Фенове на тениса - тема 6

  • 38 603
  • 750
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 27 218
Като фен на Надал не съм обнадежден от видяното снощи. Като изключим играта му в третия сет. Не съм убеден, че с подобна постановка ще достигне дори до полуфинала. И наистина има проблеми с гърба, защото скоростта му на сервиране е паднала със средно 14 км/ч. което е явен индикатор.
Доста изненади вчера, за Вика най-много ме е яд. До тук всички, които бяха 14 дена под карантина и без тренировки отпадат като зрели круши.

# 91
  • София
  • Мнения: 11 476
Е, те не бяха ли всички под 14-дневна задължителна карантина в Австралия? Барабар с нашия боец!?

# 92
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 924
Роналд, до колкото си спомням някои имаха възможност да тренират по време на карантината. Други, в самолетите им имаше заразени с вируса, те май нямаха право да излизат изобщо и да тренират също. Мисля, че Цвети е била в такъв полет и не можеше 14 дни да тренира.

Утре мачът на Григор е в 11,30 ч бг време по програма, след мача на една от моите фаворитки Симона Халеп.

# 93
  • София
  • Мнения: 27 218
Тц, Роналд,
само двама от общо 72 участници, които бяха подложени на нечовешка 14 дневна принудителна изолация продължиха в 2 кръг.
А изгърмяха такива имена като Азаренка, Сакари, Гофен, Пер, Монфис, Баутиста Агут и пр. Всички те окапаха физически, защото нямаха възможност да тренират. Подигравка пълна.

Последна редакция: вт, 09 фев 2021, 22:59 от Diavolo

# 94
  • София
  • Мнения: 5 247
Силно се надявам и утре Григор да е в топ форма. Ако победи ще се представи по-добре от АО 2020. Може пък и подкрепата на любимата му да е от значение.

# 95
  • София
  • Мнения: 27 218
Голям мач между Кирьос и Юго Умбер, чак жал ми стана за френсето, което се раздаде на макс. И публиката помогна много на Ник. Ако този мач не бе в Мелбърн, Кирето го губеше. Но въпреки предупрежденията и наказанията от съдийката на стола (заслужени), Кирьос се събра, не предаде мача и го обърна спасявайки 2 мачбола. Ето защо Кирьос колкото и да го хейтя е необходим за тениса, защото неговите мачове са зрелище и емоция. Блокбъстър човек. Wink

Много съм щастлив от Халепчето. Отново показа голямо сърце и борбеност. Обърна опасната и неудобна Томлянович от 2-5 до 7-5 и не трепна при затварянето на мача, Симона.

Учудващо за мен Джокович се вкара във филм с Тиафо, но това е по-скоро заради много силната игра на Франсис. Може би един от най, най-добрите мачове в кариерата му.

Голям мач, епик между Станимал и Фучович
Не мога да повярвам, че Стан така мощно чоукна в решителния тайбрек и загуби спечелен мач. Това щеше да е първия ремонт на турнира. Поне благодарение на този епичен мач имахме първия изход в шампионски тайбрек при мъжете.
Стан водеше в тайбрека с 6-1, 8-4 и 9-6 точки (3 поредни мачбола) и загуби! Много ме е яд, но това е положението. Не мога да кажа, че Фучович не спечели заслужено. Бе по-свежия и водещия играта в решителния пети сет, пръв проби, но големия Стан намери начин да върне пробива в последния момент. Двамата си размениха по два сета, а петият сет бе класическа епика, ‘мач от първите кръгове на турнир от ГШ’ Нивото в хода на мача не бе от най-високите. И двамата бяха на приливи и отливи с твърде много брак в играта. Бекхендът на Стан работеше, но форхендът бе далеч от желаното за швейцареца ниво. Петия сет бе украшението на турнира до този момент. В крайна сметка Стан не можа да направи седмия си ремонт и така Мартон продължава напред, като според мен има никак не лоши шансове срещу Раонич в 3 кръг.

И браво на Григор. Втори мач, втора победа с 3-0 и втори пореден мач в който показва топ форма на любимия си турнир! Внимание с Григор тук! Simple Smile

# 96
  • София
  • Мнения: 5 247
Браво на Григор. Надявам се, че няма да получи затъмнение в мача си с Буста. Има и да му връща.
За Халеп също страхотно се радвам. Беше труден мач, голяма борба.
Най ми допада, че трибуните са пълни с публика без маски, подавачите и те не носят маски и някак ми просветва в този пандемичен свят, в който живеем.
След мача с Тиафо малко се попритесних дали Ноле ще успее да защити титлата. Дано.
Кирьос ми става все по -противен.

