Въпрос относно 2 год. Дете

  • 3 602
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Здравейте, историята е много дълга, за това ще питам направо. Изгледах видео на жена, която познавам в което научиха 2 год. Й дъщеря да се радва, как змия изяжда „Бяла декоративна мишка”. Детето първо пищи от страх, но майката и останалите(3) деца я насърчават викове: ДА Фрея, даааа това е само вечеря, вечеря Фрея не като нашата, даааа стой гледай (детето плаче, те се смеят). Стойййййй ужасен клип аз едва го изгледах. В края детето се смеее и повтаря: вечеря, вечеря, вечеря и всички се смеят. Само да питам това нормално ли е? Защото си позволих да изкажа мнение, че не е... и ме отрязаха с бурен смях и мотива, че това са нещата от живота.

# 1
  • Мнения: 3 922
Не, не е нормално. Абсурдно е! Какви са тия примитиви! Много отрано са взели да си "образоват"  детето! Има доста "неща от живота", които са не само неподходящи за детската психика, ами направо могат да я увредят. Няма нормален човек, който зорлем да травмира дете по този начин. Наистина трябва да си или много зъл, или много прост! После защо имало насилници, убийци и подобни -  е точно от такова криворазбрано възпитание! Неслучайно е приказката за "първите седем години".

# 2
  • Мнения: 4 411
Има и други начини да се научи детето. Този не е ок.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
За дете на 2 години визуализацията на хранителната верига не смятам, че е подходяща.

# 4
  • Мнения: 1 625
Бих се дистанцирала максимално от такива хора, и тези които са снимали, и тези които го подкрепят. Не са ми нужни в живота.

# 5
  • Мнения: X
После защо имало насилници, убийци и подобни -  е точно от такова криворазбрано възпитание!
На 4 години аз съм гледал документални филми където лъвове ядат антилопи, на 7 с дядо ми заколихме козле на вилата за майските празници, а на 11 четях Стивън Кинг. По тази логика вече трябваше да имам една камара човешки трупове в мазето. Нищо чудно, че участниците в гей парада стават все повече с всяка година.

# 6
  • Мнения: 1 290
Аз мисля, че не чак такава жестокост. Това наистина са нещата от живота.
Но може би по разбираемо ще е за детето на малко по - зряла възраст. И много зависи начина, по който са поставени нещата.
Моите деца са виждали заклано кърваво агне. Попитаха и им се обясни, че това е храна и ния го ядем. И толкова, не е имало драми. Но и не аз съм ги завела при агнето за да го видят.

# 7
  • Мнения: 6 622
В никакъв случай не е нормално. Аз и сега не мога да гледам как змия изяжда мишка и не смятам, че е нужно. Нито мога да гледам кърваво агне.

# 8
  • Мнения: 6 134
Леко прекалено ми се струва това за две годишно дете, твърде брутална е самата постановка и би го стресирала излишно, отделно е прекалено рано, детето е все още не осъзнато и това може да нанесе психолог. травми.
Моите от доста малки гледат научно популярните канали с предавания за дивите животни, където такива сцени са много, и ги приемат като нещо нормално. На живо обаче не сме допускали да гледат когато колим животни на село (пилета и прасета). Но след тва при оправянето ги викам да гледат и да помагат с каквото може, за прасето особено (на 5-6 годишна възраст).
Добре е да имат представи за истинските неща от живот, а не да растат в саксия.

# 9
  • Мнения: 46 516
Прекалени са ми виковете, но аз не съм много емоционален човек и много неща в това отношение са ми прекалени.
Иначе изяждането на мишка не. Дъщеря ми от съвсем малка е виждала как котката на родителите ми яде мишки и птици, уличните околко нас също. Няма как да не се запознаят с тази част от живота.

Скрит текст:
Като бях малка и баба тръгнеше да коли колкошка все ме предупреждаваше, за д ане гледам. Е, като го чуех, за мен значеше, че задължително трябва да гледам Trollface По никакъв начин не ме е травмирало, през целия си живот не съм ударила човек или животно, просто ми беше интересно.

