Движение на българските майки - ВИДИН - тема 1

  • 10 953
  • 281
  •   1
Отговори
# 105
  • sofia
  • Мнения: 7 477
момичета,колко Зрънчо има във  фирмата тук.
не съм звъняла защото няма къде да го приберем CloseМисля в понеделник да отида,но нека знам количеството Praynig

# 106
  • Мнения: 4 195
аз имам къде да го сложа Hug

# 107
  • sofia
  • Мнения: 7 477
аз имам къде да го сложа Hug

на предната стр.са тел. и адреса на фирмата Wink
Криси Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 108
  • Мнения: 484
две чувалчета с по 20 пакета половината за момче,другата за момиче- това е леки са и не заемат много място  Peace

# 109
  • Мнения: 4 195
две чувалчета с по 20 пакета половината за момче,другата за момиче- това е леки са и не заемат много място  Peace
в понеделник може ли някой от вас да ги вземе и да ги закара на Гъмзово - свекърите са там до понеделник, ще дам телефони и указания къде точно са
или Йо ако можеш т утре сутрин да ги вземеш и да ги дадеш на Дамян - а душко newsm78
ако не ще моля свеки да звънне и в понеделник да ги вземат

# 110
  • sofia
  • Мнения: 7 477
две чувалчета с по 20 пакета половината за момче,другата за момиче- това е леки са и не заемат много място  Peace
в понеделник може ли някой от вас да ги вземе и да ги закара на Гъмзово - свекърите са там до понеделник, ще дам телефони и указания къде точно са
или Йо ако можеш т утре сутрин да ги вземеш и да ги дадеш на Дамян - а душко newsm78
ако не ще моля свеки да звънне и в понеделник да ги вземат

Криска,Зрънчото  е в София  душа Grinning
ма,то не е много,точно за Перник ще стигне,а аз ще ходя във вторник Wink

# 111
  • Мнения: 4 195
отнесени от вихъра.
сори че в тая тема - но и при мен има 6 чувала - другата седмица ще ги метна към дом 7 и къде другаде newsm78

# 112
  • Мнения: 2 657
Днес ще съм в къщи,ще 4акам Дамян Wink

Мона пиши какво стана в ново село,какво им трябва,4е не вси4ко запомних Confused
При мен има два плика-не са голями,дрехи от една комшиика,не сам ги разглеждала,4е нямах време.След малко ще ида и до другата комшиика да и кажа да ми ги приготви до ден два.Две топки ще дам аз-гумени WinkВ понеделник,като пратя Люби ще видя и аз какви дрехи имам в гаража и къде са.

# 113
  • Мнения: 2 502
ще ви пуснем тази седмица още зрънчо ,в моменат изнаясяха  и нямаха от новите опаковки ,но нашата уговорка е за 100 бр ,нали ,така че ще я спазим

# 114
  • Мнения: 2 657
Аз отивам до пазара за 5 мин и да питам комшииката за багажа и се връщам Wink

# 115
  • Мнения: 2 502
отчета за Ново село
започвам ,вчера 08,09  ходихме в дома в Ново село - Мими ,Люси и аз
в дома са настанени  деца от 6  до 19  години ,дори преди дни е преведено то видиския Дом майка и дете  това мъничкото Ники на 6 години
общо децата са 54 ,като предвидената бройка за тази учебна година е 60 
деца
Първокласници има 2 -ма сладури момчета ,част от децата посещават средното училище в Ново село ,а другите в Брегово
защо  ли  след всяко посещение  на дом съм объркана ?
в този дом трябва да се ходи ,момичета ,тези деца имат нужда от нашето  присъствие 
тези деца страдат от липса на липса на внимание и ангажираност .Смело мога да го кажа ,защото всеки вилнееше на където иска ,в дома  картинката изибщо не ми хареса ,въпреки ,че  от пресонала ни показаха ,че е направен ремонт ,което е така ,имат  нова фитнес зала  ,но заклячена ,обяснено ни беше ,че се влиза в възпитател ,имат и мини кухна ,по проект , в която ще се създават умениея на децата за живота ,зад оградата
Извинявайте ,но тези деца ние трябва да им помогнем за тази адаптация и  спазване правилата   на живота ,за да не живвеят в изолция и да се превърнат в анти ... елементи
и тяхното оръжие да не бъде неравностойното им социално положение
тези деца трабва да им помогнем да бъдат независими ,да им помогнем да открият свойте скрити таланти и заложби
защото всяко от тези деца е уникално само по себе си , няма дубликат !!!!!!!!!!
Една фирма снабдява децата с тетрадки ,но имат нужда от раници ,
1/ОТ БЕЛЬО-ЛИЧНО  не спално ,от това най-вече ,
2/ миещи препарати
незная дали и в другите домове за юноши  е такава гледката ,но в
дневната стая за занимания имаше  няколко стола ,два чина ,една катедра с един телевизор ,няколко деца гледаха планета ТВ и на пода обелки от семки и огризки от ябълки
на въпроса ми ,защо е това на пода и кой  трябва да го почисти
домакинката ми отговори ,че децата ще го  изметат ,
НО НИКОЙ НЕ ГИ НАКАРА  ТЕЗИ ДЕЦА ДА ГО НАПРАВЯТ !!
разгледахме   стаите на децата , в които имаше  по дви или три тръбни легла с по едно шарено перде на прозореца ,гол под и голи стени ,шкаф за дрехи КАРТОНЕТКА С три  метални чекдеждета ,това направо ме ужаси , ,има баня ,но беше заключена ,но в тоалетната  гредката беше гадна , изпочупени мивки
незная дали е редно да кажа с какъв бюджет лимит разполага дома на месец и как от този сезот в този бюджет трябва да има и перо за отопление-въглища ,което от своя страна ще окъса и без това малкото средства ,как този бюджет на фона на Министерствата на образованието и на ласкавината в кабинетите  и заплати  на служители ,какъв ли монаж би излязъл

