Фенове на тениса - тема 6

  • 38 515
  • 750
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 27 181
Да, гледах и аз. Чуден мач стана. Високо ниво за Фед на 40 г. след година и малко извън кортовете?! :о

# 136
  • Мнения: 668
Малко се поизмори в началото на втория сет - ще работи по експлозивността през фитнес модула април месец.

# 137
  • Мнения: 11 737
Къде гледахте?
Чух, че ще играе, но нямах време да гледам къде. И мислех, че утре.

# 138
  • София
  • Мнения: 27 181
По Макс Спорт 1.
Ще го повтарят тепърва.

# 139
  • Мнения: 11 737
А, идеално. Пуснах сега.
Ей, проспала съм, че ще излъчват турнир.

# 140
  • София
  • Мнения: 5 247
Цвети ще вземе ли точки с тази победа в 1 кръг? Браво за победата.
Сега в Маями никой от  тримата големи няма да играе.
Гришо ще играе довечера в 18.20 някъде. През 2020 имаше ли Маями?  участвал ли е ?

Последна редакция: пт, 26 мар 2021, 01:01 от Мигла

# 141
  • София
  • Мнения: 27 181
Цвети ще вземе 65 точки и ще се придвижи от 131 на 115 място от 05.04 Simple Smile
2020 г. нямаше турнир в Маями, заради пандемията от covid-19
И вече две поредни години няма Индиън Уелс, който се водеше едва ли не петия ГШ или най-престижния Мастърс 1000

Между другото ако Даниил Медведев спечели тази година в Маями, то ще се доближи само на 1000 точки от Новак Джокович с много големи шансове да го измести от там, въпреки че след това предстоят турнири на клей и трева, където не е силата на малкия мечо.

# 142
  • София
  • Мнения: 5 247
И за Гришо и още повече за Цвети ми е кофти, че не се пребориха. Загубиха. Коренно различни загуби, но ...загуби.

# 143
  • София
  • Мнения: 27 181
Григор понякога ми къса нервичките. Жалко, че природата го е дарила с толкова много талант.
Ако Цвети имаше неговите заложби, ехее отдавна да е спечелила ГШ. Но това е положението.

# 144
  • Мнения: 668
Да, ама Цвети има нещо, което той няма - професионално отношение към играта.
Всъщност, на нея слабостта ѝ е във форхенда.

# 145
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
Здравейте фенове, включвам се и аз в темичката. Тенисът е любимият ми спорт.
Мачовете на Григор ги гледам винаги с опънати до краен предел нерви. Много ще ме е яд, ако до края на кариерата си не спечели поне един шлем. За да се случи това обаче се изисква промяна в мисленето от негова страна и съм сигурна, че той го знае много добре. Въпросът е дали ще намери начин да си реши проблема. Физическите оръжия ги има и може да ги подобри даже, ако успее да настрои и психическите.

# 146
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
Извинявам се за поредния пост, но не мога да редактирам.

Млад, нестандартен талант на хоризонта. Много се надявам да успее да се наложи с този стил на игра и още повече се надявам да избере да играе за България.

https://www.24chasa.bg/sport/article/9702575

# 147
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 895
Поне ми припомни, че днес около 15 ч. е мачът на Григор в Монте Карло, ако спре да вали....

# 148
  • София
  • Мнения: 5 247
На фона на прииждащата млада бодра силна смяна не го виждам Григор с шлем. Да е жив и здрав, силен, талантлив играч е, годините си казват своето.
Медведев казва мнение за клея, което винаги съм се чудела  какво е при тениситите! Понеже моето е същото, ме изненада.
Успех на Теодор. Някак не приемам, че толкова е съществена случката на кортовете във Враца, че да се тръби по този плювателен начин.
Честита победа на Григор в Монте Карло.

Последна редакция: вт, 13 апр 2021, 20:22 от Мигла

# 149
  • София
  • Мнения: 27 181
Непобедим Надал на финал в Барселона.
12 от 12!

Simple Smile

Мислех, че вчера бе битката на годината, но само 24 ч. по-късно гледахме нова още по-велика епика. Да живее клея и титаничните мачове на тази настилка.
Близо 4 часа битка, уникален тенис, мачболи и за двамата, какво ли не.
Надал срещна един Циципас в пикова форма и огромно самочувствие и въпреки, че все още не мога да кажа, че е в своята пикова форма за клея взе своето, може би и с малко късмет, но цялостно погледнато бе по-агресивния и по-константния състезател. Като цялата тази драма можеще да приключи час и половина по-рано с 6-4 7-5.

Вамос, Рафа!

https://www.atptour.com/en/news/nadal-tsitsipas-barcelona-2021-sunday



Беретини спечели в оспорван финал титлата в Белград на стадиона на Новак, но за мен акцентът тук е вчерашната епика между Ноле и Аслан. Уникален мач, просто нямам думи. 3 часа и половина велик тенис и мега драма. 23 от 28 спасени точки за пробив от Карацев?!?! Simple Smile

Ашли Барти продължава да е стабилна и да доминира ранглистата. Поредна титла, сега в Щутгарт.

Кърстя пък спечели в Истанбул във финал в който очаквах Мертенс да победи.

Общи условия

Активация на акаунт