# 10
  • Мнения: 6 622
Едно е да не се страхуваш и да ти е любопитно, друго е да те накарат насила да гледаш. Някой хора просто са по-чувствителни, жал им е за животните. Не е нужно всички да гледат такива неща.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Авторке, възмущението в поста ти подсказва, че за теб това определено не е нормално. Защо задаваш въпрос, чийто отговор ти е ясен? И защо те вълнува какво става с чуждите деца? Те си имат родители, които имат грижата за тях. Ако накарат твоето дете да гледа, тогава вече може да вземеш отношение и да се възмущаваш. Оттам нататък, отрежи тези хора, чиито действия определяш като лоши, гледай си детето както смяташ за добре и толкоз.

# 12
  • Мнения: 3 123
Едно време на село съм се будила от квиченето на прасето, което изнасят от кочината за заколение. Виждала съм как го пърлят. Виждала съм заклано агне.
Единствения проблем е, че не се отвращавам като гледам клипове на които колят животни и продължавам да си хапвам месо с кеф.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Е, тъпо е, откъдето и да го погледнеш! На какво учиш детето си?! Нима няма да има време да научи нещата от живота и че змията вечеря с мишка? Отвратително, иде ми да й отвъртя шамар на майката, понеже, нали, и това го има в живота. Патка!

# 14
  • София
  • Мнения: 9 546
Хората са различни. Нормалното за едни е ненормално за други.
Моето мнение е, че е прекалено да учат детето да се смее на това. Прекалено е и да го карат да гледа при положение, че явно не му е приятна гледката. Да, това са нещата от живота и то в един момент ще разбере всичко за хранителната верига, но има и други начини да го научи. Може просто да му се обясни на достъпен език, но чак да го карат да се смее на това, което наблюдава ми идва прекалено.

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Нормално е, ако искаш да възпиташ дете със здраво възприятие за живота и смъртта. Аз лично започвам деня си гледайки как обезглавяват човек - добре известно стоическо упражение. В миналото някой импереатори на римската империя, така са започвали деня си ...

Carpe diem
Ама различен човек ли гледаш да обезглавяват всеки ден? В древния Рим не са имали записи и ютюб.

За детето и мишката - отвратително е. Децата, разбира се, трябва да узнаят, че някои животни ядат други животни, се ла ви, но специалното наблюдаване (че и със смях и възторг) как го правят е жестоко и такива хора според мен не са добри хора.

# 16
  • Мнения: X
Няма нищо лошо в това. Такъв е живота.
Научно е доказано, че който е наблюдавал грозни сцени става по-устойчив на такива и запазва самообладание в такива ситуации.

# 17
  • Мнения: 6 622
И защо трябва да си устойчив на такива гледки? На кой му се налага да гледа как змия яде мишка?

# 18
  • Мнения: 2 887
Голяма грешка е да принудиш 2 годишно дете да гледа такива грозни сцени, според мен.
Такива психологически проблеми може да причини... Събуждане посред нощ, рев, страх от тъмно или от оставяне сам в стая, дори и за малко, и т.н. Тогава започва търсене на добър детски психолог, който нито се намира лесно, нито е евтино.
Не разбирам защо хората не ценят това, че имат здраво дете, а го поставят в риск.

# 19
  • Мнения: X
И защо трябва да си устойчив на такива гледки? На кой му се налага да гледа как змия яде мишка?
Преди години се хванах, че като видя катастрофа се шашках и обръщах глава на другата страна. След това удариха жена. Съвсем хладнокръвно се обадих на 112 и останах до жената докато дойде линейка. Естествено, че имаше и други хора, но говоря за моята реакция. Снощи една кола мина през едно котенце, което нямаше шанс да оцелее. Много гадна картинка. Не го убих да не се мъчи защото имаше 17 годишни деца.
Обяснявам така, защото е трудно човек да преодолее границите си след една възраст. А накива неща стават постоянно в живота.

# 20
  • Мнения: 6 622
Не мисля, че това да гледам как змия яде мишка ще ми помогне да запазя самообладание при катастрофа. Също така не мисля, че това да убивам малки котенца е умение, което е задължително всеки човек да притежа.

