Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 79

  • 46 674
  • 800
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 250
Момичета,във вторник съм на преглед ,а имам инжекции до събота .Как мислите да ходя ли да вземам ,то ще взема до вторник и след прегледа ако лекаря каже пак.Слагам си Прегнил и Зарзио през ден.

# 706
  • Мнения: 915
Момичета,във вторник съм на преглед ,а имам инжекции до събота .Как мислите да ходя ли да вземам ,то ще взема до вторник и след прегледа ако лекаря каже пак.Слагам си Прегнил и Зарзио през ден.
Аз бих отишла, не бих рискувала.

# 707
  • Мнения: 696
Здравейте. Знаете ли на какво се дължи увеличението на Утрогестан? Не е истина, почти двойно се е увеличила цената му. Къде в София купувате на най-изгодна цена?
Здравей, аз го купувам от аптеката в Надежда, по-евтин е от този по другите аптеки. Около 8 лв е опаковката с 15 глобули. Имаше голям скок в цената по време на извънредното положение, но сега мисля, че е коригирана донякъде.

Имате в предвид от аптеката на болница Надежда ли?

# 708
  • Мнения: 402
Престой ми пункцията в понеделник но не ми казаха нищо да нося, само гладна, жадна, дали имате представа нещо като лични вещи освен телефон трябва ли да си нося

# 709
  • Мнения: 915
Престой ми пункцията в понеделник но не ми казаха нищо да нося, само гладна, жадна, дали имате представа нещо като лични вещи освен телефон трябва ли да си нося
Всички вещи и дрехи се оставят в шкафче преди да те качат горе, така че нищо не ти трябва, освен маската де.

# 710
  • Мнения: 402
Престой ми пункцията в понеделник но не ми казаха нищо да нося, само гладна, жадна, дали имате представа нещо като лични вещи освен телефон трябва ли да си нося
Всички вещи и дрехи се оставят в шкафче преди да те качат горе, така че нищо не ти трябва, освен маската де.
Благодаря офффф и горе ли маска ще го преживея някак си 😀😀😀

# 711
  • София
  • Мнения: 3 412
Престой ми пункцията в понеделник но не ми казаха нищо да нося, само гладна, жадна, дали имате представа нещо като лични вещи освен телефон трябва ли да си нося

И телефон не ти трябва, остава в шкафчето.
Спокойно и аз съм на пункция в понеделник, ще бъдем заедно, няма страшно, всичко ще бъде на ред Flowers Four Leaf Clover

# 712
  • Мнения: 106
Здравейте момичета,имам едно питане ако някой може да ми отговори ще съм благодарна.В момента съм на спонтанен цикъл по фонда минаха две пункции-от първата имах три оплодени яйжеклетки от които само едно оцеля и го замразиха,от втората имах пак три оплодени яйцеклетки,но за съжаление нито една не оцеля.В сайта на ЦАР пише че поемат оплождане-1600 лева на спонтанен цикъл.Това значи ли че на следващата пункция оплождането трябва ние да си платим,защото до тук аз съм ги изчерпала тези 1600лева.Ако някой е правил опит на спонтанен цикъл по фонда моля да сподели как е протекъл.Предварително благодаря и успех на всички.

# 713
  • Мнения: 15
Здравейте. Може ли информация относно това преди трансфер кога започвате да пиете вода и кога спирате? Изобщо има ли лесен начин да си с пълен мехур, без опасност от напишкване? Благодаря.

# 714
  • Мнения: 260
Здравейте. Може ли информация относно това преди трансфер кога започвате да пиете вода и кога спирате? Изобщо има ли лесен начин да си с пълен мехур, без опасност от напишкване? Благодаря.
Ако си пациентка на Стаменов, трансферът може да се позабави и да почакаш повечко от предварително насрочения час, съответно не е необходимо да се наливаш от доста по-рано, защото няма да издържиш докато дойде реда ти. Последния път се изпишках около 30 минути преди насрочения час, защото си имах едно на ум от предходните трансфери и започнах оттогава да се наливам с вода. Естествено, след като ни качиха в чакалнята, там чакахме поне още час, час и половина. Другите момичета с мен не издържаха и изпишкваха по малко, докато чакат. Аз бях ОК - мехурът беше поносимо пълен без да изпитвам дискомфорт. За останалите лекари не зная дали се бави трансфера - едва ли. Може да звъннеш в манипулационната и да ги питаш кога да почнеш да пиеш вода и какво количество да изпиеш.

# 715
  • Мнения: 402
Здравейте някой може ли да ми каже цена на PBMS и колко пъти се взима кръв, преди трансфер било нещо като лепило не съм запозната за първи път ще ми се слага, но забравих да питам доктора Благодаря

# 716
  • София
  • Мнения: 3 412
Здравейте. Може ли информация относно това преди трансфер кога започвате да пиете вода и кога спирате? Изобщо има ли лесен начин да си с пълен мехур, без опасност от напишкване? Благодаря.
Здравей, аз например процедирам по следния начин, ако ме викат в 13ч. още от 9ч. на всеки час изпивам по 1 чаша вода и до тоалетна си ходя последно преди да се качиш изпиваш още една и не пишкаш повече и докато чакаш не ти се пишка, а мехура ти е пълен.
Успех Flowers Four Leaf Clover

# 717
  • Мнения: 103
Здравейте момичета, след трансфер ми изписаха зарзио и прегнил. Имам тромбофилия и сега чета че нарушават кръвосъсирването и двете. Има ли и други момичте с тромбофилия к тези медикаменти?

# 718
  • Мнения: 250
Аз също съм на прегнил и зарзио ,но най добре щом имаш открита диагноза,по добре да говориш с лекаря ,настоявай.

# 719
  • Мнения: 3 203
Аз съм и винаги съм слагала фракси или клексан.Той и утрогестана повишава кръвосъсирването имайте предвид.И всеки път се налага да напомням за тромбофилията вече 100 години....но ако не са ми дали аз си знам и си започвам...

Общи условия

Активация на акаунт