Изтъркаля се и ОСМИ клас, за ваканция настъпи час

  • 27 270
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 532
Да са честити именниците днес! Да са живи и здрави и рожденниците! Flowers Hibiscus

Да, това с размяната на маските беше много добро. Grinning
Санака Joy

Никакви срочни и годишни оценки не знам още. То и с нашия безумен ЕД, не знам как ще ги и разберем Joy
За лятото не съм планирала нищо конкретно още, освен цялостен преговор по немски. Заявила съм отпуска. Първо началото на юли и ще ходим да видим нашите. После август пак, но дали ще отидем някъде - божа работа. Като гледам как се развиват нещата. Каквото стане.

Спунк, може с изкараните пари да платят тока примерно или нета Laughing

# 31
  • Мнения: 184
Здравейте дами,
за стипендия в 9-ти клас, годишния успех от 8-ми клас ли се взима или успеха от втори срок?

# 32
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 394
В Първа взимат годишния успех. Мисля, че навсякъде е така.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 122
Взима се годишният успех.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 768
Спунк,
Заглавието на темата е един път👍

Като говорим за анкети-няма ли да пуснеш такава за следваща среща? Деветокласните мами ще ни изпреварят 😜

# 35
  • София
  • Мнения: 1 326
Сън не спите, девойкииии!!!
Чудесно зараждащо заглавие, Спунк. Благодаря за темата
Искам срещаааа
Ще помисля за полянка Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 8 916
Така си мислех и аз, че нямат право...и най-много ми се искаше да поработи в селското стопанство, нещо като едновремешните бригади...но знам, че ще получа пълен отпор, а и нямам къде да го пратя за съжаление ...а толкова има нужда от подобно "образование"
Ти сериозно ли?! Да мъкне тежките щайги с домати от трета-четвърта реколта из безкрайното поле за без пари!!! Колко прекрасно е насилието! Ти ще изкараш и нацистките концлагери прекрасни! На входа на лагера "Аушвиц" е имало надпис:"Трудът ще те направи свободен". Браво на нацистите. Научили са хората на труд и свобода!
То и аз мога да покажа на някой заблуден западняк снимките си от бригадите през соца на които хората са усмихнати и охранени,и да го убедя колко беше прекрасно,но няма да е вярно. Беше си чанч,извращения и робство.

# 37
  • София
  • Мнения: 17 988
бригада = нацистки концлагер, насилие, чанч, изращение, робство Laughing...Наистина ли само това си спомняте? Въбще не страдам по онзи режем, ама от едната бригада,  на която съм била през него (след това вече нямаше), имам само прекрасни спомени - послъгвахме яко с "напълнените" с чушки щайги, наклонявайки ги в едната посока, преди да ги изсипем в контейнера, купонясвахме  след толкова "тежкия" трудов ден,  планирахме  по време на работа мамбите на легендарния Грегъри и други учители, радвахме се на ученически любовни трепети, с кеф с малкото спечелени  пари си купихме нещо след края на бригадата.. Аз лично гледах на нея като на лагер, при това забавен.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 122
Подкрепям Русалката. Аз, учейки в Строителен техникум "Христо Ботев" ходех на две бригади. Лятото в строителството и през септември в селското стопанство. Имам само мили и хубави спомени.

# 39
  • Мнения: 3 964
Аз също имам чудни спомени от бригада. Трябваше да засаждаме разсад от марулки  /кое ли време от годината е било - навярно началото на септември за есенна реколта?/. Имахме "дълъг норматив" - определяха на всеки ред, даваха му "садило" и слагаха пръчка за ограничаване докъде следва да се засади редичката. И защото бяхме дечурлиги, а нормативът - голям, правехме дупка в земята, чупехме кривите корени на марулките и заривахме само листата.  На следващия ден, съответно увехнали, ги изкоренявахме и "засаждахме" нови. Файда - никаква, освен кикота и безсънните нощи.

# 40
# 41
  • София
  • Мнения: 6 175
Децата ни са достатъчно големи, че ако  трябва да работят всеки да избере това което ще му пасне на натюрела. Който му харесва да човърка в двигатели - може да помага в някоя частна автокъща. Който е контактен и общителен - ще раздава флаери пред супермаркета, а който го влече да чисти мушкатите на майка си от въшки - може да отиде да бере домати на полето Wink А на който нищо не му харесва и лежи цял ден по пижама с лаптоп или телефон в скута - му се тряска домакинската работа Joy
Ние вчера ходейки си из планината, проведохме разговор с децата, за колко пари биха изяли майски бръмбар - мъртав, респективно жив Laughing Получи се интересна дискусия, но ако моите децат ги накарам да чистят ръчно колорадски бръмбари от картофи, послеще трябва да изсипя един чувалпари на психолози да ги реанимират от преживения стрес. Но няма как да им се сърдя, защото аз изкарах 15 дни на едно походнолегло с приятелка, само защото под моето легло имаше паяк.

# 42
  • Мнения: 2 394
Спунк, благодаря за темата! Flowers Palm Tree
Честито на патерица на всички пораснали дечица и мами и именния ден на самодивите. Здрави и щастливи да сте! Flowers Four Leaf Clover
На бригада не съм ходила никога - при нас имаше творчески практики, но имахме къща в провинцията с три декара двор. През лятото ме убиваха от работа, имах си норматив за всеки ден, за да ме пуснат да скитосвам с децата. Най - хубавите ми спомени са оттам, работата беше много и тежка, двете с баба ми едва смогвахме, но ми се отразяваше изключително зареждащо.
Моите деца не са и помирисвали такива дейности и си мисля, че само са загубили от това. Страх ги е от буболечки, мушички и каквото се сетите - постоянно писукат и ръкомахат навън, а наборката се претрепа с колело миналата година в парка, попадайки в облак от кръвожадни винарки.

Последна редакция: чт, 25 юни 2020, 10:08 от silver pearl

# 43
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 670
Satisfied Satisfied Satisfied

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 07:45 от ninanb

# 44
  • Мнения: 1 812
Ще чета и коментирам допълнително, сега да се отбележа само. Simple Smile
Честити да са всички видни рожденици и именици, които пропуснах! Всичко най-добро за тях от сърце! Revolving Hearts
На 23-ти голямото ми момче имаше все пак бал. Валя цял ден, ще им върви по вода. Събрахме се най-близките 25 човека у дома Satisfied , че сме големи и многодетни семейства от двете страни и си изкарахме прекрасно. Децата ни бяха много щастливи и развълнувани и нали са си нашите гарджета най-красивите. Станали са двойката на випуска при гласуването, вече 3 години са заедно и си ги знаят и харесват целия випуск.

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 07:18 от Rady

Общи условия

Активация на акаунт