астигматизъм и естествено раждане

  • 7 411
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 596
Преди да родя си направих преглед на очите. Очната лекарка каза, че над 5 диоптъра късогледство се налага секцио, аз имам 4. Иначе това, което се взема под внимание е състоянието на очните дъна! Очните ми дъна бяха наред, затова трябваше да раждам нормално. Успех!

# 16
  • Мнения: 7 640
можеш да раждаш нормално, ако нямаш промени в очните дъна, ако ще и с 15 диоптъра да си

# 17
Искам да благодаря на всички мами, които са намерили време да отговорят на моето запитване.  smile3525 Ще се възползвам от съветите на всички Ви. Благодаря

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 14 066
Имам астигматизъм, късогледство, три нормални раждания и никаква промяна на диоптъра Simple Smile И както са ти казали момичетата не нас трябва да питаш Wink

# 19
  • Мнения: 2 214
Лекарят ти е този,който може да даде най-адекватен отговор Peace
Точно така Peace
По принцип и аз съм с астегматизм, мериха ми очното дъно и раждах сама.
Обаче този въпрос със сигурност трябва да го решишь с лекара си.

# 20
  • Мнения: 415
И аз съм с астигматизъм. Когато бях в 7-мия месец ми излезе огромен цирей на окото и де - що имаше доктори и стажанти в ИСУЛ, се изредиха да ми ровят в окото...
Питах ги за раждането, а те - ми ти как искаш? - е, де да знам, никак не съм раждала, идея нямам.... Прегледаха ме и написаха, че може нормално. И аз взех, че родих нормално Peace. И то два пъти Hug.

# 21
  • Мнения: 220
Астигматизма няма да пречи на едно нормално раждане

Общи условия

Активация на акаунт