# 21
  • Мнения: 75
Здравейте, историята е много дълга, за това ще питам направо. Изгледах видео на жена, която познавам в което научиха 2 год. Й дъщеря да се радва, как змия изяжда „Бяла декоративна мишка”. Детето първо пищи от страх, но майката и останалите(3) деца я насърчават викове: ДА Фрея, даааа това е само вечеря, вечеря Фрея не като нашата, даааа стой гледай (детето плаче, те се смеят). Стойййййй ужасен клип аз едва го изгледах. В края детето се смеее и повтаря: вечеря, вечеря, вечеря и всички се смеят. Само да питам това нормално ли е? Защото си позволих да изкажа мнение, че не е... и ме отрязаха с бурен смях и мотива, че това са нещата от живота.
За мен въобще не е нормално!😬
Малките деца се ужасяват да виждат подобни неща и съм сигурна че това детенце здравата се е травмирало.
Би ли пуснала линк към видеото?

# 22
  • Мнения: X
Не мисля, че това да гледам как змия яде мишка ще ми помогне да запазя самообладание при катастрофа. Също така не мисля, че това да убивам малки котенца е умение, което е задължително всеки човек да притежа.
По същата метод, както хирургът не припада от кръвта на оперирания или дресьорът на лъвове не се впуска в луд бяг при близостта с животното. Тоест, помага ти да го приемеш за нормално.

И да, няма нищо по-нормално от това змия да се храни с мишки. Ако отидеш сред природата, няма да ги видиш как змия и мишка играят на фризби.

# 23
  • Мнения: 6 622
За пореден път да питам. Защо ми е да свиквам с това?

# 24
  • Мнения: X
За пореден път да питам. Защо ми е да свиквам с това?
Никой не те кара. Всеки решава как да възпитава детето си. Това е по-скоро към авторката на темата.

# 25
  • Мнения: 1 625
Дидоян, това дали може да е спасено, може да се прецени от ветеринар. Също така, ветеринар ще го "убие" хуманно. Въобще не е за хвалене това, което описваш.
Виждала съм котки, които са отписани като "неспасяемо" да бъдат спасявани от читави ветеринари. Със разкъсани вътрешни органи, черепни травми и какво ли не. Оправят се и живеят с години.
Умението да реагираш във стресова ситуация не зависи от това дали гледаш гадости, нито от това дали си им свикнал.
На Братан, които се хвали как на 11 е бил фен на Кинг. Страшен фен съм и досега и на Стивън Кинг, и на Дийн Кунц, и на филми на ужасите. Все пак ефектите от интереса ми към тези неща се проявяват и досега. Предпочитам да не бях такъв фен. Че и интернет открих рано и съм гледала какви ли не клипове. И със разтрели, с обезглавяване, със какво ли не. Ами не се смятам за много стабилна и подготвена за живота. Напротив избива към авто агресия. Сама осъзнавам нуждата от психолог. Ако това дете се откъсне от средата си някога, ще има да се чуди откъде ѝ е дошло всичко. Ако не се откъсне ще научи своето дете и така, докато не се усети някой, че това е грешно и води до много проблеми.
За пореден път да питам. Защо ми е да свиквам с това?
Никой не те кара. Всеки решава как да възпитава детето си. Това е и към авторката на темата.
Ами не е редно. Има граници, след които се пристъпва към насилие над детето. Тук границата е пристъпена и детето рано или късно ще има психологически проблеми.

# 26
  • Мнения: 2 887
За пореден път да питам. Защо ми е да свиквам с това?
Никой не те кара. Всеки решава как да възпитава детето си. Това е по-скоро към авторката на темата.

Сам решава, докато не тръгнат по психолози и лекари, и докато не се окаже, че сам е поставил в риск психичното му здраве. Простотия човешка.

# 27
  • Мнения: 262
Авторке, възмущението в поста ти подсказва, че за теб това определено не е нормално. Защо задаваш въпрос, чийто отговор ти е ясен? И защо те вълнува какво става с чуждите деца? Те си имат родители, които имат грижата за тях. Ако накарат твоето дете да гледа, тогава вече може да вземеш отношение и да се възмущаваш. Оттам нататък, отрежи тези хора, чиито действия определяш като лоши, гледай си детето както смяташ за добре и толкоз.