коридорите  и скъпите превозни средства , как ли ще се отоплява тази сграда с високи по 4 метра стени ?
незная дали  е редно да кажа ,че тези деца получават стипендии на месец ,на стойността на кафе и кола ..............
Боже !
Къде е тази държава ,която по празници си измива ръцете с един телевизир или пакет вафли ,на която ние езземваме функциите ,защото имаме сърца ,защото и
тези деца имат души и утре те ще са работната ръка на тази държава .........


# 116
  • Мнения: 2 502
първолаците ще ги подготвим за училище , предполагам ще се съгласите с мен
вторник  преди обяд имаме среща с дириктора на дома в Ново село ,ще пиша часа .....
средващото ходене е в сряда в Ново село .....
ком нас се присъедини едно момиче германик от български произход , прекрасно момиче ,тя има желание в свободното време на децата да се занимава с
 тях по  приложни изкуства ,рисуване ,това е и нейното  образование в Гермения ,до сега тя  посещава домовете с   нас и й направи впечатление ,че в свободното си време децата на са ангажирани
Ще направим график по домовете ,след уговорка с директорите !
МИСЛЯ,ЧЕ ТОВА Е  ПРЕКРАСНО !!!

има нужда дома от миещи препарети  РОСИ ,ПРЕДИ ВРЕМЕ НИ ПИТАХТЕ !!!!!!!!!!
на местна почва  ще задействаме  нещата ,ще се видим и с кметицата на селото имам нещо в предвид

децата искат играчки ,камиони ,топки ,пистолети ,списания .

ВИЕ СТЕ !!!!!!!!!

# 117
  • sofia
  • Мнения: 7 477
първолаците ще ги подготвим за училище , предполагам ще се съгласите с мен
вторник  преди обяд имаме среща с дириктора на дома в Ново село ,ще пиша часа .....
средващото ходене е в сряда в Ново село .....
ком нас се присъедини едно момиче германик от български произход , прекрасно момиче ,тя има желание в свободното време на децата да се занимава с
 тях по  приложни изкуства ,рисуване ,това е и нейното  образование в Гермения ,до сега тя  посещава домовете с   нас и й направи впечатление ,че в свободното си време децата на са ангажирани
Ще направим график по домовете ,след уговорка с директорите !
МИСЛЯ,ЧЕ ТОВА Е  ПРЕКРАСНО !!!

има нужда дома от миещи препарети  РОСИ ,ПРЕДИ ВРЕМЕ НИ ПИТАХТЕ !!!!!!!!!!
на местна почва  ще задействаме  нещата ,ще се видим и с кметицата на селото имам нещо в предвид

децата искат играчки ,камиони ,топки ,пистолети ,списания .

ВИЕ СТЕ !!!!!!!!!


препарати ,списания и играчки има.Ще взимаме и дамски превръзки.
Както винаги-транспорта Thinking

# 118
  • Мнения: 2 657
Взех дрехите от Дамян Laughing
Ако мен питате,тези неща нека ги занесем в Ново село.Има много книжки за оцветяванер,8 4ифта 4исто нови обувки-май бяха 29 номер,много изгра4киииии,отделно има още обувки,дрехи и 1 топка LaughingСега не мога да пиша по-подробно,но по-късно ще се вклю4а Hug

# 119
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Взех дрехите от Дамян Laughing
Ако мен питате,тези неща нека ги занесем в Ново село.Има много книжки за оцветяванер,8 4ифта 4исто нови обувки-май бяха 29 номер,много изгра4киииии,отделно има още обувки,дрехи и 1 топка LaughingСега не мога да пиша по-подробно,но по-късно ще се вклю4а Hug

Моля ви само да направят пълен протокол и да ни го пратите Praynig

Общи условия

Активация на акаунт