колко време след като ви направиха аборта кървяхте

  • 67 430
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 324
Явно нещо не е наред при теб Sad Като за начало май е добре да изследваш хормоните и да видиш как ти е овулацията - има ли я, няма ли я.

Имаш ли вече редовна менструация?

# 16
  • Мнения: 41
Да, по принцип никога не съм имала проблеми със цикъла - редовен е и не е болезнен... сега вече се възстанови, обаче съм притеснена.

# 17
  • Мнения: 4 324
Да, по принцип никога не съм имала проблеми със цикъла - редовен е и не е болезнен... сега вече се възстанови, обаче съм притеснена.

Това, че цикъла се е възстановил е много добре. Проследи овулацията и се консултирай с лекаря си за изследване на хормоните.

Колко време мина след аборта?

# 18
  • Мнения: 41
4 месеца и половина

# 19
  • Мнения: 4 324
Мен ме посъветваха да изчакам поне 6 месеца.
Чела съм че може и след 3, но май е най-добре да мине малко повече време, за да се съвземем и физически и психически.

Знам че е кофти и е трудно, но изчакайте още малко с бебето.

# 20
  • Мнения: 41
Така мисля да изчакам поне до декември - януари, но не знам какво да правя със спиралата - да я махна ли сега или и с нея да изчакам... Тя по принцип не ми трябва за предпазване, години наред съм се пазела и без спирала.

# 21
  • Мнения: 4 324
На мен не ми препоръчаха спирала, не смятам и да ползвам противозачатъчни. Ще се предпазваме както до сега - с добрия стар презерватив.

Аз бих махнала спиралата. Някъде четох, че при може до доведе до сратствания, при определени условия (вече не помня точно какви бяха).

п.с. не знам вие как се предпазвате, искам само да вметна че, прекъсването на половия акт е най-несигурният метод.

# 22
  • Мнения: 28
Искам да се включа и аз.Моето кървене след първия аборт продълйи няколко дни,но миналия месец пак се случи и кървенето продължи 10 дни.Но някой може ли да ми каже нормално ли е мес. цикъл да ми дойде н а 23-я ден от кюретажа.

# 23
  • Мнения: 4 324
Но някой може ли да ми каже нормално ли е мес. цикъл да ми дойде н а 23-я ден от кюретажа.

Питах лекаря си за това. Нормално е менструацията да се появи от 20 до 40 дни след кюретажа.

На мен пък ми е интересно как стои въпроса с овулацията, след кюретаж. Има ли такова животно или няма (не че ми трябва точно сега, просто се питам).

# 24
  • Мнения: 28
незнам за това,но предполагам,че е много различно,ако има редовна менструация има и овулация.

# 25
  • Мнения: 41
При мене лично първата бременност беше планирана - преди 9 години, а втората - не. Дойде съвсем неочаквано тази година дето си вика "като гръм от ясно небе" и докато се борех с чувствата си да го задържа или не - то взе, че си отиде... Борех се, защото бях пила притовогрипен препарат, както се оказа в първите седмици на бремеността, когато все още не съм знаела, че съм бременна, а предупрежденията за този препарат бяха категорични, че абсолятно е противопоказно да се употребява по време на бременност, особено в първите месеци.
Сега ми е доста тежко, че го загубих, въпреки че всяко зло е за добро, но все пак... това сякаш ме мотивира и сега искам дете повече от всякога. (Извинявам се, че малко се отклоних от темата).

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 888
На мен пък ми е интересно как стои въпроса с овулацията, след кюретаж. Има ли такова животно или няма (не че ми трябва точно сега, просто се питам).

Мила, не знам дали има разлика за овуто според това дали е било спонтанен или с кюртаж. Мога да ти кажа как беше при мен. Не са ме кюртирали и имах овулация на 16-я ден след прокървяването. Миналата година след операцията за извънматочната също имах овулация, ама вече не помня след колко време.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 391
Здравейте,
аз също се притеснявам от това ,че кървих много малко - само няколко часа в деня на кюртажа. Не знам дали е нормално, а лекарката ми ме вика чак след 10 дни. Кюртажа беше преди  дни - на 8.09. Причината - "кухо яйце"...Чуствам си корема  малко подут и от време на  време ме понаболява. Предполагам че е нормално...Изобщо нямам идея кога да чакам да ми дойде. Абе изобщооооо, леко се побърквам....

# 28
  • Мнения: 28
Всичко това е нормално.Аз първия път кървях много малко,но това е добре и болките в корема са нормални,мен ме болеше много силно.

# 29
  • Мнения: 4 324
Поспаланка, съжалявам Sad

И аз съм на мнение, че малкот дни кървене е нормално и даже по-добре.
Нормална менструация може да очакваш от 20 до 40 дни след кюретажа.

Аз съм в този момент - днес 24-ти ден Sad

Общи условия

Активация на акаунт