За комшийте над нас!

  • 2 292
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
Да бе, ще купувам на някаква си мърла подложка за саксиите! Яяаяяяяяяяя tantrum #Sniper smile3513 smile3515

Кимба, имаш три опции: първото, което е нормална реакция, когато чашата прелее е да се качваш с прането всеки път при тях. А аз лично бих им го хвърлила за да ми го върнат изпрано. Ако мацката има съвест ще се засрами. Ако не, премини към долния текст.

Второто е да пуснеш жалба в полицията, което е малко крайно, но пък поне няма да ходиш ти да се пениш горе, и трето (най-спокойния вариант) сложете си м/у вашия и горния етаж един навес от ламарина.... Все пак да си остъклиш балкона не всеки може да си го позволи. А дори да си го остъклиш, ще понесеш ли гледката всеки ден стъклата да приличат на локва с кал? Тогава мисля, че ще се наложе да беснееш повече.

И един съвет от мен: прочети правилника за вътрешния ред за живущите в блок. Би трябвало да разполага с него домоуправителя ви. Ако не можеш, питай във форумите.... Все някой ще знае. Защото аз не знам, а също го търся..... Naughty

След това ако видиш, че сладураната над вас прави нарушение, право при кварталния с жалба. При втора жалба, полицията има право да им наложи глоба.  #2gunfire #Cussing out

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Показваш и прането и казваш, че това е за последно.
Следващия път- Це 200 в ключалката.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 397
Благодаря ви момичета за съветите, май следващия път ще и занеса прането и ако няма ефект ще действам с Це-200  Mr. Green
Жалби сме подавали за тези над нас където си хвърлят боклуците през балкона, ама няма никакъв резултат.

# 18
  • Мнения: 7 914
Според мен шансовете за оправия са минимални... но от все сърце Успех  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 327
Изкачай да стане 22ч и се качи с прането и натискай звънеца на пожар, така всеки път... След като те не уважават спокойствието ти - не го уважавай и ти  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 4 397
Изкачай да стане 22ч и се качи с прането и натискай звънеца на пожар, така всеки път... След като те не уважават спокойствието ти - не го уважавай и ти  Wink

Да добра идея, ще ги посетя накоя вечер  Mr. Green

# 21
Мойте комшии под нас са отвратителни също, ако ходя в апартамента, то следователно трябва да се засрамя, защото нарушавам правото на спокойствие на околните. Била им шумна музиката, плашат ме като съм сама вкъщи,  защото блъскат по вратата със заканата да влязат с брадва...!??????  smile3507


Затова когато съм отпуска и в почивните дни в рамките на позволеното от закона време, в което можеш да вдигаш шум музиката е до дупка... А повярвайте вкъщи има доста техника smile3508 В предния апартамент превъзпитах така комшиите над нас, понеже ни счупиха голямото стъкло на хола, защото им било шумно. След това направо не смееха да дишат у тях.


Мизерии можеш да правиш доста, но с Ц200 не вярвам, че ще направиш нещо друго освен, когато излизаш с детето от вас да ти падне на главата някоя кофа с боя на главата Naughty

Трябва да ги засрамиш интелигентно! Не че моето превъзпитание с музиката е толкова интелегентно... smile3506

# 22
  • Мнения: 75

Затова когато съм отпуска и в почивните дни в рамките на позволеното от закона време, в което можеш да вдигаш шум музиката е до дупка... А повярвайте вкъщи има доста техника smile3508 В предния апартамент превъзпитах така комшиите над нас, понеже ни счупиха голямото стъкло на хола, защото им било шумно.

Ето това е. Всеки гледа от своята си камбанария и се мисли за прав.
Така че щом веднъж си обяснила на съседите какво ти пречи и те не го спазват, единственото което може да направиш е нещо което не зависи от тях- перваз, тента, остъкляване.
Иначе може някой да реши да те "превъзпитава". Ако ти се водя междусъседски войни  - обратното /носиш и дрехите да ги пере и й звънкаш посред нощ/.

# 23
Именно Клу, идеята е да спазваш нормите, но и да не позволяваш на околните селяндури, които се намират във всеки един вход до нас, под нас и т.н. Идеята е да спазваш законите. А когато някой дойде и посегне над правата ми, когато аз си ги знам, е, нормално е музиката да е до дупка. А ако искам да бъда малко по-груба мога да им викна полиция, когато са компания и си празнуват рождения ден, нали. Е да, ама не съм още! Но това не значи, че те викат полиция при всеки мой купон и то не по-късно от 10:15 часа. Което означава, че те са чакали да стане 10:01 и веднага да звъннат на куките.

Израстнала съм в блок, където под нас живееше барабанист от някакъв цигански оркестър, под него пък живееше един фен на силната музика. До нас имаше Ди Джей. Никога не съм викала полиция. Но това не значи, че ще търпя някой да коментира че нямам право да ходя вкъщи, защото съм ги дразнела.

Съветвам те да прочетеш и по-горните ми публикации в темата........... smile3513

# 24
  • София
  • Мнения: 4 397
Klu Не гледам само от моята си камбанария, майка ми живее на последния етаж под нея има още седем етажа, никога до сега /включително и когато съм живяла там/ не е тупано или изхвърляно, нещо през балкона или прозореца.Тупаме от прозореца м/у стълбището, а за боклуците си имаме кофа за БОКЛУК която си изхвърляме всеки ден в кофата за боклук пред входа.
Ами нямам финансовата възможност да си слагам каквото и да било/ тенда,навес и т.н./
В този ред на мисли искам да те питам редно ли е да сипят кал отгоре ми, да си изтръскват покривка през балкона.

# 25
Klu Не гледам само от моята си камбанария, майка ми живее на последния етаж под нея има още седем етажа, никога до сега /включително и когато съм живяла там/ не е тупано или изхвърляно, нещо през балкона или прозореца.Тупаме от прозореца м/у стълбището, а за боклуците си имаме кофа за БОКЛУК която си изхвърляме всеки ден в кофата за боклук пред входа.
Ами нямам финансовата възможност да си слагам каквото и да било/ тенда,навес и т.н./
В този ред на мисли искам да те питам редно ли е да сипят кал отгоре ми, да си изтръскват покривка през балкона.


Неееееее, не е редно! Да се отмъсти! bash

Общи условия

Активация на акаунт