Благодаря ви, че изказвате мнение, дори да не съвпада с моето. Всъщност става въпрос за бившата жена на приятеля ми. От една година сме заедно.Караме го леко, познавам я, с децата внимаваме, тя не ме харесва и не ги дава, моли му се да се събират, не работи има 5 деца 2 от моя приятел и 3 от друг мъж, който е изчезнал в друга държава и не ги поглежда. Та той се грижи и и за другите. Жената никога не е работила, пуши малборо като комин, аз не мога да си позволя такива цигари. И все реве, че нямат пари. Даде им пари да се облекат момичетата за лятото. Скоро приятелят ми имаше рожден ден, чорапи не му подариха дори. Той 2 дни нямаше апетит след това, толкова му беше обидно. Старая се да не я коментирам, но тя пусна това видео във фейсбук, бяхме компания и те го видяха. Всички се смяха, а аз се зачудих какво правя с тези хора. Просто аз не мога да гледам това. Не ги обвиних само спонтанно казах, че е отвратително, но те ми скочиха, че ревнувам от бившата и правя интриги. Стана ми мъчно. той само каза, че са нормални неща от живота и пита, дали имам нещо против нея. Фрея сега е на 4, това е стар клип, който тя сега пусна, който ме убеждава, какъв човек е тя. Но знам ли, исках да попитам за странично мнение.

# 28
  • Мнения: 6 622
Братане, мен никой не ме кара, но детето е накарано насила. Въпросът е, защо? С какво ще му бъде това от полза?
Това не е възпитание, а психически тормоз. Някой утре може да реши да възпитава детето си, като го бие с камшик, това ок ли е? Децата не са наша собственост върху, която можем да издевателстваме както ни скимне.

# 29
  • Мнения: 2 887
Велвет, моля прочети отново това твое изречение:  "...Всички се смяха, а аз се зачудих какво правя с тези хора".
Какво наистина правиш с тези хора!? И той не е по-различен, да знаеш, щом не намира нищо нередно. Остави ги там, където са, и изчезвай! С най-добри чувства го казвам.

# 30
  • Мнения: 2 039
Авторката да си помисли добре,дали трябва да продължава връзка с тези хора.Спрямо две годишно дете,това е психическо насилие.

# 31
  • Мнения: 262
Велвет, моля прочети отново това твое изречение:  "...Всички се смяха, а аз се зачудих какво правя с тези хора".
Какво наистина правиш с тези хора!? И той не е по-различен, да знаеш, щом не намира нищо нередно. Остави ги там, където са, и изчезвай! С най-добри чувства го казвам.

Благодаря ти Джаки, наистина си го мисля, явно не само аз.

# 32
  • Мнения: 262
Здравейте, историята е много дълга, за това ще питам направо. Изгледах видео на жена, която познавам в което научиха 2 год. Й дъщеря да се радва, как змия изяжда „Бяла декоративна мишка”. Детето първо пищи от страх, но майката и останалите(3) деца я насърчават викове: ДА Фрея, даааа това е само вечеря, вечеря Фрея не като нашата, даааа стой гледай (детето плаче, те се смеят). Стойййййй ужасен клип аз едва го изгледах. В края детето се смеее и повтаря: вечеря, вечеря, вечеря и всички се смеят. Само да питам това нормално ли е? Защото си позволих да изкажа мнение, че не е... и ме отрязаха с бурен смях и мотива, че това са нещата от живота.
За мен въобще не е нормално!😬
Малките деца се ужасяват да виждат подобни неща и съм сигурна че това детенце здравата се е травмирало.
Би ли пуснала линк към видеото?

Лейди, първо не знам как да го копирам от нечий фейсбук и къде да го кача. Второ се говори на немски, защото тя е германка и живея в Германия, и трето ама много е гаде клипа. Може би на лично съобщение бих ти го изпратила, ако знам как, но така публично не ми се иска. То само гласовете се чуват де.

# 33
  • Мнения: 2 210
Тя историята като оплетени черва. Не ми звучи като много приятна и обещаваща връзка. Хубаво си се ориентирала към вратата.

# 34
  • Мнения: X
Каква врата, аз останах с впечатлението, че тя не е изобщо близка с тези хора. Все пак вегани, прирозащитници и хипари могат преспокойно да си бият камшика и да оставят хората да живеят както искат, че и без това са безкрайни досадници.

# 35
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Това е ужасно.Пък да го правят пред две годишно дете направо абсурдно.Аз не бих имала нищо общо с тези хора.Да,може това да са неща от живота,но...

# 36
  • Мнения: 2 210
Каква врата, аз останах с впечатлението, че тя не е изобщо близка с тези хора. Все пак вегани, прирозащитници и хипари могат преспокойно да си бият камшика и да оставят хората да живеят както искат, че и без това са безкрайни досадници.
Авторката нали поясни, че става дума за бившата на гаджето, която той още издържа, заедно с децата, негови и чужди. Той не намира нищо странно в историята с хранителната верига.

