Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте момичета,
Бяхме на 2 консултации при логопед първият път присъствах и аз, но вторият път логопедката ми каза да изчакам отвън. Какъв е проблемът да присъства родителя - с цел да може и вкъщи да повтаряме упражненията, които са правени в час. Часът е 30 лв за 40 минутки и всъщност като не присъствам аз -как да разбера какво правят всъщност като моето дете се разсейва и говори много и дали вършат нещо по същество за тези 40 минутки. Не знам как е прието да се действа- дали винаги родителят трябва да е изолиран, просто ми стана странно , защото все пак е дете на 5г., но ако така е прието при всички логопеди - разбирам.

# 1
Може да попитате и в тази тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1201096

# 2
  • София
По принцип може,даже е задължително,но ако ходите при един и същ то само понякога и вие сте по време на часа.Когато моят син бе малък ходехме при няколко логопедки-при едната влизах веднъж месечно,при другата веднъж седмично,а при третата всеки път.

# 3
Дъщеря ми ходи на логопед, ерготерапевт и кинезитерапевт като беше на 3,5-4 години. Можех да присъствам, даже в началото беше желателно докато свикне детето. Сега ходи на специалист по дислексия и също мога да присъствам. На менталната аритметика излизам, защото според учителката се разсейва ако съм там. Та явно си е до специалист.

# 4
  • София
Синът ми от години работи с логопеди и излизам, включително и от часовете, които се провеждат вкъщи. Единствено на опознавателните срещи присъствам, докато се сработят. Иначе всички пишат в тетрадка върху какво се работи.

# 5
Ако детето заеква,причината е у родителя.

# 6
Като мине часа/занятието логопеда не ви ли казва върху какво са работили,как се е представило детето,насоки за работа у дома?

# 7
:
Като мине часа/занятието логопеда не ви ли казва върху какво са работили,как се е представило детето,насоки за работа у дома?
Ами казва върху коя буква са работили  и ми казва 3-4 думи, които завършват на тази буква. Ама това, на мен не ми помага ,понеже аз не знам с какви методи да я работим тази буква, ами си карам както знам. Laughing Което не знам колко е ефективно...

# 8
  • София
Помолете да дава домашни. Или да разпечатва упражнения, които са подходящи за работа вкъщи.

# 9
  • Германия
Защо?

# 10
Защо?
Родителят е психопат,който пасивно-агресивно или направо е малтретирал детето си до такава степен,че то е започнало да заеква.

# 11
  • София
Аз присъствах само на опознаването, после го оставях сам. Но ни даваха домашни.

# 12
Защо?
Родителят е психопат,който пасивно-агресивно или направо е малтретирал детето си до такава степен,че то е започнало да заеква.
Моля? Сериозно?

# 13
  • Германия
Защо?
Какви са тези изводи?!!. Вие така ли правите?

# 14
  • София
Не хранете трола.

Общи условия

Активация на акаунт