Движение на българските майки - ВИДИН - тема 1

  • 10 881
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 657
Аз ще се вклю4а утре по-подробно.Макър,4е влязох вътре,не издържах,като срещнах едно детенце с деформация на устата.Успях само да хвърля едно око и Люби помаха на децата в едната стая-тези дето са на легла и найстина гледката бе потресаваща.Но след като видях това детенце,просто се разплаках и  излязох.Светла и Рени ходиха при другите.

Утре ше пиша още.

# 16
  • Мнения: 2 502
с Галя  отиваме в Дом майка и дете ,ще пиша

# 17
  • Мнения: 2 657
За първи път-незнам какво да напиша Rolling EyesЗа първи път не знам какво да кажа и да споделя.
Просто незнам....
Мими,права си,4е вътре бе потресаващо CryМакър и да надникнах само в едната стая,а и след като видях детенцето за което писах..макър,4е бях подготвена психи4ески за децата които видяхме миналия път,то не бях подготвена за тези вътре...Гледката найстина е ужасна,а аз не спирам да мисля за детето което срещнах и заради което излязох.

Ина4е другите деца много ни се радваха,а също и на Люби.А онова моето приятел4е,дето миналия път се гушкахме и дето го санувах-се оказа,4е е моми4енце и само се държеше за мен и Люби и ходеше с нас на сам на там Laughing

# 18
  • Мнения: 2 502
почвам наново ,зощото до сега писах и  при натискането на ентер ми се скапа връзката и ми иде тези от БТК да ги  #2gunfire ама хиляди пъти  #2gunfire


сега сериозно !!
момичета за ходенето в дома за деца с умствена изостаналост в Гомотарци , снощи цяла вечер си мислех как може
да има  толкова мъка по този скапан свят , и защо винаги най-невинните чеда -децата да ностят този тежък кръст и бреме. Ебаси и живото !
Дойде ми нагоре като емоция и като преживяване , разбрах ,че изобщо не съм силна ,колкото и да се пъча ,че съм мъжко момиче .............
Да ви разкажа за дома ,като цяло изглежда  добре има стая за момчетата ,за момичетата ,за лежащо болни деца  и за прохождащи , с част от момичетата обходихме целия дом , а другите останаха навън  при децата , огледахме приемната къща ,която  сте стане готова на 01,10
стаята с лежащо болните деца няма да я забравя , но ще влизам пак
Доста объркани мисли в този пост ,но пък искам да ви разкажа всичко !
Вече си имам и любимка Раличка !
Във всички стаи има двойни легла и гардеробчета от чам ,санитарните помещения са след ремонт с нов фаянс , директорката и персонала бяха любезни с нас и настояха да разгледаме  дори и кухнята ,но отказахме, ние не сме РИОКОЗ все пак , ние идваме при децата .
Искам да ви разкажа за двете момчета ,които намерих в момчешката стая ,които с толкова трепет и плам бързаха да ни издекламират  своите стихотворения ,не казвам стихчета , а стихотворения ,БРАВО на тези лишени от здраве  деца , стихотворенията бяха доста дълги , а те на един тон ....
В стаите на момчетата и на момичетата имаше дантелени  с детски шарки перденца ,имат нужда
1/  перденца за стая 1  и стая 2  или общо  6 бр  1,40/ 60
2/ пердета за коридора на жилищната сграда  1,40/60 -2 бр
3/ с килимчетата са назор ,нямат претенции за  размера ,стига в/у него до седнат няколко деца си мисля аз
4/ чорапи ,чорапогащи
5/ панталанки ,анцузи

6/ Направи ми впачатление ,че имат прекалено малко играчки , ние им занесохме ,имам 2 чувала при мен ще им занесем ,ако имате ,давайте !
 7/памперси  12-25 кг   и 30-50 кг на месец изразходват около 2000 бр. падат се по 2 бр на ден на дете  ,цената на която ги вземат е за 12-25 -0,34 лв   , а за 30-50 кг -0,50 лв
ако има възможнст да вземем от София и ако са по евтини да вземем да изпратим пари  на момичетата от София
8/ едно дете има нужда от консултация с проф. Владимиров от  клиниката в Горна Баня следващата седмица ще взема копи от епикризатата му ,и ако е възможно при посещението на децата в София Ленд  да направим и въпросната  консултация  Който може да помага !!!!!!!!!
 Това лято децата са почивали във Върщец  , а предната седмица  дарител им е осигурил ходеното до Кула ,там имаше панаир на града
Но децата имат нужда най-вече от внимание ,от обич , от нас 
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=58476

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 17:19 от lorys

# 19
  • Мнения: 2 502
за Гомотарци
 1/следващата седмица ще занеса СТРОЙТЕЛ - има цяла торба ,една мама ми ги донесе , играчки ,старото колело На Никола -триколка ,има деца които ще го карат

2/ какво ще кажета да вземем от светещите  луни и фигурки дето се слагат на тавана и светят

3/ ако на някоя са и останали от въртящите се итгачки ,поставящи се над бебето ,ще са от полза за лежащите  деца
Приготвила съм герданчета ,хайде момичета приложете малко  инициатива ,да им занесем това ,което нямат в ежендевието си , но би им доставило  удоволствие

# 20
  • Мнения: 2 502
ДО Мими

днес ходихме с Галя до детския дом в града ,но те моля ,ако ти е удобно направи един термин с директора на Социални ,да идем в четвъртък и в този дом ,той и без това предложи вчера ,до отидем заедно 
Днес децата спяха и директорката я нямаше ,а и Галя е приготвила дрехи и Зрънчо , разбрах се с нея да дойде с нас ,когато ти  уговориш ходене
Но в Дом майка и дете има до 5  годишни деца ,но ако знаете какви благуни са ,имаше табла на входа на дома
Ти си Миме !

