Ех, КаНАДа - насТОЯщи и бъдЕЩИ маЙки - ЧАст 7

  • 15 456
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 7 430
Момичета - ще ставам кръстница на братовчед си Party ...обаче започват въпросите - какво да подарим, как да протече самата сватба, какво се изисква от нас, какво се купува - хайде някой, който е бил или нзае повече инфо от мен да сподели.
Ще съм му много благодарна   bouquet ще МУ направя един ТутмниК и ще си го изям сама Mr. Green Mr. Green Mr. Green

...кажете ми и моля какво ще е подходящо да облека с тези килца Tired

# 256
  • Мнения: 2 093
Здравейте мами и бьдещи такива. Очертава се топьл ден. Сега в кьщи са двама болни, само аз още се дьржа геройски. Дано да ме отмине.
HOLY Много хубава дьщеричка, да ти е жива и здрава.
ДиДОлиНКа СЛАДолиНКА Аз сьм обьркана, за каква сватба става вьпрос или имаш предвид крьщене, но ти се ходи и на свадба  Laughing. За копуване се сещам само за златно крьстче.
Mimcheto И аз сьм сьщата сьс правописните грешки, хич не се черви. И аз досега сьм използвала само латиницата.
Ryan's Mom Как мина празника вчера, добре ли изкарахте?
Хайде лек ден и от мен на всички. Криси спинка, но като се сьбуди отиваме на разходка.

# 257
  • Мнения: 7 430
Oooooh ooooh!...извинявам се - за кумуване става въпрос Wink

За сега чаочи - отиваме на ден ден на Холи Heart Eyes

# 258
  • Мнения: 4 390
И ние бяхме кръстници /или кумци/ - както и да се казва, на мъжа ми на братовчед му миналата година.
Значи младоженецът дойде вкъщи да ни вземе. Бях приготвила плата със сухи мезета, плата с различни видове сирене, ядки най-различни, алкохол, безалкохолно, дребни сладки - ей такива бъзикни.

Като ни взе, отидохме да взимаме булката. Аз купувах букета, като тя предварително си беше избрала какъв да бъде.

За подаръците - ние ги питахме какво искат. Чувала съм, че има традиция двете семейства да си разменят еднакви подаръци, но ние не сме го спазвали това. Освен подаръка, който им купихме, им платихме и едноседмична ваканция на морето.

Аз бях с дълга рокля, семпла, да не засенчвам булката. Joy Шегувка.  Wink

Питай каквото те интересува, че затова само се сещам сега.
Чакам си тутманика. Sunglasses

# 259
  • Мнения: 2 959
Слънчеви и сърдечни привети, Канадски Момичета!

Дивианка, овладяхте ли температурата на Велинка, живна ли детенце? Hug
Краси, ходихте ли до рибният ресторант? Hug
Хезитанче, Ти не спиш ли, Мила? Днес е събота все пак заслужаваш почивка! Hug
Каролинка, свикваш ли с новата Си мисия на Мама на сладкият Мони? Hug
...Тази монреалска група има нужда от подкрепление. За сега Онтарио сме по силни тук...
Крисимам, много "докторски" ден Ти е бил петъка, но важното е че Криската е геройче и е издържал всичко. Бързо възстнановяване желая на болните Ти мъже и приятна разходка следобяд. А за Монтреалските Момичета, май като бройка сте равни, само че повечето са все още в разход по почивки. Hug
Силви, лека работа от понеделник и винаги когато имаш възможност ще се радваме на компанията Ти! Hug
Холи, приятен и незабравим последен ден ден на малката Холчита в красивият Монтреал. Hug
Дидка, и на Теб и Викича желая приятно изкарване на празника на чаровната Лоли! Hug
Мимчето, а Марчели в френско или английско училище ходи? Поздрави на малкият Ти принц Дими, на Тати Оги и на Вас с малката Ти принцеска! А за снимките дано да се справиш, би било интересно да се запознаем, макар и виртуално! Hug
Дензълче, как е съботата по Вашият красив Ванкувър? При нас е разкошен слънчев есенен ден. Ходите ли на барбекю? Hug
Шеметно невероятната Ни бременелка, къде се загуби из незабравимият Монтреал? Hug
Лек и приятен съботен следобяд ви желая, мили Момичета!

# 260
  • Мнения: 4 390
Живна, Калидка, живна дребната.
На антибиотик е Tired, но нямаше друг начин при тази свирепа гнойна ангина. Close
А вие как сте?
Нищо не пишеш за теб и Дана. Thinking Hug

# 261
  • Мнения: X
Дидка, виж това : http://www.svatbata.bg/articles/kumove.html
Ние също бяхме кумове. Купихме букета, обувките и чантата. Мисля, че само букета е задължителния елемент - той се и носи от кумата при вземането на булката от дома й. Когато дойдат да ви вземат трябва да се подготвени с почерпка - дребни сладки, мезе, пиене. Като тръгнете от вас, вървите ти до младоженеца, а кумът до булката - така до съвета където се сключва гражданския брак. Ако ще има църковен брак, задължително всички (младоженците и кумувете) трябва да са кръстени, май трябваше да се носят и кръщелните свидетелства !  В църквата също има разни занимавки, за които попът ви ръководи . Ако искате можете да купите също чашите и свещите за църквата.На излизане от съвета (или църквата) кумата хвърля жито, бонбони и парички за късмет. Ние също купихме и малките кошнички с бонбончета в тюл,  които се дават на поднос заедно със сладки на гостит отвън; другите родинини също се подготвят с подноси за почерпка след церемоняита.  В ресторанта, в началото на тържеството, кумът вдига тост за младоженците с кратка реч и благопожелания и намеква че му е горчиво пиенето  Wink После танци и т.н., по някое време ако го предвижда ритуала - ръченица с петел и торта пред кума и кумата (за това трябва да се подготвени с по-дребни банкноти та да поизпотите шаферите). За подаръците и всички организационни въпроси няма предписания, важното е да се получи хубав празник  Mr. Green

