Отговори
# 15
  • Мнения: 329
При мен проблема е решен още преде 4 години с операция на щитовиднота жлеза и моято диагноза е струманодоза или киста на щитовидната жлеза и доколкото ендокринолога обяснява знам це TSH и FT4 са хормони произвеждани от щитовидната жлеза.Нередовният ми цикъл се дължеше на доста повишено ниво на TSH , който след операцията подържам нормално с лекарства иначе 6 месеца след операцията забременях благодарение на лекарствата ,които започнах да пия.Така че говори за съвсев различни диагнози и не си ги поставям сама ,а просто споделям но не до там толко подробно .А сега са боря за второ дете и се надява да стане без проблеми ,защото от 4 години на сам подържам хормона в рамките на допустми те норми.

П.С.Незнам защо ме разбирате погрешно ,сигурно защато не съм се изразила напълно .Просто го добових защото много малко са лекърите които са същат за този проблем .

# 16
  • Мнения: 1 416
При мен проблема е решен още преде 4 години с операция на щитовиднота жлеза и моято диагноза е струманодоза или киста на щитовидната жлеза и доколкото ендокринолога обяснява знам це TSH и FT4 са хормони произвеждани от щитовидната жлеза.Нередовният ми цикъл се дължеше на доста повишено ниво на TSH , който след операцията подържам нормално с лекарства иначе 6 месеца след операцията забременях благодарение на лекарствата ,които започнах да пия.Така че говори за съвсев различни диагнози и не си ги поставям сама ,а просто споделям но не до там толко подробно .А сега са боря за второ дете и се надява да стане без проблеми ,защото от 4 години на сам подържам хормона в рамките на допустми те норми.
Бърборанка,
Щом си с операция и заболяване на щитовидната жлеза, естествено е освен гинеколог, да те консултира и ендокринолог... Заболяването ти е, ако може така да се каже, точно противоположно на моето...  Confused
Да, T3, T4, TSH са хормони на щитовидната жлеза, аз говорех за TAT и MAT, които са по-различни и засягат тиреотоксикозните като мен...
Радвам се, че операцията ти е минала толкова успешно и сега се чувстваш добре.  Peace
Не знам какво друго да ти кажа, освен, че ти желая да забременееш пак, щом толкова го желаеш...  Hug

# 17
  • Мнения: 329
Благодаря и всичко добро и на теб !Явно малко не се бяхма разбарли и наистина се надявам скоро да се похваля с две чертички!

Общи условия

Активация на акаунт