Хайде, ЮЛИ, идвай вече- да гушкам малко буболече! Тема № 8

  • 31 709
  • 716
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 235
МамаНаПринцеси честито бебче! Да е живо и здраво и много да ви радва.

От вчера усещам някаки менструални болки долу ниско. Днес бях на запис на тонове и преглед и се видяха контракции. АГ-то ми каза да взимам магнерот и но-шпа 3х2. Има ли някой друг, който продължава да ги пие ? Аз съм вече в 38 г.с. + 2 дни, въпреки че бебето е по-малко и не си отговаря на седмиците. Водите са в норма, а плацентата е втора към трета степен на зрялост. Надявам се да успея да издържа поне до другата седмица, че лекарката, при която смятам да раждам в момента е в отпуск.Simple Smile
Че ти си готова за раждане щом си 38+2. Странно, че ти казва да пиеш магнезии. Колко тежи бебчето? Може да много мъничка и затова да иска да изкараш до края.

Каза ми да пия магнезиий още преди да ме е прегледала. Най- вероятно иска да родя близо до термин и да дочакам връщането на лекарката, с която смятам да раждам. Въпреки, че каза, че ако тръгне раждане хапчетата не могат да го спрат. Да лежа повече, без разходки. Ама то как да лежа по цял ден в девети месец...Тъкмо си мислех да продължвам с чистенето, че и без това трудно ми се получаваше. Smiley
 Иначе бебчето е 2 825 гр.  и отговоряло на 36 г.с. + 5 дни, но аз съм с късна овулация и то си вървеше назад още от самото начало. Според мен вече трябваше да е в 37 г.с. + 3 дни, но може и апарата нещо да не е точен. Миналата седмица бях на преглед при лекарката, при която смятам да раждам и тя го измери 2 850 гр. и затова днес се изненадах, че не е наддало, но лекарката ме успокои, че всичко е нараед и може да има разминаване в апаратите. Simple Smile

# 586
  • Мнения: 89
Всяко раждане си е различно.  На мен първия път ми спукаха водите (към болницата тръгнах с регуларни контракции на 4 минути и там установиха 6 см разкритие),  сега изтекоха сами вкъщи, пак след редовни контракции и тогава тръгнах към болницата (с 4 см разкритие).

Танче, ти около термин ли роди сега? Аз миналия път ден преди термина, сега ми казват, че може и по рано да е..
Имам и един много глупав въпрос.. с предишното раждане като са ми спукали водите, означава ли, че сега пак ще е същото, или може и сами да изтекат...

# 587
  • Мнения: 35 187
Аз един час след изтекли води бвхнс 1 см разкритие

# 588
  • Мнения: 2 544
Всяко раждане си е различно. С предното имах само контракции и спукаха водите на 9см, сега се пукнаха първо водите, ама аз пък не разбрах

# 589
  • Мнения: X
Здравейте, и аз имам бебе вече. В 9ч се роди Анастасия 50см 3100кг
Всичко мина супер само преди това умрях от страх 😄😄😄

# 590
  • Мнения: 235
Janetm честито бебче! Да е живо и здраво и много щастливо. На теб бързо възстановяване!:heart:

# 591
  • Мнения: 4 943
Здравейте, и аз имам бебе вече. В 9ч се роди Анастасия 50см 3100кг
Всичко мина супер само преди това умрях от страх 😄😄😄
Честито, жива и здрава да е! Heart

# 592
  • Мнения: 2 027
Здравейте, и аз имам бебе вече. В 9ч се роди Анастасия 50см 3100кг
Всичко мина супер само преди това умрях от страх 😄😄😄
Жива и здрава да е. Бързо възстановяване ти желая

# 593
  • Мнения: 35 187
Вземайте си помпите с вас в болницата, че аз не взех моята и сега гърдата ми е камък. Хем слагам детето често, но той се измаря и не успява да изцоизцока всичко необходимо

# 594
  • Мнения: 1 735
На едно обучение казаха, че на третия ден почти задължително е да се подуят гърдите и се слагат компреси. Не знам дали е вярно?

# 595
  • Мнения: 1 131
Честито, мили момичета! Heart бъдете здрави и бързо възстановяване Hug

Аз не успях с кърменето. На третия ден гърдите бяха на камък и цедене яко, каналите се бяха запушили, никаква помпа не помагаше.  Само цедене на ръка. Беба успя да суче 2 дни, поне си изпи коластрата и нещата се влошиха Sad
Така че информирайте се и започнете от рано, че да се получи! Желая ви успех Simple Smile

Аз да попитам- родителите преди повече време - как са ви лохиите? Моите уж спряха преди ден два и сега пак тръгна - че такава по-ярка кръв. Ходих до АГ и тя уж каза че няма нищо, но ме притеснява.
Извинете за подробното описание.

# 596
  • Мнения: 439
С предишното раждане и на мен на 3тия ден гърдите ми бяха камък и пълни с мляко.. цедих в болницата с ръчна помпа на Авент, слагах често беба, и се разминах с температурата, та ни изписаха без проблем. Направих грешката да пия боза, да ми дойде кърмата по бързо...
Peoney, миналия път кървях цял месец, след 14тия ден започна да намалява по малко кървенето, и на 35тия спря

# 597
  • Мнения: 1 165
Честито момичета !!!Да са ви живи и здрави малките принцеси!!

Gift HeartGift HeartGift Heart

Аз съм в 38 +1г.с и от два дни имам по чести стягания в корема ,някой път по ниско някой път по високо ,но болки нямам все още.
На 15-ти имам час в болницата за преглед ,за да преценят дали ще чакаме до датата 22.07.
Не мога да повярвам ,че момента  настъпва ....

# 598
  • Мнения: 1 776
Janetm честито,да сте здрави ви желая. Стискам палци за бързо възстановяване, пиши ако можеш как изкара първата нощ след секциото. Арниката пи ли?

# 599
  • Мнения: X
Janetm честито,да сте здрави ви желая. Стискам палци за бързо възстановяване, пиши ако можеш как изкара първата нощ след секциото. Арниката пи ли?

Ами спах почти цялата вечер. Получавам само тия контракции, доста болезнени са но се изтърпяват. Да взимам арниката и стафизагрията.

Общи условия

Активация на акаунт