как да си замразя...?

  • 3 080
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 500
Ами да използвам темата и да попитам и аз:)Ще слагам чушки за пълнене във фризера.Четох някъде,че преди да се сложат се осоляват вътре.Някой правили го?!И дали се бланшират?! newsm78

Аз ги измивам, изчиствам дръжката и семките, поставям ги една в друга и ..............в пликчето. После през зимата са много удобни за пълнене - без да размразявам, направо пълня чушката и слагам в тенджерата. Не бланширам.
Да, и аз така, пропуснала съм да напиша за пиперките, без да ги бланширам.

# 16
  • Мнения: 353
Ами да използвам темата и да попитам и аз:)Ще слагам чушки за пълнене във фризера.Четох някъде,че преди да се сложат се осоляват вътре.Някой правили го?!И дали се бланшират?! newsm78

аз ги бланширам - стават после като пресни и издържат много време във фризера (замразявам индустриални количества)

# 17
  • Мнения: 465
Kопър, девисил, магданоз,  джоджен и зелен лук ги замразявам след като съм ги измила добре, подсушени са и ги нарязвам на ситно, слагам ги в малки кутийки и това е цялата процедура.А тиквичките - нарязани на шайби или на кубчета- в зависимост от начина им на приготвяне, в пликчета.

Абсолютно по същия начин действам и аз.  Peace

и моят метод е този и съм доволна от него Wink

# 18
  • Мнения: 446
Пиперките за пълнене като се слагат една в друга заемат много място. Аз ги бланширам леко, колкото да се сплескат, после ги редя една върху друга в торбичка, като обръщам върха към отвора. /не знам дали обясних добре/. Така в една торбичка 20/30 събирам около 15-20 бр. за едно готвене. Преди пълнене ги оставям да се отпуснат малко, но не и напълно да се размразят.

# 19
  • Мнения: 1 313
 Аз тиквичките ги пържа във фритюрника, разделям ги в пакетчета и ги замразявам така. После вадя и пъхам в микровълновата за няколко минути и са готови за хапване.  Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз тиквичките ги пържа във фритюрника, разделям ги в пакетчета и ги замразявам така. После вадя и пъхам в микровълновата за няколко минути и са готови за хапване.  Simple Smile
Ей, това е много идейно   bouquet

# 21
  • Мнения: 422
Да добавя и аз нещичко,което никоя друга мама не е написала.Аз си изпържвам патладжани на колелца, слагам си ги в наелонови пликчета и зимата само ги вадя да се размразят.Така правя и тиквички, като АrlinaThePooh, но предпочитам да се размразят сами, не в микрото.Стават като току що пържени.

# 22
  • Мнения: 1 313
Така правя и тиквички, като АrlinaThePooh, но предпочитам да се размразят сами, не в микрото.Стават като току що пържени.

 Хмм.. не съм се замисляла, че има вариант да ги оставя да се размразят Joy Явно съм много нетърпелива Laughing
  А е вярно, че по моя начин имат малко по различен вкус. Ти след като се рамразят как ги затопляш?  Може би във фурната ще се получи по-добре щом са размразени newsm78 Ще пробвам и така, благодаря за идеята  bouquet

# 23
  • Мнения: 14 490
Копър и магданоз слагам в кутии от натурален сок (много е удобно), а тиквички на кубчета в пликчета.   chef


ще обясниш ли по-подробно как ги слагаш в кутии от натурален сок. много ме заинтригува Grinning

# 24
  • Мнения: 7 474

ще обясниш ли по-подробно как ги слагаш в кутии от натурален сок. много ме заинтригува Grinning


 много е удобно и я ползвам вече 3 г., от 2л. сок е и побира около 20 връзки, които ми стигат за цяла зима Peace  Разрязвам я отгоре с нож и после сгъвам краищата  Peace

# 25
  • Мнения: 422
Така правя и тиквички, като АrlinaThePooh, но предпочитам да се размразят сами, не в микрото.Стават като току що пържени.

 Хмм.. не съм се замисляла, че има вариант да ги оставя да се размразят Joy Явно съм много нетърпелива Laughing
  А е вярно, че по моя начин имат малко по различен вкус. Ти след като се рамразят как ги затопляш?  Може би във фурната ще се получи по-добре щом са размразени newsm78 Ще пробвам и така, благодаря за идеята  bouquet
Не ми се налага да ги затоплям, защото ги заливам с кисело мляко/чесън, копър/ и става чудна зимна салатка за ракийка.Студения вариант не мислиш ли, че е по добър?

# 26
  • Мнения: 1 313
Не ми се налага да ги затоплям, защото ги заливам с кисело мляко/чесън, копър/ и става чудна зимна салатка за ракийка.Студения вариант не мислиш ли, че е по добър?

  Ами аз не понасям чесън и копър, съответно хапвам тиквичките без заливка Mr. Green Май ще си карам по моя начин, но мога да изпробвам твоят вариант някой път като имаме гости Simple Smile

# 27
  • Мнения: 14 490
благодаря ти Leo  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт