Всякакви въпроси относно пералнята - тема 8

  • 42 969
  • 733
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 515
Криси, това и според мен е ръжда,огледай барабана.Каква ти е пералнята?
Беко, на 5години е. Ще я огледаме пак. Ще я врътна и с белина. Само това не съм слагала...

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 1 370
Криси, ако ще слагате белина,което не е препоръчително,на 40градуса максимум трябва да е ,защото белината е препарат на хлорна основа,а хлорът при температура по-висока от 40градуса се дезактивира.

# 152
  • Мнения: 543
Какво означава "Само това не съм слагала"
Белината на хлорна основа е абсолютно забранена да се слага в съвременните перални. Отзад кръстачката на барабана която го държи за вала с лагерите вече се изработва от дуралуминий, той корозира от белина(хлор).
Също така ако това е ръжда, белината няма да помогне, тя няма отношение към ръжда.
От там и чуденето ми Вие какво още сте пробвала през годините да слагате в пералнята, ако зад барабана е започнала някаква корозия от там може да ви цапа дрехи.

# 153
  • Мнения: 2 515
Пошегувах се за белината, но като си прочетох поста, май не се разбира Simple Smile
Като цяло, до сега не сме имали проблеми. За профилактика съм й слагала препарати, специално за почистване на пералня, най-често на Хайтман.

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 40 698
Ползване често на Дезинфекнтант за пране би ли нанвредило или не?

# 155
  • Мнения: 3 381
Ползване често на Дезинфекнтант за пране би ли нанвредило или не?

Не, аз ползвам Лизол, няма хлор вътре.

# 156
  • Пловдив
  • Мнения: 40 698
Ползване често на Дезинфекнтант за пране би ли нанвредило или не?

Не, аз ползвам Лизол, няма хлор вътре.
а този на Хайтман?

# 157
  • Мнения: 3 381
Хайтман са хубави немски продукти, но не съм го ползвала. А бих, тъй че спокойно.

# 158
  • Мнения: 237
Аз съм с втора Беко (първата я смених, не защото беше проблемна, а исках инвертор). Страхотно съотношение на цена/ качество/ функции.  Не съжалявам. Изпира чудесно, изплаква отлично и не се чува изобщо като работи (на няколко пъти съпруга ми ме пита няма ли да пускам пералня, докато работи).

Може ли модела на Беко -то което ползвате? Благодаря!
6633. Това е слим модела с инверторен модел.

# 159
  • София
  • Мнения: 12 006
Ползване често на Дезинфекнтант за пране би ли нанвредило или не?
Не би следвало да й навреди, но каква е причината за често ползване, освен ако нямате болен в семейството или пускате чисто нови дрехи?

# 160
  • Мнения: 55
Здравейте отново! Закупихме въпросната пералня, за която питах по-назад в темата https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/Peralnya-BOSCH-WAN-24261BY/p/683849 Беше в промоция на 729лв с две год гаранция и опция за удължаване на 5г като за това се доплаща 70лв. За сега сме много доволни, тиха е и пере добре! Благодаря на  @petiaivanov  за консултацията!

# 161
  • Мнения: 11 574
Здравейте отново! Закупихме въпросната пералня, за която питах по-назад в темата https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/Peralnya-BOSCH-WAN-24261BY/p/683849 Беше в промоция на 729лв с две год гаранция и опция за удължаване на 5г като за това се доплаща 70лв. За сега сме много доволни, тиха е и пере добре! Благодаря на  @petiaivanov  за консултацията!
Моля. Със здаве да си я  ползваш!

Последна редакция: ср, 29 юли 2020, 22:50 от petiaivanov

# 162
  • Мнения: 5
Ако се чуди как да провери без да отваря нагревателя о да го измери, просто да пусне пране без прах на 60, 90 градуса и да пипне дали е топло "стъклото" когато е с горещата вода.
Но това с непрането и мириса на мръсно само на това ми прилича.
Нов нагревател е от 10 лв на горе. Добре е при закупуване да си носиш този с теб, защото ти трябва абсолютно същият, като освен дупките и размера му, добре погледни и гумата на него да е със същата форма и тнт.
В тубата има доста видеа за смяната.
Една сръчна жена може спокойно да си го смени сама. Ваденето може да е по-агресивно от показаните там. Снимай си кой кабел къде се включва когато отвориш преалнята, че после да не ги мислиш. Извади термостата целия, защото с новият нагревател не върви с термостат, дупка си е в която да върнеш стария.
Успех!
И надявам се да напишеш дали всичко се е оправило.

Здравейте, пералнята си нагрява всичко е наред. Оказа се, че като перем на програма памук става така. Сега сменихме програмата на смесено и цветно.

# 163
  • Pazardjik
  • Мнения: 447
Anyelova с прах ли перете или с течен?Ако перете с течни от вътре по барабана се образува един лигав мазен филм,който започвайки да перете на памук/60° се ,,отлепя,,и затова мирише.Като перете на 40° замазвате проблема.Пуснете я празна с ПРАХ ЗА БЯЛО от висок клас няколко пъти.Ако сте до нея по това време,ще забележите как водата е мътна,мръсна.Това са гадостите,които са били от вътре.Пробвайте ако искате и пишете дали предположението ми е правилно.

# 164
  • София
  • Мнения: 12 006
Anyelova с прах ли перете или с течен?Ако перете с течни от вътре по барабана се образува един лигав мазен филм,който започвайки да перете на памук/60° се ,,отлепя,,и затова мирише.Като перете на 40° замазвате проблема.
Скрит текст:
Пуснете я празна с ПРАХ ЗА БЯЛО от висок клас няколко пъти.Ако сте до нея по това време,ще забележите как водата е мътна,мръсна.Това са гадостите,които са били от вътре.Пробвайте ако искате и пишете дали предположението ми е правилно.
Образува се от некачествените препарати, с качествените няма такива проблеми - тествано!

Общи условия

Активация на акаунт