# 37
  • София
  • Мнения: 38 489
О, ама то имало бивша и деца! Якоо.

# 38
  • Мнения: 2 638
Израснала съм в къща, където се колеха кокошки, ярета, зайци. Не са ме “ крили” от тези дейности, приемала съм за нормално всичко, все пак е храна. Не правете сега аналогии, нали, че ако ми заколят домашния любимец и ще подскоча от радост. Не съм чувала някой да обвини майка ми, че ме е отгледала така.

# 39
  • Мнения: 6 622
Ти си го приемала за нормално, детето от случката е плакало и накарано насила да гледа. Има много голяма разлика.

# 40
  • Мнения: 2 638
Това е вярно, но моя отговор беше , по- скоро ,във връзка с предположенията, че детето ще е с увредена психика. Там има още 3 деца, които явно не са увредени по някакъв начин, а се възпитават в същата среда. Така че е неправилно да предполагаме как майката вреди на детето.

# 41
  • София
  • Мнения: 38 489
Целта на темата всъщност май е - вижте колко е лоша майка ОНАЯ.

# 42
  • Мнения: 6 622
Еми лоша е, не е лъжа.

# 43
  • Мнения: 2 638
Е, щом ще сме крайни- чели сме Червената шапчица , там изяждат бабата; Седемте козлета, Трите прасенца. Все изядени. Лош Шарл Перо, лоши Братя Грим, ама ги четем на децата. Недей така крайно, limonche.

# 44
  • Мнения: 951
То така се почва. Когато е по-голямо сигурно ще учат детето, че е задължително да бие съучениците си, за да имат респект към него. Има такава категория хора, от които аз бягам възможно по-далече. Жалко само, че детето ще порасне с грешни ценности.

# 45
  • Мнения: 2 638
Как се почва? Аз никой не съм била или измъчвала. Ами хората, които отглеждат змии като домашни любимци, те какво възпитават у децата- любов към животинката или лошотия, че трябва да я хранят с мишоци?

# 46
  • Мнения: 8
Ми то и аз като видя земя ме е страх, ама за малки си е тъпо мен ако ме насилваха да гледам каквото не искам ще им лепна по един шамар

# 47
  • Мнения: 3 488
Не е нормално, за мен.
Макар че съм на принципа за всичко да се говори, това на детето си бих го спестила. Самата аз много обичам животни, една от причините никога да не се грижа за змия е именно начинът им на хранене. Има изроди, които хранят домашните си змии с малки котета, но това е различно от темата.

# 48
  • Мнения: 106
Зависи как и къде расте детето. Забелязала съм, че децата, които растат на село в двор пълен с животни, които в един момент се появяват на домашната трапеза са обръгнали един вид и много много не се впечатляват от такива неща. Градските чавета са друга работа - ще ревнат и за настъпан охлюв. Така че и местообитанието и начинът на живот са от значение.

# 49
  • Мнения: 3 488
Зависи с кого живее детето, а не къде, също зависи и как е възпитавано и от кого.

# 50
  • Мнения: 6 622
Израснала съм на село, но не мога да гледам животинска смърт. Не съм краен природозащитник, хапвам си месо. Просто не искам да гледам как се добива.
Това няма нищо общо с реакцията ми в напечени моменти.

# 51
  • Мнения: X
Германската Агенция за закрила на детето много ще се зарадва на едно сигналче.
Змия да яде бяла декоративна мишка не е нещо от живота. Щеше да е, ако ядеше плъх някъде из африканската савана. Дайте да не бъркаме природата и нещата от живота с човешката намеса.
На въпроса, не е нормално изобщо. Ама аз що така мислех, че такива ексцесии са прийом при възпитанието на циганите в копторите, те и без това бързо се развиват - на 2 убиват, на 11 се женят, на 12 момичетата раждат... Сега виждам, че се одобрява и от бели българи с претенции.

# 52
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Според не е нормално да накараш дете на 2 години да гледа подобна сцена.
Аз също бих се дистанцирала от такива хора.

