стоене на бебе

  • 1 359
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 518
Здравейте на всички , бебето ми е на 6 месеца като го сложа в мен да стои на дупето си стои няколко минути , но след р това се накланя на една страна и главичката му леко клюмва, според педито всичко е наред и преглед при ортопед сме минали но аз се притеснявам , дали е нормално това. Благодаря на всички , които ще ми отговорят.

# 1
  • Мнения: 2 485
Нормално е. Малко е още бебето, за да седи стабилно.

# 2
  • Мнения: 892
Наистина е много объркващо твърдението, че бебето на 6 месеца се слага седнало и всички нови мами си мислят, че магически на първият ден от шестият месец бебето сяда.
От 5, 6 месец се слага бебенцето за по малко заобиколено от  възглавнички и ден след ден заяква и при някой отнема по-дълго от при други.
Както при всичко ново за бебето,  така и сядането иска доста тренинг.

# 3
  • Мнения: 16
На мен невролози ми казаха да не слагам детето седнало, а да го оставям по корем. В тази поза мускулите на гърба му заяквали, за да може да почне да сяда, което трябва да направи само. От поза по корем след това преминава в кос седеж и след време, когато е достатъчно силно, се изправя в седнала позиция само. Най-вероятно на твоето бебче не са му заякнали мускулите достатъчно все още и бързо се уморява.

# 4
  • Мнения: 11 741
Дъщеря ми е недоносена и отглеждана в ДМСГ. Започва да сяда на 11 месеца, а се изправя на 13.
Синът ми се изправи и тръгна покрай неподвижна опора на 7 месеца, а започна да сяда стабилно на 8 месеца.
Но 6 месеца ми се вижда малко да сяда стабилно само, но трябва да може да държи главичката си изправена.

# 5
  • Мнения: 518
А как ги храните , подпряно на възглавнички или...,

# 6
  • Мнения: 2 485
Моето го храних в шезлонг, а като започна да седи стабилно, в столче за хранене.

# 7
  • Мнения: 16
А как ги храните , подпряно на възглавнички или...,

Нашето столче за хранене имаше няколко позиции за наклон на облегалката и отначало, докато не седеше все още, го хранех в полуприлегнало положение.

# 8
  • Мнения: 6 544
И моето бебе клюмва нормално е на тази възраст,храня с пюре на обяд - като я слагам в кошчето за кола 😀

# 9
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
На 6 месеца наистина е мъничко.Моят син го хранех в кошницата за колата.

# 10
  • Мнения: 518
Аз си мислех също и за столчето за кола да го сложа на количката да го разхождам , но ме е страх да не ви натовари кръстчето

# 11
  • София
  • Мнения: 38 211
В шезлонг или столче за кола. Никога не съм подпирала с възглавници и не съм следяла дали седи. Като почне да се дърпа в шезлонга - готово е.

# 12
  • Мнения: 12 627
Мъничко е, не го мислете толкова. Ето, и лекар е потвърдил.

Общи условия

Активация на акаунт