Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 79

  • 46 335
  • 800
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 751
Добре дошли в новата тема, и да не се задържате дълго в репродуктивния сектор!
Мобилно приложение за АНДРОИД: https://play.google.com/store/apps/details?id=bg.nadezhda.jabcho&hl=en_US
Мобилно приложение за IOS: https://apps.apple.com/us/app/nadezhda-mobile/id1326787314
Скрит текст:
Потребителско име - ЕГН; парола дават на Регистратура
САЙТ НА МБАЛ НАДЕЖДА: https://www.nadezhda.bg/
Линк за проверка на изследвания: https://web.nadezhda.bg/login
Фейсбук група: https://www.facebook.com/groups/1406085459687187/
Полезни контакти:
Скрит текст:
0884 743574 - Ин Витро Сектор
0884 309977 - Женска Консултация и гинекология
0884 178114 - Информация
02/441 79 70 - секретарки за записване на часове
0882 193 970 - мобилна линия
0884 700 704 - спешен телефон за ин витро центъра и за бременни до 12 г.с.
0882 332 632 - директна спешна линия за пациенти на МБАЛ "Надежда" при спешни случаи за гинекология, бременност след 12 г.с и раждане
02/44 179 73 - Сектор „Информация” относно получавате на изследвания, епикризи, болнични листове или за въпросите, свързани с административните аспекти на престоя в болницата.
0885 778 141 - закъснения в графика
0882 412 476 - за въпроси, свързани с раждането
02/441 79 76; 0882 193 976 - биолози, андрология
02/441 02 90; 0882 373 318 - Биорегенерация
0882 193 979; 02/441 79 79 - въпроси, свързани с ФАР/ЦАР - Румяна Караджова
0882 193 978; 02/441 79 78 - доц. Балтаджиева и д-р Пенкова (имунологичен кабинет)
02/441 79 78 - Генетична консултация с д-р Хаджидекова и д-р Станева, всеки понеделник след 17 ч.
КЛИНИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ: тел.02/441 79 71
БОЛНИЧНА АПТЕКА: тел.02/441 79 75
ОБРАЗНА ДИАГНОСТИКА: тел. 02/441 79 85
КЛИНИКА ПО МЕДИЦИНСКА ОНКОЛОГИЯ: тел. 0882 193 972 (от 8:00 - 15:00 ч.)
Имейл адрес на администрацията (за въпроси и резултати от изследвания): administracia@invitro-bg.com
Цени:
Скрит текст:
Бипосии:
Скрит текст:
Биопсиите в клиниката са 3 вида:
Имунологична ендометриална - 200лв.
Микробиологична ендометриална - 80лв.
Имунохистохимия –  200лв. (в цената влиза и изследване на 2 хормона).
Имунологичната показва имунологичната среда в матката и евентуален лош имунен отговор към върнатия ембрион. Прави се задължително на 5-ти ден след доказана овулация. При липса на овулация се имитира медикаментозно такава и така се взима биопсията. При отклонения в нея се поставя лекарство в матката. Резултатът е готов за около седмица.
Микробиологичната показва наличието на бактерии в ендометриума. Може да се прави винаги когато има образувана маточна лигавица (не е свързана с настъпила овулация). Обичайно лечението е с антибиотици. Готова е за около 5 работни дни.
Имунохистохимията е тази, която определя имплантационния прозорец. Прави се задължително на 5-ти ден след доказана овулация, както и имунологичната. При отклонения се преценява кога да се трансферират ембрионите, съобразно изместения имплантационен прозорец. Резултатът е готов за около месец.
Изследване за листериоза:
Скрит текст:
Листериоза да се изследва в Национален център по заразни и паразитни болести в София, намира се на бул. "Янко Сакъзов". Самият кабинет за листериоза е извън сградата на НЦЗПБ- като застанеш с лице към сградата, тръгваш вдясно, на около 50 метра от входа е, преди първото кръстовище, в бившия имунизационен кабинет, там изследват и лаймска болест. Работят от 8:00 до 14:00, изследването струва 26 лв, резултат се получава в петък (работи се в четвъртък), като можеш да го научиш по телефона, а на хартия да го вземеш на място или да ти го пратят по пощата. Има вариант, ако преди това ти вземат кръв във друга лаборатория, да занесеш в НЦЗПБ взет там серум.
Телефона на кабинета е 029446999 вътрешен 224, след като оператора каже да набереш вътрешен след сигнала, направо го набираш, без да чакаш сигнал.

Тема №78: https://www.bg-mamma.com/?topic=1200994

Последна редакция: пн, 22 юни 2020, 22:39 от Mandaria

# 1
  • Мнения: 250
Цаписвам се и аз,пожелавам на всички успех и радост.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 080
Запис и от мен, да си ви следя. Blush

С пожелание темата да се изпълни само с хубави новини и много много бебчета !

Поръсвам за късмет с 16 седмичен прашец ! Flowers Four Leaf Clover

# 3
  • София
  • Мнения: 3 412
Да се запиша и аз в новата ни тема.
Нека да е на късмет за всички и да видим две чертички Flowers Hibiscus Flowers Four Leaf Clover

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 417
Да ни е на късмет новата тема 💋
Да ви попитам, кога ви записаха на ЖК? Мен ме записаха с 300 зора, седмица след първия скрининг 12гс и то успях, защото първоначално, жената на която попаднах ми каза, че записват 2седмици след него...  И аз казах, че ще си помисля.. После звънях пак и ми се падна друга любезна девойка, която ме записа след 1седм без проблем... Тези, които са с близнаци, на колко дни ви викат, защото за сега ме преглеждат на 10дни?

# 5
  • Мнения: 3 176
запис и от мен, мерси и успех на всички

# 6
  • Мнения: 122
И аз се записвам! Дано за всички да е последната тема!

# 7
  • Мнения: X
Цоп цоп и аз се присъединявам, макар че може би скоро ще се  разделя с клиниката Sad поради няколко разочарования и некоректно отношение Sad Успех на всички!

# 8
  • Мнения: 1 630
Запис и ви поръсвам с прашец!🍀

# 9
  • Мнения: 402
Запис и от мен с много положителни тестове и бебета, аз да питам след като ми пратят заповед от фонда трябва да се обадя и да им кажа че имам заповед за да ми дадът час, защото за първи път ще правя инвитро в Надежда и незнам какъв е реда, Благодаря

# 10
  • Мнения: 766
Поръсвам и аз с прашец и деветмесечния си тумбак! 🍀 Вярвайте в чудото момичета, рано или късно мечтата се сбъдва! Господ ни е свидетел през какви трудности минаваме, но накрая всичко си заслужава!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 563
Запис и от мен с много положителни тестове и бебета, аз да питам след като ми пратят заповед от фонда трябва да се обадя и да им кажа че имам заповед за да ми дадът час, защото за първи път ще правя инвитро в Надежда и незнам какъв е реда, Благодаря

Аз моята заповед я оставих на регистратура като я получих, за да я регистрират при тях. След това за час действаш както си се разбрала с лекаря.

# 12
  • Мнения: 196
И аз Simple Smile успех на всички.
Момичета от един период наблюдавам една доста тревожна тенденция. Надига се някаква вълна срещу болницата или определени лекари. Забелязвам го във фейсбук а и в други неща ?

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 417
И аз Simple Smile успех на всички.
Момичета от един период наблюдавам една доста тревожна тенденция. Надига се някаква вълна срещу болницата или определени лекари. Забелязвам го във фейсбук а и в други неща ?
И аз го забелязах.. Аз съм вече 3години в болницата и не намирам разлика в отношението или в качеството на работа от преди. Забелязвам обаче много по-голяма арогантност сред пациентите... 😵

# 14
  • Мнения: 95
И аз да се запиша и наредя под прашеца Blush
Дано да ни е на късмет на всички!

Общи условия

Активация на акаунт