Гаранция при закупуване на мебели по поръчка.

  • 3 965
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 891
Ние обзавеждането го поръчахме в магазин "Евмолпия" в Пловдив.  Confused И на мен последно ми казаха, че до края на тази седмица ще дойде - но да видим !   newsm78

Последна редакция: пн, 28 авг 2006, 16:56 от dimi

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Какъв ужас. Аз пролетта поръчвах детско обзавеждане в "Руди-Ан" във Варна. Сключихме договор. След месец трябваше да е готово. Да,ама след 1 седмица ми се обадиха да отидем да си го вземем. А детската стая не беше готова още- мислех, че имаме 1 месец на разположение. Безобразие, да ни доставят поръчката по-рано. Joy Шегувам се. Всичко дадоха опаковано , обкова в торбичка. Но коя е фирмата -производител и аз не попитах. Харесах си модела и не ме интересува кой го произвежда. Така,  както казва Кони- не става. Как да си отварям очите като всичко е опаковано и не се знае коя част каква е , докато не започне сглобяването. При нас всичко беше добре с изключение на пантите- наложи се мъжът ми да ги мести,защото бяха поставени по-надолу на едната вратичка на гардеробчето. Всичко друго беше отлично, дори от обкова останаха части. Joy
Знам, 4е пристигат на кашони, но в момента в които си ги вземеш - приключваш отношения с фирмата от която си ги поръчал. И ако нещо липсва какво ще правим?
  Трябва да разчитам, 4е те помнят 4е съм ги взела от тях ако рекламирам нещо Shocked Уф незнам много се притесних като ви прочетох постингите. Кои знае какви проблеми ме чакат ...
Някои ако си е получил мебелите в срок и пълен комплект да пише, 4е да се успокоя малко!

# 17
  • Мнения: 3 371
Мебелите си поръчах в мебелни магазини "Ким" в София , но завода производител е в Русе.При поръчката сключихме договор , в който бе фиксиран и срока на доставка.Гаранцията на мебелите е 1год. , мотажът също заплатих отделно , но си струва , защото , ако има липсващи или части , които не си пасват , техниците действат своевременно.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 228
Нашите мебели всички ги е правила една и съща фирма, която дава 3 години гаранция на всичко.
Като цяло сме много доволни  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 047
Всяка фирма си има своя политика.
Някои не дават гаранция,други дават до 10 год. Друг е въпроса дали ти я признават после.
Като поръчваш обикновенно няма проблеми за нищо,а после хъката-мъката.
Преди да се предплати трябва да се сключи договор,където да е упоменато всичко,от което се опасяваш. Дори договора е добре да е консултиран с юрист.На никого не му се занимава,знам,ама затова после става така.
Аз така си патих с един диван.Не направихме договор,а само устна уговорка.После имах 10-ина забележки.Чертежа,който им оставих не можаха да намерят,а аз не си запазих копие.Някои неща ги оправиха,други нямаше как.И на всичкото отгоре искаха да ги черпя. ShockedПитам за какво,за грешките ли?
Най-добре е да се взема от фирма,която предлага и монтаж.Доплащаш,когато и последната ти забележка е отстранена.До тогава,проблемите са си проблеми на фирмата.

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Тъй като съм работила дълго по мебелни магазини и познавам почти всички фирми които сте изброили от Варна, бих ви посъветвала да си купувате само мебели които сте видяли в магазина готови. Само гледайте да не е нещо застояло.
Казвам ви защото, много пъти са идвали клиенти, които искат нещо от фантазиите си , а то ако стане е само подобно на това което те искали. Освен това мебели на картинка и в действителност изглеждат различни - уви.
И на мен ми се е случвало да казвам че камиона е закъснял, другия път ще го натоварят и др. Това е обикновенно лятото , когато фирмите са претрупани от работа и несмогват. Но за да си запазят клиента казват кратък срок.
За гаранции , за първи път чувам. Обикновенно гаранцията е Франция....

# 21
 Стискам палци утре да дойдат, уговорили сме монтаж. Онзи ден ми сервираха, че ще струва 60 лв. Shocked

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
сладурче*2  какво стана с мебелите

# 23
  • Мнения: 891
сладурче*2  какво стана с мебелите

И аз това се питах? newsm78  Какво стана ? Получи ли си мебелите ?

# 24
  Да дойдоха в сряда, монтираха ги вчера. Бяха казали, че идват на модули, та можем и сами. Абсурд, бяха на отделни дъски, монтажниците ги сглобяваха от 9.00ч. до 14.00ч. Върнах 3 вратички за корекция, но иначе много се кефя и подреждам нещата на баткото.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Честито!!! Какво им е на вратичките?

На мен дивана ми трябваше да е готов на 3 септ. и днес ми се обадиха да ме пипат кога да го докарат. Утре ще си го видя Rolling Eyes

# 26
В каталога бяха извити в долния край и част от шкафчето остава открито (вижда се какво има вътре), а ние ги поръчахме квадратни. Направили ги по каталог, та затова.

# 27
  • Мнения: 1 214
Ние миналата година  чакахме   2 седмици повече от определеният срок  диван от Севлиево.И също все не беше в камиона.Масата от Русе пристигна малко по-бързо, но пак след определеният срок .Там пък номера беше , че  завода се наводнил и за това се бавели.Но ние да не се притесняваме , защото това се случвало най-редовно в него завод  Shocked Сега и аз оглеждам за детско обзавеждане и като си помисля какво ме чакааааа....Ще имаме късмет ако преди Нова година сме готови със стаята на принцесата  Whistling

# 28
  • Мнения: 891
В каталога бяха извити в долния край и част от шкафчето остава открито (вижда се какво има вътре), а ние ги поръчахме квадратни. Направили ги по каталог, та затова.

На 1 септември пристигна и нашето детско обзавеждане от въпросната русенска фирма /след почти 3 месечно чакане/ и на мен са ми объркали вратичките на гардероба. Извивката в горния край трябваше да е обратно #Cussing out

# 29
здравейте, аз съм от русе и ще си поръчвам спалня. но след като прочетох написаното тук, направо се уплаших. миналата година поръчвах обзавеждане за детска и я чаках 1 месец след обещаното, но се успокоявах, че е някаква малка фирмичка. тази година реших да опитам с по-известни и ходих до въпросната "стефани стил". харесах си нещо, но се чудя дяли да рискувам с нея. или да отида в мебели арон. какво бихте ме посъветвали вие?  

Общи условия

Активация на акаунт