за Бялата диета и изследванията

  • 28 276
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 700
Вчера си правих такова изследване. Моето джи-пи ми беше казала никакво месо, никакви зеленчуци, никакви плодове. Друга лекарка добави, че и яйца не може. Не бях попаднала на темата и кафе съм пила подобаващо. Ядох гевреци, филии със сирене, картофи със сирене, спагети, айран (аз лично си го правих от нискомаслено мляко). Резултатът ми е отрицателен, т.е. всичко е ОК.
Освен това тук чета, че са ви казали 3 дни, а на мен ми казаха 2.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 225
На свекърва ми назначиха такова изследване, като докторката не спомена нищо за диета.Освен това тя пие и много кафе!Резултата беше отрицателен!

# 17
А знаете ли при бялата диета дали е позволено да се пушат цигари ? Може ли да се яде белтъка на яйцето и кашкавал ? Благодаря мн дано ми отговори някой  Tired

# 18
Моля прочетете някой по-сериозен източник за този тест - Fecal Occult Blood Test, например http://www.health.harvard.edu/diagnostic-tests/fecal-occult-blood-test.htm

# 19
След визуално изследване на ануса и аналната област за външни или пролапсни хемороиди, доктора ще извърши ректален преглед с пръст с ръкавица. С това изследване се проверява за хемороидни издатини и индикации за ректални тумори или полипи, увеличена простата и абсцеси.

След потвърждение за наличие на хемороиди, може да се извърши изследване с медицинско устройство наречено аноскоп. То представлява куха тръба с осветление отпред, която позволява на доктора да прегледа ректума за вътрешни хемороиди и за полипи.

По-нататъшни изследвания като сигмоидоскопия и колоноскопия също могат да бъдат извършени. При сигмоидоскопията се изследва цялата вътрешност на дебелото черво, докато колоноскопията позволява да се прегледат и тънките черва.

В изведените данни патологиста ще търси разширени съдови пространства, които са признак на тромбоза.

Общи условия

Активация на акаунт