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 14:11 от lorys

# 21
  • Мнения: 7 106
Момичета, искам непременно да дойда с вас в "Дом майка и дете", но много моля да обявите часа най-късно в предният ден, за да може мъжът ми да се освободи от ангажименти и да остане с Ева. И ако може да не е точно в обедните часове, защото трябва да съм в къщи за храненето и приспиването и  Blush, няма начин, аз съм нейната "крепост" дето има една дума  Laughing.

# 22
  • Мнения: 2 657
За Гомотарци-имам някакви пердета,само трябва да видя къде са newsm78Ще занеса и някоя и друга дрешка,ама нямам за малките ConfusedЩе видя и за някакви гривни-но не съм сигурна.
За Дом Майка и Дете-какво ще им носим?

# 23
  • Мнения: 2 910
Много ми е трудно и на мен да изразя какво чувствам. Като цяло впечетлението ми е същото като на Светла, ние май навсякъде ходихме заедно в дома. Във всяка стая влязохме, макар, че нямахме тази нагласа, особено за стаята, в която са децата с най- тежките увреждания. Там положението наистина е тежко, само като се сетя колко са безпомощни тези дечица и ми се свива сърцето. На няколко пъти едва възпрях сълзите си да не потекат Cry
Честно казано най- много ме грабнаха двете момченца, които издекламираха онези дълги стихотворения с такъв патос.
За гривнички и аз ще видя, но ще трябва да потърся при родителите си, където трябва да съм ги забила някъде, но най-вероятно ще е след няколко дни, тъй като Марти ми се разболя и не ми се иска и племенницата ми да се разболее от нея.
Ще пиша пак, когато проверя какви дрънкулки са ми станали от"онези "години.

# 24
  • Мнения: 484
ДО Мими

днес ходихме с Галя до детския дом в града ,на те моля ,ако ти е удобно направи един термин с директора на Социални ,да идем в четвъртък и в този дом ,той и без това предложи вчера ,до отидем заедно 

Ти си Миме !
не знам как ще стане за дом майка и дете,шефа на соца там май  няма никакво правомощие ,щото те са на издръжка на централно ниво,нямат нищо общо с общината,ама айде да не пиша глупости утре ще проверя със сигурност и ще пиша със сигурност

# 25
  • Мнения: 73
Здравейте момичета!
Разбирам, че сте ходили вече в дома в Гомотарци и много бих искала да знам дали видяхте там спалното бельо, което им изпратихме.
Благодаря предварително  bouquet

# 26
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Здравейте момичета.
Поздравявам ви,че успяхте да влезете в домът в Гомотарци.В момента гледам снимките.Дали според вас ще е проблем да качим малко в сайта Thinking

Чета и списъка с нуждите..........Имам нещо в предвид за големите размери памперси ,но нека звънна на обещаващият ги вече 4ти месец Close

Винаги имаме на разположение играчки ,книжки,дрехи.Даже в момента ни предложиха доста книжки за оцветяване,та май ще стягаме багаж за вас Hug

домовете за бебетата са но подчинение на МЗ.
Ок,пишете и не ни жалете  bouquet

# 27
  • Мнения: 2 353
  Момичета, не ви познавам, но ви прегръщам всичките! Браво за куража!

# 28
  • Мнения: 4 195
Видин - ей страшни фурии стее. няма да ви обяснвявам че сте пичове - знаете си го, слушайте сега
Йо - ако аз не пътувам за Гъмзово, ще се опитам по свекъра да ти пратя разни неща за Гомотарци - Роси ти можеш ли да метнеш към мен каквото имаш за там.
памперси - момичета правете месечни акции за пампи - пращайте ми парите, аз ще ви пращам пампите по автобус, ще ида до автогарата да видя коя фирма ще се навие без пари да ви ги докарва - все някоя веднъж месечно ще се навива - тези които са 12-25 кг мога да ви ги взимам по 9 стотинки.
какво друго - а ми направете си една акция бе сладурки - що не ги правите успоредно с нашите акции - когато в София, тогава и във Видин?
ей целувки от мен, страхотни сте.... Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 2 657
Шушони,шефката каза пред директора на соца,4е държат юрганите в склада,защото все още е рано за тях.

Да ви кажа 4естно видях само,4е нявсякъде е 4исти4ко,но аз не останах дълго в дома,защото пак казвам не издържах психи4ески Confused
Кристинке,за пампите мислех да ти пиша,но само те дебнех да кажеш някаква новина за детенце,4е се оправя и тогава щях...Мислех то4но да те питам за кг-те и дали можеш да ни ги взимаш ти.
За акцията-незнам...би било хубаво,но все пак тук е Видин, а не София,та незнам...
както кажат моми4етата...
Роси,няма проблеми за ка4ването на снимките Wink

п.п.Вики,ако не идваш,найстина свекърти ако се навие,прати нещата по него.Ако трябва,аз ли4но ще ида до Гъмзово да ги взема-тъкмо ще отско4а до Иван4о Laughing

Общи условия

Активация на акаунт