# 53
  • Мнения: X
Германската Агенция за закрила на детето много ще се зарадва на едно сигналче.
Змия да яде бяла декоративна мишка не е нещо от живота.
Според теб с какво се хранят домашните змии? Шведски кюфтенца и пържени картофки? Thinking

# 54
  • Мнения: 2 638
Германската Агенция за закрила на детето много ще се зарадва на едно сигналче.
Змия да яде бяла декоративна мишка не е нещо от живота. Щеше да е, ако ядеше плъх някъде из африканската савана. Дайте да не бъркаме природата и нещата от живота с човешката намеса.
На въпроса, не е нормално изобщо. Ама аз що така мислех, че такива ексцесии са прийом при възпитанието на циганите в копторите, те и без това бързо се развиват - на 2 убиват, на 11 се женят, на 12 момичетата раждат... Сега виждам, че се одобрява и от бели българи с претенции.
[/b]
 Що за аналогия? В зоологическата като хранят животните гледала ли си? Или и там е място за “ цигани от копторите” ?

# 55
  • Мнения: 262
Германската Агенция за закрила на детето много ще се зарадва на едно сигналче.
Змия да яде бяла декоративна мишка не е нещо от живота.
Според теб с какво се хранят домашните змии? Шведски кюфтенца и пържени картофки? Thinking
Според мен e изключително грешно да напънеш някой, да наблюдава 20 Мин такова нещо. Аз и сега на тези години бих отказала, бих се разплакала. Но аз мога да си тръгна, а това дете не може. И между другото, каква травма ще й остане си личи в поведението на брат й и сестрите й. Те толкова настървено я притискат да гледа това, докато тя пищи и плаче. Те явно също са подлагани на такива гадости, като деца и изпитват перврзно удоволствие, знаейки ужаса й в този момент, да я накарат да гледа. И смехът, този смях на удоволствие, че някой преживява това. Те й се смеят на нея. Те изпитват радост от нейния ужас. Жестоки са, а вече не са малки. Ето,как се отразява в бъдеще. Това си е само мое мнение де.

Последна редакция: сб, 27 юни 2020, 11:37 от _velvet_

# 56
  • Мнения: X
Ех, че сте ми спецове по хранене на змии и зоологически градини. А с организиране на подобно шоу за деца, които не искат да го гледат, но вие държите, как сте?
Аналогията си е много правилна. На мен ми е по-интересно как се подбират конкретните неща от живота, които да се покажат. Тя и педофилията е нещо от живота... по принцип. Ниският интелект също е нещо от живота.

# 57
  • Мнения: 2 638
Ех, че сте ми спецове по хранене на змии и зоологически градини. А с организиране на подобно шоу за деца, които не искат да го гледат, но вие държите, как сте?
Аналогията си е много правилна. На мен ми е по-интересно как се подбират конкретните неща от живота, които да се покажат. Тя и педофилията е нещо от живота... по принцип. Ниският интелект също е нещо от живота.
Всеки сам си ги подбира- нещата от живота. Виж, за педофилия не съм се замисляла, а и не желая. Безспорно вкусът се възпитава у човек. Виждала съм котката да хваща и яде мишоци в къщата. Сега, че било на село, какво от това? И не, не съм се омъжила на 11, не съм родила на 12 и не знам да имам изкривявания, поради гледката на изяден мишок. Баба ми, пък, ги хващаше в капани и ги даваше на котките. Дали съм станала изрод, едва ли не, според теб?

# 58
  • Мнения: X
Явно не съумяваш да направиш разликата между живота си на село, където някакви неща са се случвали встрани от теб и си била случаен свидетел (ако си била изобщо) , и принудата, придружена с разреваването на принудения, която се обсъжда в темата.
И не само ти.

# 59
  • Мнения: 2 638
Живеех в малък град, в тази, същата къща при родителите си, чак “ случаен свидетел” не бях. Казвам, че това бяха “ неща от живота”, не съм травмирана. Колеха се животни за месо. После всички заедно “ оправяхме” месото. Повече няма да разказвам, че да не взема да скандализирам някой. Не съм се травмирала, ако искаш вярвай. Какво да ти кажа, капанска му работа Grinning диваци- колим животни и вечер танцуваме около огъня. Не сме като гражданите.

# 60
  • Мнения: X
Ама ти действително не разбираш темата и продължаваш да пишеш глупости. Не знам дали си станала изрод, ама не си се научила на осмисляне. Сайонара.

