Топло лято идва вече, расте ДЕКЕМВРИйското човече ! {тема 4/2020}

  • 25 495
  • 768
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 67
Аз ще се доверя на Пренатеста и ще мислим женско име с П... от първата буквичка на свекито. Мисля да се спрем на Памела. Но приемам и други предложения. 🤣

# 61
  • Мнения: 507
infinity7 Да, права си, това са бабини деветини Grinning Grinning

forever smile , аз не се боядисвам , но се подстригах сигурно преди 2 седмици. Свекито естествено беше ,, аа как така ще се подстригваш?", но аз ясно заявих , че няма как да стане да не се подстригвам 1 година и да се скубя като идиот  и че това са бабини деветини и тя млъкна 😁😁
Иначе аз също не смятам да кръщавам детето на никого , нито ММ ми ,нито брат му са кръстени на някого. Е преди време още нещо на бъзик уж свекито беше пуснала , че ще го кръстиме на нея, но няма как да стане. Против съм.
Единствено бих го кръстила с първата буквичка на баба ми, която ме отгледа, но не е между живите , но пък няма много идеи с буквата ,,с" за момче. Пък и брат ми е със ,,с" и ще излезе , че е на него. Та се отказах.
Ох много дълго стана 😄😄


Добре дошли на новите момичета. Смело напред, всичко ще е наред! ❤💙🌞


krista Ехе, още един позитивен пост, който ме трогна и ме зарадва. Благодаря ти за позитивизма. Аз също така ще почна да правя като теб - първо ще действам, след това показвам резултата, за да не ми развалят настроението Grinning

Поздрави на всички мами Heart

Името Вълчан ме разсмя Grinning
Снощи се изпокарах с баба ми и със сестра ми. Казах им, че тъй като през август ще подписвам само граждански брак, 1 седмица преди тази важна дата ще подкъся малко крайщата и ще си сложа едвам забележими по - светли кичури. Никога не съм се боядисвала (без амоняк ще е) и искам да се чувствам още по - красива на този ден. Двете веднага започнаха, че не е хубаво да се боядисва, не е хубаво да се постригва. Казах им, че трябва да си поддържам косата, не мога да ходя със цъфтящи крайща... Не съм си постригвала косата от 6 месеца и ми е време, през 3 месеца си подкъсвам с около 2-3 см...
Вие как бихте реагирали, какъв е вашият съвет, права ли съм или да се огранича...
krista_, не знам, толкова са наплашени от пандемията, че така реагираха... още ми е болно.

Недей да се разстройваш за подобно нещо, да си мислят каквото искат. Важното е,че имаш човек до себе си, предстои ти подписване и най-голямата радост да станеш мама. Revolving Hearts
Относно боядисването - още на първия преглед попитах АГ и тя ми каза,че с безамонячна боя няма проблем. Най-добрата ми приятелка е фризъорка и каза,че досега не е върнала нито една бременна за боядисване. Едиствено някои казват,че ако се подстригваш по време на бременноста и чакаш момченце "ще му скъсиш пишката". Аз лично съм се боядисвала 2 пъти, откакто разбрах,че съм бременна.
Но моето решение да се опазя от коментари и традиции от страна на близките е - не казвамна никой нищо и когато го направя вече виждат резултата. Laughing Дори сега се сетих,че преди да разбера,че съм бременна тренирах по 6 дни в седмицата crossfit. Като разбрах веднага спрях, но .... всяко тяло е различно и единствено човек сам може да прецени какво може и какво не може да понесе.
Моето мнение е да се разкрасиш за този прекрасен ден!

# 62
  • Мнения: 609
Forever_smile, както и другите момичета са казали това да бабини деветини, ако наистина си суеверна добре, ама ти явно не си. 2020 година е, има безброй видове бои безамонячни и дори био! Просто се консултирай с фризьора да те насочи към нещо щадящо косата. А относно подстригването аз на всеки 2 месеца ходя за връхчета и от началото на бременността вече 2 пъти се подстригах, смятам и така да продължа. Не се разстройвай от коментарите на роднините, в крайна сметка ти си голям човек и сама ще решиш.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 093
Мария, с 'П' трудна работа... Май само Паолина, Полина и Павлина ми
харесват. Rolling Eyes
Имам приятелка Паула, а наскоро чух Петра. Thinking

Сега бях в Кауфланд, взех си 2 топа за 15 лв. Много приятна материя са.
Сутиените обаче не ми харесаха, супер бабешки. Grin

# 64
  • Мнения: 535
Мария, с П се сещам веднага за Пресияна (любимо на моя мъж)
Rave , аз работех в Oysho и още на зимното намаления си взех два сутиена за кърмене , че  редовната цена ми е непосилна. Ако сега на лятното хванете от тях, ви ги препоръчвам. Даже Тея дни ще питам моите момичета , дали има сега намалени сутиени за кърмене.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 093
Оуу, еллина, питай и
кажи. Hands Pray
Аз си взех 2бр. от Лидл, но както казах съм на косъм да сменям чашката.
Иначе съм много доволна от тях и само дебна кога ще ги пуснат пак.