# 262
  • Мнения: X
Калида, тук наистина вече е късничко, но се развълнувах от темата за кумуването  и се заседях на компютъра Mr. Green
Дидка виж и форума към горния сайт, там мисля че също има интересни дискусии: http://forum.svatbata.bg/index.php?PHPSESSID=23b8f20a415a59eae10 … f9a&board=6.0

също и тук:
http://www.svatba.noxart.com/viewforum.php?f=2

Много са приятни тези приготовления  Peace

# 263
  • Мнения: 210
Здравейте моми4ета и от мен, какво правите в тази хубав сьботен ден/по прогноза трябваше да вали цял ден/.
 
Днес аз сьм го ударила на по4ивка и разходки, 4е знае ли се утре може наистина да вали.

Наде хайде сподели от кьде купи килима на сейл 4е, и аз откога тьрся нещо горе-долу на тази цена.

Добре дошла Mimcheto, в нашата Канадка теми4ка.

# 264
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Кивито, и ние бяхме по разходки предобяда, по едно време направо по къс ръкав се съблякох, много топло беше. Grinning Преди малко гледах прогнозата за следващата седмица - наистина ще вали и все около 15-16 градуса. Confused Другата събота пък направо 10. Rolling Eyes
Пък килима го купихме от "Canadian Tire", но вчера им беше последния ден на сейл. От днес нали почват промоциите за новата седмица. Confused Ама нищо не ти пречи да отидеш и да видиш на място де. Късмет. Hug

# 265
  • Мнения: 88
Здравейте канадски мамчета Hug
Днес си изкарахме един страхотен ден малко дъждовен, но празничен, защото бяхме на ден рожден на Холката.  party023
хапнахме вкусна торта децата си поиграха и беше весело.
Калида Марчелка ми е върла франкофонка и си учи във френско даскало.
Много е доволна и щастлива, че ходи на училище, само дето госпжата я мести честичко от чин на чин Grinning, защото много бърборела.
Дидолинке не съм ставала никога кума, но ще следя темата с интерес защото може някои ден да стана    Peace
Ох трябва да преключа, че Дими ме е обсебил и ми бута клавиатурата ooooh!
до утре мили мами приятен ден ви желая  bouquet

# 266
  • Мнения: 7 430

Хай (точка)
Пратих ти тутманик (точка)
Ако дойде пощальона и в кутията няма нищо (точка)
Значи или съм го изяла и не съм го сложила(точка)
....или Той е виновника (точка)
Вкарай го у вас и го налагай с камшици да си признае (точка)
Твоя верна Френдка(точка) Hug


Искрено се надявам ТитинКа да е добре Hug

Ние днес си прекарахме страхотно на рождения ден мама само ядеше и пиеше - имаше кой да гледа Мики и пей сърце  Party

# 267
  • Canada
  • Мнения: 277
........Сега сте ви разкажа нещо за моето семеиство:Имаме си две сладурчета..............

Я виж ти кой се престрашил най-накрая Grinning. Добре дошла на Мим4ето и сладур4ета! Hug

Леле Холи, колко е пораснала малката халви4ка...Да ви е жива и здрава!. А тортата изглежда много вкусно Heart Eyes

Калида , добре е Звезди4ка Маймункова. Много й харесва да ходи на  детската градина, като види сградата на градината запо4ва да се радва на глас и още от коли4ката ми вика 4ао.
А днес й купихме стълби4ка да може да се ка4ва и да си мие ръцете "сама". Толкова й беше кеф, стоя близо 20 минути пипайки струята вода, като си миеше от време на време лицето и си викаше браво. Като реших да я махна, такъв рев и такова тръшкане беше, 4е сигурно са ни 4ули в другия квартал ooooh!

Дидолинке, зна4и все пак са решили да се женят....ама ти си го знаеше нали. Добре , 4е са ви казали навреме, за да можете да им изберете хубави подаръци от тук преди да си тръгнете. Аз съм била кума, но оби4аите в разли4ните краища на БГ са разли4ни, но ще ти разкажа ли4но  Hug

Хайде мам4ета, лека нощ от мен и да си нацелувате дребосъците от мен!

# 268
  • Мнения: 919
Здравейте момичета, ние се завърнахме и влизам да се обадя Grinning

Каролина, честито! Голям сладур е малкият и така се разнежих докато ви разглеждах снимките Heart Eyes Да ви е жив и здрав и да расте умен и добричък.
За кърменето, гарантирам че всичко се оправя до 6та седмица  Peace  Ако ти трябва нещо звънкай, имаш ми телефона Hug

Ние се сдобихме с две зъбчета малко преди да се приберем и сега сме малко киселички и хапем като див звяр. Още не сме се настроили с времевата разлика и тази сутрин станахме пак в 4АМ.. ами това е, целувки на малките ви съкровища от нас с Виктория Flutter

# 269
  • Мнения: 4 390

Хай (точка)
Пратих ти тутманик (точка)

Хитруша! Хич не ми се измъквай с тия пощальони и телеграми.  Grinning
Ще те притисна аз в България да ядем тутманик... smile3508

Общи условия

Активация на акаунт