# 61
  • Мнения: 1 999
Всеки сам си ги подбира- нещата от живота. Виж, за педофилия не съм се замисляла, а и не желая. Безспорно вкусът се възпитава у човек. Виждала съм котката да хваща и яде мишоци в къщата. Сега, че било на село, какво от това? И не, не съм се омъжила на 11, не съм родила на 12 и не знам да имам изкривявания, поради гледката на изяден мишок. Баба ми, пък, ги хващаше в капани и ги даваше на котките. Дали съм станала изрод, едва ли не, според теб?
Когато си гледала котката, едва ли си била на 2 г. И едва ли някой те е държал насила да се радваш на това.

По повод приказките: В никоя приказка не се разказва на дълго и широко какъв ужас изпитва бабата, когато е изядена. Тя не пищи и не я боли. Напротив - бабата се връща цяла и това е края на приказката. Това е и нещото, което съхранява детската психика.

Към авторката: Би ли искала приятеля ти по този начин да учи децата ти на нещата от живота? Аз бих се спасила от подобно обкръжение, без да се замисля.

# 62
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Такава сцена може да причини психическа травма на толкова малко дете.
Едно е да си раснал на село,където всеки ден можеш да видиш котката на баба си да носи мъртва мишка.
Съвсем друго е дете ,което расте в града и е виждало мишка само в книжките и по телевизията.
В очите на двегодишното дете бялата декоративна мишка е едно много сладко мъничко животинче ,домашен любимец.А не вреден гризач.



# 63
  • Мнения: 2 638
Ама ти действително не разбираш темата и продължаваш да пишеш глупости. Не знам дали си станала изрод, ама не си се научила на осмисляне. Сайонара.
Оценявай си собствените постове, за чуждите се въздържай от използване на груби епитети. Осмислям като неправилно да определяме начина на възпитание на бившата жена, отгледала 5 деца. Особено, когато авторката не е отгледала свое, за да има как да прави сравнения.

# 64
  • Мнения: X
Бившата е трайно безработна и с 5 деца от двама мъже. Не мисля, че подобен примитив, който дига краката и после чака издръжка, е особено качествен матр'ял за майка. Много се учудвам, че някоя тук се асоциира с нея.
А на теб ако не ти харесва да ти посочвам, че пишеш тотално встрани от въпроса, проблемът е твой, не мой.

# 65
  • Мнения: 1 625
Към авторката, както написах и в първият коментар : Беж краченца, да бягаме!
Не са ти нужни хора, които мислят, че да причиняват стрес на две годишно е ок.
Крист1989, в зоопарка не сервират живи животни, които да се консумират пред децата. Освен в някой наистина пропаднали части на света. Преди една-две години имаше страхотен скандал и уволнения, мисля че стигнаха и до съда, защото си позволиха да дадат живи животно на лъвове в Германия.
Реакциите от тогава са показателни дали е нормално подобно нещо. Не вярвам някой да те е вързал на двора, да гледаш как се коли прасе на 2 години.
Повечето деца на две години имат много по различен начин на мислене, отколкото по-големите.

# 66
  • Мнения: 2 638
Права си, не са ме връзвали. Мисля си, че детето не е връзвано да гледа, а че това е живота им- имат си змия за домашен любимец  и детето сега разбира с какво се храни тя. Затова и мнението ми- така живеят те.

# 67
  • Мнения: X
То остава и с въженце да са го вързали детето, докато пищи (авторката писа, че детето пищи от страх), та съвсем ще им се зарадват от ЗД. Не че 2годишно има къде да отиде и да се скрие.

# 68
  • Мнения: 262
Ама ти действително не разбираш темата и продължаваш да пишеш глупости. Не знам дали си станала изрод, ама не си се научила на осмисляне. Сайонара.
Оценявай си собствените постове, за чуждите се въздържай от използване на груби епитети. Осмислям като неправилно да определяме начина на възпитание на бившата жена, отгледала 5 деца. Особено, когато авторката не е отгледала свое, за да има как да прави сравнения.
Браво Кристи, направо удари дъното. Най-добрата защита е нападението и ти го отнесе към мен. Сега да си мерим децата ли? Аз не случайно в първия си пост не разказах историята, защото ми беше важно да получа мнение, различни от компанията на приятеля ми, които избухнаха, че мнението ми е насочено към нея. Ето и тук, в момента, в който споменах, че става въпрос за бившата, веднага се намери, кой да коментира, че темата е КОЛКО лоша е тя.