# 97
  • София
  • Мнения: 11 476
Браво на Григор. Надявам се, че няма да получи затъмнение в мача си с Буста. Има и да му връща.
За Халеп също страхотно се радвам. Беше труден мач, голяма борба.
Най ми допада, че трибуните са пълни с публика без маски, подавачите и те не носят маски и някак ми просветва в този пандемичен свят, в който живеем.
След мача с Тиафо малко се попритесних дали Ноле ще успее да защити титлата. Дано.
Кирьос ми става все по -противен.
И е добре да знаете защо са без маски и как се справиха с вируса там. Преди да запеем мантрата, че вирус няма, нали.

Извинявам се за лиричното отклонение.

# 98
  • София
  • Мнения: 5 247
Роналд, изобщо не казвам, че вирус няма. И не зная защо са без маски. Просто отчим факта, че ми подейства оптимистично.
Знае ли се нещо за Дел Потро за тази година? Липсва ми.
А с точките може ли пак пояснение? От сезон 19 и после 20година пазят ли се? И как?  Или вече ще минат само на 21г.
Кенан е аут. Нова шампионка ще видим. Не ми се иска да е Ига.

# 99
  • София
  • Мнения: 27 218
Ето за точките за ранглистата
Скрит текст:
до 1 март е 24 месечната протекция на точките.
чак тогава ще паднат точките от АО 2019 г.
 
https://tennisuptodate.com/atp/atp-rankings-to-be-counted-differently-in-2021

за Дел По,
смята да участва на Олимпиадата в Токио (ако има такава), в момента се възстановява от третата операция на коляното, като лечението ще е някава модерна терапния със стволови клетки.



Гледахте ли я онази подпийналата лелка как показваше средни пръсти на Надал. :o
За първи път виждам такава селяния на тенис мач. Добре, че Рафа показа усмивка и здрави нерви в този гейм.

Абсурдна ситуация на АО: Пияна жена показа среден пръст на Рафаел Надал





Голямо шоу спретнаха и Фонини и Карузо с уникална драма в шампионския тайбрек. А в края 5 минути спориха типично по италиански, добре че всичко приключи само с жестове и думи. Ех, тази гореща италианска кръв. Grinning

СПАСЕНИ МАЧБОЛИ, ПЕТСЕТОВ ТРИЛЪР И СКАНДАЛ ПО ИТАЛИАНСКИ МЕЖДУ ФОНИНИ И КАРУЗО

Ето част от разговорът им след края на мача

Скрит текст:
Фонини: Имаше адски късмет, трябва да се извиниш, не съм показал неуважение досега.

Карузо: За какво говориш?

Ф: Спечели 4 идентични късметлийски точки.

К: За какво говориш?

Ф: Не мога ли да кажа, че си имал късмет?

К: Не съм казал нито една дума през целия мач.

Ф: Аз казах нещо, защото си го изпроси.

К: Не съм ти казал нито дума целия мач, достатъчно.

Ф: Не мога ли да кажа, че си имал късмет? Какъв е проблемът?

К: Прави каквото искаш.

Ф: Тогава защо ми се караш сега? Казах, че си имал късмет, ако съм сгрешил, съм сгрешил. Не ме атакувай.

К: Не те атакувам. Казвам ти, че не е това начинът да се държиш, защото не съм ти казал нито една дума. Не съм очаквал такова нещо от теб.

Ф: Какво очакваше? Казах, че си късметлия, не ти хареса, какво трябва да кажа?

К: Не е това начинът да го направиш.

Ф: Защо? Какъв е проблемът?

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 16:19 от Diavolo

# 100
  • София
  • Мнения: 5 247
Благодаря за линкчето за пресмятането на точки. Не става ясно обаче ще им се пазат ли точките ако не играят както миналата година им се пазеха предвид пандемията. Май тази година няма да важи. (Надал изобщо не се яви на US а точките му си стояха от предния сезон, които беше постигнал на този турнир, и Федерер, и т.н. )
Стискам палци за утре на нашия човек.

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 23:19 от Мигла

# 101
  • Мнения: 11 742
😁😁😁   

# 102
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 924
Добро попадение е горната снимка Simple Smile
Мачът на Григор утре е около 5:30 ч. бг време. Доста неудобно за гледане.

Каролин Вожняцки ще си има момиченце през юни. Heartpulse

# 103
  • София
  • Мнения: 11 476
Пабло се отказа заради проблеми с болка в корема. Григор беше много нахъсан, според мен заради случката в Барселона, и мачът приключи при 6:0, 1:0 за Григор.
В следващия кръг - победителя от Ник Кириос - Доминик Тийм. Без съмнение на Григор ще му е невероятно трудно срещу Тийм, който сред най-добрите в света през последните година-две.

# 104
  • Мнения: 11 742
При последната им среща Григор победи Тийм. Пожелавам му късмет в следващия мач.
С Кириос би било интересно, но тъй като е местен, не ми се иска точно на АО да се среща с него.

Общи условия

Активация на акаунт