Домакини 71/ Шантаво лято 2020

  • 39 490
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 9 817
Ма ко, ще си ходим събота и неделя и ще ти донеса. Не е лошо да ме подсетиш.
А на Писето съм събрала семена от невен. Някой друг иска ли?

# 736
  • Мнения: 1 826
Добро утро.
Времето захладня и взех да си полягам рано ама и рано се будя,само дето не ставам, а си доспивам хихи.
Ма ко копъра се продават семена в кауфланд мое и лидл да има,обаче става нисък и идеален за саксии.Този по двора бил див копър-резене и той прави семе.Така че сади смело,остави ги на терасата за сега и чак като хване студ прибирай.
Обаче магданоза иска доста време да покара,около месец.Аз все не успявам с него ,че котките го ровят хаха.
Днес изпратих мм сам да пазари,да видим какви ще ги свърши .

# 737
  • София
  • Мнения: 8 298
Привет, момичета!
За мен е добро утро, но според часовника е добър ден. Нощес четох до два, в нарушение на всички правила за хигиена на съня. На теория го докарвам, но понякога разминавам теорията и практиката.
На терасата имам три сандъчета с калдаръмчета. Тази пролет в едно от тях поникна копър. Долетяло е семенце от някъде. Направих няколко таратора с него. Семената узряха, надявам се догодина да имам повече копър и за износ дори. Stuck Out Tongue Winking Eye
На село в сандъчета съм насадила мента, джоджен и чубрица. Ще си ги донеса тези дни. Моята руска приятелка в бурканчета налива вода и слага по една глава кромид лук и много време си бере перца. Мисля и аз да опитам. Е, предадох ви своя опит. Simple Smile
МА КО, благодаря на теб за кафето. Изпих го, а сега и гаджето ще уважа.
Желая ви спорен ден.

# 738
  • Мнения: 38 945
Ма ко, май нищо няма да намериш в учебника. Спомням си бегло, че трябваше да се събере информация за различни билки и зелении. Та нашето инфо беше от нета.

# 739
  • при късмета
  • Мнения: 23 817
Напазарувах набързо. Взех и карфиол да панирам, да видим ще сколасам ли днес с всичко или ще остане за друг път.
Вале, ще те подсетя уикенда
Писе, див, питомен, важно ми е да е копър. Освен анасон да развъдя и да правя мастика Joy
Мария, ще дам задача на Шефа да види има ли нещо в учебника, че не знам аз кога ще стигна до него. И вероятно направо ще го засея, пък каквото стане. Пак да кажа, че лежа на тая, че вътре няма да мръзне и ще тръгне.
А ако се задържи така времето, както казва Писето може и навън да го оставя.
Отивам да се разправям с краставичките

# 740
  • Мнения: 11 613
Добро утро и от мен!
Ма ко аз си купувам готови поникнали саксии с подправки. При нас рязаните стръкове са 0,5, а в саксия левче.

От там ги прехвърлям в градината Laughing

# 741
  • при късмета
  • Мнения: 23 817
Калинче и тази идея ми мина през ума, но първо, рядко ги виждам тук да ги продават и второ само пролетно време съм засичала. А като си наумя нещо искам, ако може да е за вчера Joy
Шефа се обади, че е тръгнал, а аз обикалям у нас, като тигър в клетка

# 742
  • Мнения: 1 826
Ма ко копър от купени семена е само зелен,това имах предвид.А моя градинския тази година заради малкото влага нямаше много зелено и пусна пък много цвят.Ако знаеш каква мъка е да го вадим и ограничаваме по градината...А колко дълбок корен има,като дядо и ряпа сме.
Ето това ще е твоя от семена.


Ако не стане твоя, като завали ще пращам коренчета малки хихи.Сега няма вадене от двора.
Прибра ли се Шефа сам.
Да си похваля мм,върна се с всички покупки по списъка .

# 743
  • Мнения: 38 945
Като сме заговорили за зелении да ви кажа на какво съм свидетел.
В градината имаме ябълково дърво. Един ден скъсах клонка от него, махнах зелените листенца, счупих клона на 4-5 пръчки и направих ограждение на лавандула, (за да не я чоплят котките и кучето), защото току що я бях засадила. Всеки ден я поливах, за да се хване. Преди 2-3 дни едната пръчка от ябълката е пуснала 2 зелени листенца.

# 744
  • при късмета
  • Мнения: 23 817
Писе, ще взема семена от Валето и ако ми се провали опита ще ви крънкам за готови коренчета. А за копъра разбрах, нямаше да допусна
Шефа се прибра сам. Той няма проблем с ориентацията или това къде се намира. На мен ми е още притеснено, ама ще свикна. Ако не ни бяха затворили пролетта мислех още тогава да го пускам да се прибира сам.
Заповядайте в новата тема, че тази сме я изписали
https://www.bg-mamma.com/?topic=1253203.msg41422282#msg41422282

Общи условия

Активация на акаунт