Каква е тайната на вкусните пържени кюфтета?

  • 183 616
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 534
Чесно казано моята тайна може да се стори на някой смешна,но е факт-освен хубава кайма и прочие добри продукти,които всички знаем, слагам и малко джоджен-сух или пресен(нарязан на много ситно).Това е   Whistling

# 16
Аз така и не се научих да пържа/пека кюфтета като хората  ooooh! отвънка за хрупкави , а вътре са сурови ...защо така стават  Cry

# 17
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз така и не се научих да пържа/пека кюфтета като хората  ooooh! отвънка за хрупкави , а вътре са сурови ...защо така стават  Cry
Или ги правиш много дебели или пък ги пържиш на много висока температура.
В каймата слагам 1 яйце, лук, хляб накиснат в прясно мляко , малко настърган кашкавал, чубрица, черен пипер...но напоследък понеже нямам много време смесвам каймата с фикса на Маги Embarassed

# 18
Или ги правиш много дебели или пък ги пържиш на много висока температура.
В каймата слагам 1 яйце, лук, хляб накиснат в прясно мляко , малко настърган кашкавал, чубрица, черен пипер...но напоследък понеже нямам много време смесвам каймата с фикса на Маги Embarassed

Права си за високата температура....пържих ги на 6 ...  Embarassed Ще имам в предвид за напред.. Мерси!   bouquet

# 19
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Djessica_88 - можеш да пробваш във фурна да ги наредиш и да ги изпечеш. По- здравословно е Wink

# 20
  • Мнения: 44
Аз също не успявах да направя кюфтета като хората, но откакто фиксовете на Маги са на пазара хапваме кюфтенца мноооого често - всеки път стават страхотни. А и много лесно се приготвят - не ти трябва нито стар хляб, нито подправки...Изпържват се за нула време. Понякога ги правя и със сос "по чирпански" - мммм, вкусотия!
Опитайте! Да ви е сладко!  Simple Smile

# 21
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
На мен не ми допада фикса на Маги.

Аз ги правя така:

1/2 кг. кайма - смес 40 % свинска, 60 % телешка кайма
1 яйце
1 с.л. кисело мляко
1 филия хляб /накисната/
кимион
черен пипер
1 глава лук

Овалвам ги в брашно.

# 22
  • Мнения: 465
На мен не ми допада фикса на Маги.

Аз ги правя така:

1/2 кг. кайма - смес 40 % свинска, 60 % телешка кайма
1 яйце
1 с.л. кисело мляко
1 филия хляб /накисната/
кимион
черен пипер
1 глава лук

Овалвам ги в брашно.

и аз ги правя така но им слагам малко сода на върха на лъжичка чаена в млякото стават много хубави Peace

# 23
  • Мнения: 15 619
Тайната е в каймата /само от месце, без разни, неразпознаваеми примеси/.

# 24
  • Мнения: 2 108
прочетох всички мнения! Grinning Извода е тайни много и на всеки различна! Grinning
аз слагам понякога джоджен, понякога чубрица, понякога копър сух...........когато както дойде-забелязвам,че са по вкусни ако ги оставя поне за 12 часа омесени с подправките в хладилника преди да пържа. От каймата си зависи също много обаче! Горе-долу всички иначе процедираме еднакво  bouquet

# 25
  • Мнения: 152
Ето я тайната  Grinning

кайма
1 гл. лук настърган на ренде. Добавяш 1 яйце+1 л. кисело мляко. Чубрица, подправки още каквито искаш, 1 филийка натопен във вода хляб и омесваш всичко. Ами това е . БОН АПЕТИ!!!  chef

# 26
  • София
  • Мнения: 35 950
Освен в каймата, тайната е и в пърженето - на не много силен котлон и в обикновена тенджерка/ не алпака и тефлон и не в тиган/ Олио до средата на кюфтетата и да се обръщат по-често.
Когато се оформят  да се потупват на пръстите, не на дланта.

Кюфтета пържени:
1 кг. кайма - смес
1 гл. лук на мн. ситно
2 яйца
2 филийки хляб/среда, без да се кисне/
черен пипер
чубрица
1 чушка на ситно /може и люта/

Омесва се каймата, оформят се кюфтетата,като ръцете се потапят във вода  / кюфтетата -1 пръст дебели, да не са много сплескани/
Да не са много малки / за да станат сочни/
Овалват се в брашно и се пържат. Често се обръщат. Аз поклащам тенджерката, олиото да ги облива и отгоре.
Пържат се на средна температура, за да не прегарят отвън.
Ставам много сочни.

# 27
  • Мнения: 286
На нас са ни вкусни само с Малките тайни на Маги!

# 28
  • Мнения: 3 323
Задължително кисело мляко и сода! Peace

# 29
  • Мнения: 3 394
ииииии това за содата е страшен трик Simple Smile Запаметявам веднага!!!

аз ги правя като смесват телешка със свинска кайма-стават екстра, но преди да ги пържа ги овалвам в брашно и секо ги *изтупвам* Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт