Гримиране - идеи и техники. Тема №79

  • 46 990
  • 723
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: X
Да ви покажа какво имам предвид с подтона: / привсе че имам едни подозрения, че телефона малко по-оранжево прави всичко и че съм гримирана в топлата гама /.  Ако може вие да ме определите, защото аз наистина не мога.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 07 авг 2020, 08:58 от Анонимен

# 541
  • Мнения: 1 567
Отдавна не съм писала тук.

За подтона, нося дрехи всякакъв цвят и се харесвам. Grinning Откъм фдт-ни харесвам повече с жълт подтон, защото врата ми е такъм подтон. Лицето ми е бяло като сирене, понеже 50 фактор ми е пръв приятел. Шията, обаче си потъмнява лятото и това е единствената причина да ползвам по-тъмни фдт-ни.

Днес съм много бляскава и не знам колко ми отива подобен грим, но ми харесва май.

# 542
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Много ти отива, LieToMe! Simple Smile

Алба, според мен си по-скоро леко розовееща като тон.

# 543
  • Мнения: X
LieToMe, гримът много ти подхожда.

Lady Brinne, ти да видиш - сега как ще се окаже само, че през половината си живот съм си подбирала цветовата гама погрешно Sweat Smile
Всъщност, аз точно на това розовеещото в тена си  - особено носа - много се дразня и упорито се опитвам да туширам розовото с жълтеещи фдт.

# 544
  • Мнения: 20 487
Alba rosa, приличаш ми на моя подтон, а той също е розовеещ с тънка кожа (студен). Винаги си избирам фон дьо тени с "Natural", "rose", "nude", "fresh" в името или от cool гамата. Изцяло бежовата гама прави кожата ми да сивее и изморена. Ванилиите, пясъците пък (най-светлите) ме правят като платно – мумия направо. Дори се предпочитам с по-тъмен за кожата ми фон дьо тен, отколкото със светъл. Аз ползвам за моята нормална към суха кожа на Revlon сериите и съм много доволна, има и доста нюанси с розовеещ подтон. А и много ме кефи кадифения завършек.

Ето тук нещо за проба: https://www.jouercosmetics.com/pages/foundation-finder

https://cdn.shopify.com/s/files/1/1533/1801/files/undertone_whee … .png?v=1521656053


Снимката е за комбинирана/мазна кожа, но цветовете са същите и за нормална към суха.

Последна редакция: пт, 07 авг 2020, 10:27 от Босилка

# 545
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Ако това е индикация за подтона, то аз винаги си избирам ББ или фон дьо тен-и, които са ivory или sand, изобщо винаги най-светлия възможен и явно, клонящ към студен тон. Вените ми са по-скоро сини, а и примерно оранж и доматено четвено изобщо не ми подхождат.

# 546
  • Мнения: X
Благодаря Босилка Simple Smile
В момента ползвам един фдт на Орифлейм, който се води като цвят Light Ivory  - той леко бежов идва на цвят и може би наистина ми трябва нещо една идея по-свежо, но тази марка няма кой знае какво разнообразие от нюанси. Ще проверя за този фдт на Ревлон.
Другите не съм ги виждала в България сякаш.

# 547
  • Мнения: 20 487
Благодаря Босилка Simple Smile
Скрит текст:
В момента ползвам един фдт на Орифлейм, който се води като цвят Light Ivory  - той леко бежов идва на цвят и може би наистина ми трябва нещо една идея по-свежо, но тази марка няма кой знае какво разнообразие от нюанси. Ще проверя за този фдт на Ревлон.
Другите не съм ги виждала в България сякаш.

Аз другите само за показно пуснах. Иначе ето адаптиращ се към кожата на Max Factor. Ползвам го от доста време и също съм доволна – меко нанасяне, средно, естествено покритие. Ползвам 70 Natural, но ще пробвам и 55 и 75. Има прилични нюанси:

А, от Ревлон ползвам номера 220 и 250, като 220 си е като втора кожа за моята светла кожа. Изравнява червенината, ако това те притеснява. Мен лично ме кефи, придава живост на лицето.

# 548
  • Мнения: X
Много ми е трудно да преценя от снимка. Доста съм бяла, но пък с най-светлите тонове съвсем ставам като гейша.
Студено розово червило мисля, че изобщо не ми отива. Макар че и с това лютеничевото не се възприемам съвсем.

# 549
  • Мнения: 3 640
Фон дьо тена на Loreal true match също има разнообразие от цветове като на капачката е обозначено какъв е подтонът. А самият продукт е с средно към плътно покритие поне за моя вкус. Не мисля, че е подходящ за много суха или много мазна кожа. Завършекът е кадифен. Моят цвят е 1W - светъл и топъл. 😊
Алба, и на мен ми изглеждаш със студен/розов подтон.

# 550
  • Мнения: X
Мда, възможно е наистина в старанието си да се "стопля" да съм започнала да се възприемам сякаш съм с топъл подтон. Колебаех се по едно време между Soft summer и Soft autumn и не знам защо реших, че съм второто.
Реално погледнато нито една от двете цветови палети не ми допада изцяло. Аз обичам силни, ярки цветове, а за тези типове повече се предлагат разни приглушени. Но след различни опити поне установих, че огнено червена коса никак не ми отива.

# 551
  • Мнения: 1 538
Босилка, благодаря за линковете. Клоня към студен подтон, заейки това ще ми бъде много по-лесно да избирам фдт.

# 552
  • Мнения: 20 487
Фон дьо тена на Loreal true match също има разнообразие от цветове като на капачката е обозначено какъв е подтонът.
Скрит текст:
А самият продукт е с средно към плътно покритие поне за моя вкус. Не мисля, че е подходящ за много суха или много мазна кожа. Завършекът е кадифен. Моят цвят е 1W - светъл и топъл. 😊
Алба, и на мен ми изглеждаш със студен/розов подтон.
[/spoiler]
Да, и аз съм доволна от него. Моят е 1R/1C Ivory Rose, но ми идва идея по-светъл за лятото, сега имам лек загар на кожата и ще го оставя за зимата.
Ето техните гами, но не мога да увелича:

https://images2.drct2u.com/pdp_main_tablet/products/xx/xx022/p01xx022502c.jpg

# 553
  • Мнения: 28 056
Моят фдт на Лореал е 2R/2C Rose Vanilla  Joy Сума ти нюанси пробвах от светлите и пак този най-добре ми пасна. Не е нито много розов, нито много светъл, екстра ми е. Иначе продуктите които избирам винаги съдържат: rose, vanilla, natural, light, nude...за ББ кремове light/medium- според това доколко имам тен.

# 554
  • Бостън
  • Мнения: 13 730
LieToMe - много твой грим! И като цветове и като изпълнение, макар, че може би не е най-подоходящ за ранни сутрешни часове или много строг корпоративен код. Но ти стои страхотно!

Босилка с чудесно предложение да си огледате всички "пасващи" ФДТ и да видите какво преобладава! Макар, че ванилията на един бранд може хич да не прилича на ванилията на друг, например и тогава точно тези колекции със всички цветове на продукта идват много полезни.

Алба, а това естественият ти цвят на косата ти ли е!?
Аз те виждам като Пролет Simple Smile Очите ти са твърде топли за лято, много си нежна и светла за есен и ужасно много приличаш на майка ми и сестра ми Grinning

   

Последна редакция: пт, 07 авг 2020, 16:37 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт