Нашите цветя - обща тема

  • 29 264
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 531
Ени, благодаря за новата тема. За мен е чудесно оформена и с много полезна информация в началната страничка. На всички дами пожелавам да я напълним с прекрасни снимки. Диорела толкова статии изчетох, точно Уикипедия пропуснах, но се съгласих с голяма част от написаното в нея. Саксията, в която преместих не е много по-голяма, по съвет на собственика на магазина я купих - буквално той ми избра размера, аз само цвета. Нат, твоето включване също ми беше много полезно, дано и моята скоро ме зарадва с нови цветчета. Абе знаех си аз, че е висш пилотаж за мен, но приятелка ме убеди да си я взема. Краз, ти защо се срамуваш не разбрах. Аз също не мога да подмина изхвърлено цвете. Даже предпочитам да се опитам да спася някое, отколкото да купя и убия от невежество. За да не съм голословна и нали темата е вече обединена, ще ви покажа цветето (единственото) за което ММ се грижи - една прекрасна маранта събрала листата си за молитва.

# 31
  • Мнения: 14 064
Чудни са ти розите!
Да си покажа малката красотичка. За втори път цъфти, този път се раздаде с цветовете. Не мога да ги хвана всички, толкова си мога. Rolling Eyes


# 32
  • Бургас
  • Мнения: 16 032
Оххх,момичета,много сте лоши,значи Simple Smile
Ходих да снимам и моето ктенанте,но тая вечер не е толкова настръхнало,като на Магнито!
Ето го,заедно с марантичките.






Много ми харесват тези растения,постоянно се движат.
Много харесвам и мимозата. Не съм виждала скоро.

Много красиви рози,сукуленти и други цвятя видях!

Натти,това твоето мушкатце ми взе ума! Ще ходя да ровя из моите,дали го имам.

Последна редакция: пн, 22 юни 2020, 23:08 от karzz

# 33
  • София
  • Мнения: 963
Честита да е новата ни обединена тема! Smile
Дами, вие от къде купувате пръст за саксиините цветя? Моля ако някоя дама е попадала на хубава в някоя от големите вериги  да сподели. Вземах от Лидл, но тя е като сушена слама Flushed и като изсъхне саксиите стават много леки и вятъра ги бута. После взех някаква от Фантастико и беше по-добра. Какво трябва да гледам и търся при покупка на пръст за цъфтящи и стайни цветя?

# 34
  • Мнения: 6 859
Това с почвите е голям проблем. Не мога да намеря почва, в която да има хумус ( пръст). Всичките са някакви смески, които са голям боклук.

Краз, това, дето си го прибрала - лявото, също е семпервивум. Много ги харесвам, имам си малка колекцийка.

# 35
  • Мнения: 10 685
Ох, чудни са марантовите, чудни! Heart
Синът ми (4г) много обича да ги пръска , малкият ми цветар Blush Знае, че вечер си вдигат листата и заспиват . И обяснява онзи ден на баба си ,че имаме цветя, които се движат. И баба му - Ама как така се движат бе, бабе? Joy

Аз купувам от Хоумакс субстрат Флория, чешка.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 052
Честита да е новата ни обединена тема! Smile
Дами, вие от къде купувате пръст за саксиините цветя? Моля ако някоя дама е попадала на хубава в някоя от големите вериги  да сподели. Вземах от Лидл, но тя е като сушена слама Flushed и като изсъхне саксиите стават много леки и вятъра ги бута. После взех някаква от Фантастико и беше по-добра. Какво трябва да гледам и търся при покупка на пръст за цъфтящи и стайни цветя?
Много големи боклуци съм купувала от Лидл, Кауфланд, Баухаус, Бриколаж, Практикер - точно каквито ги описвате.
Последно взех от Джъмбо, която в сравнение с другите е много по-добра. Направо е супер.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 16 032
И аз щях да ви питам за почвата вчера,но нали забравих,какво беше....
Анита ми е прочела мислите.
Аз купувам от магазинчето до нас.Някаква смеска е. Когато имам й добавям и малко пясък.
После ще ви снимам опаковката.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Най-хубавата пръст съм купувала от един магазин за домашни потреби до нас. В проста прозрачна опаковка с етикет. Всичките прехвалени субстрати с красиви картинки са боклучави, поне тези, които съм пробвала.

# 39
  • Мнения: 18 477
Пръст съм купувала от оранжерия - понеже има големи чували - по 20, по 50 кг, - или от китайски магазинчета\битови стоки\левчета - там има разфасовки по 1 кг.

# 40
  • Мнения: 4 564
Последно взех тази от борсите за цветя на пазара Димитър Петков

Пише с био хумус и изглежда добре за сега.

# 41
  • Мнения: 1 676
Привет,когато намериш правилното място за тях Blush


Една съседка ми подари тази детелина, четох че обича сенчести места,приемам още съвети за нея Blush

А,това последното бихте ли казали какво ?

# 42
  • Мнения: 10 487
Аз от бриколаж взех един пакет онзи ден да допълня няколко сандъчета, пише че уж е точно за сакъзи и мушкати, но не съм в отваряла още. Моята пък не задържа водата, тая в която са насадени в момента, като ги полея и се вдига нагоре като шапка, а в едни саксии е пък сбита, от два различни пакета е, но и двата не са ок. Допълнително й сложих малко перлит.

Днес пак ще вали! Пак ще размествам сандъчетата и ще се опитам да ги поскрия... аман от тия дъждове. Много ме в страх да не ми се разболеят от толкоз вода...

# 43
  • Карлово
  • Мнения: 4 622
По въпроса за бугенвилията и моята като я купих и изпадаха голяма част от цветовете, обаче гледам, че вече има мънички цветчета https://i.pinimg.com/originals/94/47/cd/9447cdcec1da59ab7b09163f0f532d60.jpg.
Toва в цикламено не са цветчета, а листа.
Ето белите са цветчета:
Скрит текст:

# 44
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Още не са се отворили напълно цветчетата, но ето го моят жълт хибискус. Не е цъфтял от  доста.





След един час, вече отвори цветовете.

Последна редакция: вт, 23 юни 2020, 16:50 от danilu

Общи условия

Активация на акаунт