POLYGYNAX????

  • 7 918
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 798
И аз това исках да попитам,дали течението се оправя след Poligynax-a?

# 16
  • София
  • Мнения: 5 289
Сигурно ще ви прозвучи невероятно,но след употребата на Полижинакс получих течение и то доста обилно бих казала.Имах леко възпаление на Бартолиновата жлеза,която се намира нейде във влагалището,аз го почувствах като бодежи от ляво вътре във влаг.,като държа да отбележа че преди това нямах никакво течение.Лекарката ми каза да се мажа с йода-септ и да ползвам свещички Полижинакс.След прекратяване на употребата им бодежите ми бяха минали,но се появи течение,предположих че е така т.к.преди това Бартолиновата ми жлеза задържаше течност която трябвало да излиза/според лекарката ми/,та затова реших че така трябва да е.Да ама прозрачните капчици се превърнаха в бяло обилно влагалищно течение и вече страшно ме дразни.Сега смятам да ползвам глобулите Гиналгин,които за мен са най-ефективното нещо срещу течение,ползвала съм ги по-рано през бременността си и още от 1ия ден виждам резултат.Днес при прегледа при лекарката ми забравих да я питам дали да ги взема вместо тоя гаден Полижинакс,вие как мислите дали може,някоя от вас ползвала ли е по това време на бременноста?? ??

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: lo80
а на някой да са го изписвали по времв на кърмене?


Да, на мен ми ги изписаха. И аз четох листовката, питах доктора, той каза "Няма да четеш"
Ходих на друг гинеколог, който каза, "Да, не се предписват на бременни и кърмещи".
Според това, което съм чела и чула досега смятам, че няма достатъчно данни за това как влияе препаратът в тези два случая.  Вероятно вредните ефекти се проявяват по-рядко (или са по-дребни??) и затова лекарите ги изписват и на бременни, и кърмещи.
Аз лично за себе си избрах да не ги ползвам (т.е. да вярвам на втория доктор, при когото ходих).

# 18
  • Мнения: 183
Цитат на: milenka
А на някоя от вас спря ли й течението след използването на Полиджинакс?


Takmo i az stiah tova da popitam......
sled kato pometnah mi otkriha enterococi i reshih parvo da gi lekuvam lokalno i eventualno sled tova da premina na injekcii, stot samo ot grupata na Gentamicina se vliiaiat....sled konsult s 2 "Nezavisimi"  Shocked ginekologa stignahme do tozi variant, za sega sam na vtora opakovka, no sledvashtia cikal ste povtoria kursa zashtoto spored vsi4ki statistiki dori i minimalko koli4estvo gadinki da ima do 40 dni se vazproizvejdat na novo......dano pomogne 4e hi4 ne mi se iska da me dup4at pak....
niakoia ot Vas lekuvala li e enterococi....kazaha mi 4e uj ne sa pri4ina za aborta no ....... Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 2 958
На мен ми ги изписаха в 5-тия месец! Аз също бях притеснена от опътването за ползване и се обадих на гинеколожката ми. Тя ми обясни, че не се препоръчва да се ползват до 13-та седмица. В по-голяма бременност не е проблем!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 190
Цитат на: lo80
а на някой да са го изписвали по времв на кърмене?

На мен ми ги изписаха. И аз се притесних като прочетох листовката, но веднага попитах тук и разбрах, че и други са ги ползвали по време на кърмене. Слагах си ги.

# 21
Цитат на: bubata
И аз това исках да попитам,дали течението се оправя след Poligynax-a?

Зависи какъв е причинителя на течението. ако се касае предимно за гъбички, те са по-упорити, и може да не минат само от Полижинакс, а да се наложи по-силна терапия. Полижинакс се изписва, когато се предполага смесена флора - гъбички, гарднерела и др. и ако гъбичната инфекция не е много силна, вършат много добра работа.
По въпроса на Дудка за Гиналгина, може да се изписва по време на бременност - от 3-тия триместър нататък. При кърмене не се препоръчва, защото еднаат от съставките преминава в кърмата и може да причини диария и други нежелани реакции у кърмачето Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 2 217
Добре де, на мен ми ги изписаха в 6 седмица и ми казаха, че не било нещо сериозно Shocked Аз ги ползвах 6 дни и спрях. За сега нямам проблеми, слава Богу! Сигурно не са чак толкова страшни, след като ми ги изписаха в такава ранна бременност Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 722
Аз имам друг въпрос. За първи път ми ги изписаха в 4 месец. Сега отново - в 6-ти, но този път единствения симптом беше слабо бяло течение, което си го имам от 12 годишна. Нито сърбеж, нито мирис, нито каквото и да било. Дори според мен всичко си е наред. Но моята гинеколожка смята, че няма нормално течение особено при бременните и трябва да мина един курс с Полижинакс. Знам ли, все пак е антибиотик, не ми се ще, ей така, за всеки случай да го ползвам.

# 24
И аз изкарах един курс (6дни).Течението ми спря за два дни и след това пак се появи.Правила съм си изследване,което показва,че нямам патогенна бактерия,въпреки това течението ми не се повлия от глобулите.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: TANITA-30
И аз изкарах един курс (6дни).Течението ми спря за два дни и след това пак се появи.Правила съм си изследване,което показва,че нямам патогенна бактерия,въпреки това течението ми не се повлия от глобулите.

при мен изследванията показаха същото, но лекарката ми обясни, че дори да нямам бактерии във влагалищния секрет е необходимо да се лекува и партньора ми. На него му изписаха Низорал (таблетки) и някакво кремче за да се маже 5 дни. Все още не сме почнали лечението поради финансови причини, но до 2-3 дни ще сме готови да се лекуваме. Все пак е доста важно течението да го няма преди да се ражда.

# 26
Цитат на: Диди
Цитат на: TANITA-30
И аз изкарах един курс (6дни).Течението ми спря за два дни и след това пак се появи.Правила съм си изследване,което показва,че нямам патогенна бактерия,въпреки това течението ми не се повлия от глобулите.

при мен изследванията показаха същото, но лекарката ми обясни, че дори да нямам бактерии във влагалищния секрет е необходимо да се лекува и партньора ми. На него му изписаха Низорал (таблетки) и някакво кремче за да се маже 5 дни. Все още не сме почнали лечението поради финансови причини, но до 2-3 дни ще сме готови да се лекуваме. Все пак е доста важно течението да го няма преди да се ражда.


Ами аз като не водя полов живот  от няколко месеца,от къде се взима това течение Confused:

# 27
  • София
  • Мнения: 2 958
Може да е просто от бременността. Лекарката ме предупреди, че дори след лечението може да имам течение, но то трябва да е много по-слабо от преди. Предупреди ме, че по време на лечението всякакви полови контакти са забранени. Аз си имах течение и преди да забременея и лечението което проведох само върху себе си първия път не беше успешно. Явно има и други причини за появата му. Само за това знам. Дано се оправим скоро и това да не ни тревожи. Успех!

# 28
  • Мнения: 1 722
Ами и аз първия път само аз се "лекувах". Сега отново само на мен са изписани глобулите и си мисля какъв смисъл, при положение, че от време на време водя полов живот и ако причината е бактерия, то резултата ще е нулев. А и преди бременността и двамата с мъжа ми сме взимали какви ли не лекарства, кремове и т.н и течението ми си е упорито и си остава.

# 29
  • Мнения: 64
На мен ми ги изписаха в 9-тия месец. За всеки случай.Лекарката изрично ми каза, че не са опасни, но са много ефективни срещу инфекции и тя ги изписвала на всички бъдещи майки.

Общи условия

Активация на акаунт