Едит: връщам си думите назад. Сега видях редовната им цена. No Mouth
Да ги намалят, да ги намалят, колко да ги намалят... Повече от 15 лв. не давам за сутиен. Grinning

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 15:40 от rave

# 66
  • Мнения: 507
Купих възглавница за бременни от Kaufland за 12 лв. Онази със звездичките. Изпрах вече калъфката и довечера почвам да я ползвам Heart

# 67
  • Мнения: 103
Мария, с П се сещам веднага за Пресияна (любимо на моя мъж)
Rave , аз работех в Oysho и още на зимното намаления си взех два сутиена за кърмене , че  редовната цена ми е непосилна. Ако сега на лятното хванете от тях, ви ги препоръчвам. Даже Тея дни ще питам моите момичета , дали има сега намалени сутиени за кърмене.

Елина, сега ги разгледах и изглеждат страхотно, дано ги намалят. Имам много сутиени и бански от Oysho-парите си заслужават!

# 68
  • Мнения: 609
Момичета, аз съм си набелязала доста неща от aliexpress. Има всичко каквото се сетите на ниски цени, мисля до ден два да си поръчам някой сутиен и подплънки за кърмене от там, че бая се чака с доставката. Пък ако ми хареса качеството после ще поръчам още.

# 69
  • Мнения: 778
Форевър,  аз съм много проклета - само някой като ми каже да не правя нещо от суеверие и веднага го правя. Тия хора все едно са от времето на средновековието. 
На фона на снимката,  дъщеря ми се бори с едно розово фламинго. Солени целувки от нас.

# 70
  • Мнения: 622
сладката, как така правиш изследване, и то за сумати пари, без да знаеш точността му...
Пренатестът не лъже.
инфинити, ама точно ! Нали имаше някакъв лаф 'осъзнах колко много хора не харесвам, като тръгнах да мисля име за детето си' Joy... Или нещо подобно беше.
Аз също гледам и в двете фамилии да го няма името.
Мери, моите съболезнования ! Сигурна съм, че баща ти е звездичка на небето и от там ще закриля твоето момченце ! Blue Heart
С 'К' ти предлагам - Калина, Калия, Карина, Катерина, Катлея. Nerd
Рейв направих го заради Даун.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 74
Излезе ми риск за Даун 1:130. Много неприятно. На ехографа всичко си беше наред.......Разбира се, име за момиче нямам!..
Кой лекар те насочи към БХС и при кой прави ФМ в 12г.с.?
Аз ходих при Балев и също питах дали възрастта ни има риск. Той ми обясни,че точно на 35 и нагоре рискът за Даун е мнг висок, но има индивидуален риск за всяко родилка, който в нашия случай(аз също ще раждам за 3ти път) е мнг по-нисък понеже намалява с броя бременности. Каза ми да помисля единствено за амниоцентеза, ако реша да   правя каквото и да е допълнително изследване, защото всичко др е статистика и има % грешка.
За нашето семейство той е Човека, който ни извади от много тежък момент и винаги е готов да ти отговори подробно.
Относно пола ни дадоха предположение за момче, при наличие вече на две имаме доза надежда за обратното, но не се косим. Така сме си свикнали с младежите, ще си го обичаме и този! Първите ни деца се казват Дамян и Павел. Трудно ни беше с П да намерим, но това му пасна много и от Павелчо го представяхме като Палавчо понеже има защо 😁.
Кръстихме ги на бащите си от уважение с първите им букви, а не по задължение!
Блазя им на почиващите и ние ще сме от тях др седмица.
С какви банските сте? Аз си взех цял за небременни, че с тези косъмчета по корема.. не ми се обезкосмява и там.
Хубав уикенд!

# 72
  • Варна
  • Мнения: 483
Аз се следя при Димитрова в Еквита. Много съм си доволна от нея. Според нея също нямаше проблеми,  но аз исках да се застраховам и за това направих Пренатеста. При Балев ми трудно записването за час. Следващата ФМ мисля да съм при него. БХС на 38 се полага по здравна каса, за това го направих. А с мисълта за трета девойка взех да свиквам 😁. А и каките са доволни. Почти и име съм харесала, от тук предложение, но от предната тема.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 093
Добро утроооо. CoffeeCookie

ками, тежко му на мъжа ти в това женско царство у вас ! Cold SweatGrinning

Някой беше писал за къркорене на черва.
Еййй какво беше това чудо, моите не спряха цяла нощ. И шумнооо, ужас.
А не е като да съм легнала
гладна. Grinning
Чак кучето нали спи до мен, избяга. Flushed

Последна редакция: сб, 27 юни 2020, 10:15 от rave

# 74
  • Мнения: 410
Здравеейте, момичета!
Бих искала да Ви попитам как според вас трябва да реагирам в дадената ситуация: в Понеделник бях на доктор и всичко си беше наред, а аз нямах никакви притеснителни симптоми. В Сряда през ноща имах болка през ноща на пикочния мехур когато имаше голям интервал от време между ставанята за пишкане. Уплаших се да не е инфекция и дадох стерилна урина, която е отрицателна днес излезе. Обаче от сноши имам леко парене и по различна леко кисала миризма на влагрлищния секрет.
 Обаче днес е Събота и ми е малко неудобно да звъня на др.Павлова, та въпроса е според вас дали е фатално да изчакам до Понеделник да и се обадя?

Общи условия

Активация на акаунт