Тя гледа 5 деца. Как ги гледа не е моя работа, докато социалните не са се намесили, значи ги гледа. На мен по принцип ми беше ясно, че ще трудно и не съм очаквала с нея да си пием кафето или разменяме дрехи. Но и не очаквах такава агресия. Изключително лоша жена е и с времето се убеждавам в това. Заплаши го, че ако имаме дете, няма да види своите никога. А те са големи и това е абсурдно. Пише му нощем, че съм болна, бедна българка, която иска парите му. Защото българите живеели още в горите и сме диваци. Обижда ме. 

Той ме спечели с факта, че в началото докато си е взимал децата за сладолед или разходки, момичетата от другия мъж са го гледали с надежда и тях да вземе. И той ги е взимал. Сега го наричат татко, защото те баща си не са виждали. като родни деца ги отгледал.

Аз нямам против всичко това, даже скоро ще започнат да ни посещават. Те ме мразят де, още преди да ме познават. Засякохме ги в кауфланд и се поздравихме, те отминаха. После писаха, на баща си, че е свалил нивото и съм приличала на магистрална проститука. Аз бях вързана на опашка, с маска, дънки и тениска със затворено деколте.

И така започнах да се чувствам много зле. Тази жена освен това е 120 кг. висока 1.65. Тя е станала трудно подвижна. И не, тук не се смея вътрешно, а ми е жал. Още малко или диабет или сърдечни заболявания ще я ударят. А тя е млада на 40. Пие по 3 литра кока кола, пуши като комин и живее за да ме мрази, напоследък. Опитвам се да я разбирам, защото и аз съм била оставяна и знам, че я боли сигурно (Те не са заедно от 9 години), но такива сцени, като с видеото ме карат да се чудя аз в какъв точно филм ще вляза. Защото особено децата тепърва ще стават част от живота ми.

# 69
  • Мнения: X
По-добре си спести филма. Мъжът може да е добър, но скритите условия и дребния шрифт не са добри. Аз бих избягала. И дано не ме хванат на фаза, че в такива моменти напомням съвсем умишлено някои неприятни факти за другата страна. И на нея рязко й става неудобно и бърза да се изнесе.

# 70
  • Мнения: 2 638
Браво Кристи, направо удари дъното. Най-добрата защита е нападението и ти го отнесе към мен..., защото ми беше важно да получа мнение, различни от компанията на приятеля ми, които избухнаха, че мнението ми е насочено към нея..
Тя гледа 5 деца. Как ги гледа не е моя работа,  
И така започнах да се чувствам много зле. Тази жена освен това е 120 кг. висока 1.65.. И не, тук не се смея вътрешно, а ми е жал. Още малко или диабет или сърдечни заболявания ще я ударят. А тя е млада на 40. Пие по 3 литра кока кола, пуши като комин и живее за да ме мрази, напоследък. Опитвам се да я разбирам,
[/quote]
 Сама го приемаш като нападение, но това, че чуждото мнение е различно, съвсем не означава нападение. Няма нужда да разбираме бившите, начина им на живот и семействата им, още повече да определяме хората за какво и как живеят. Нашият живот в очите на чуждите хора ще е грешен и неприемлив, в това число и какви са децата ни.

# 71
  • Мнения: 6 622
Има право да прецени за себе си, дали иска деца възпитавани в жестокост да контактуват с нея и нейните бъдещи деца. Аз бих пропуснала...

# 72
  • Мнения: 110
Не не е нормално тези родители ли са изроди да научават детето им да се радва на тези извращения!

# 73
  • Мнения: 5 468
Здравейте. Нямах време да изчета цялата тема. Коментирам първия пост на авторката - случката изисква сезиране на социалните служби. Това е психически тормоз над малко дете.

А относно въпросът нормално ли е това, разбира се че не е нормално. Това е гавра с дете.

# 74
  • Перник
  • Мнения: 211
Родители психопати! Определено това дете има нужда от помощ!

# 75
  • Мнения: 8 937
Всички знаем, че в природата животни се хранят с други животни, както и че по малки градове и села се колят прасета, агнета и кокошки. Едва ли някой от нас е идиот и не знае как се произвеждат месните продукти, НО докато да убиеш, за да се нахраниш се счита за нормално, да изпитваш удоволствие от нещо подобно не е.
Аз бих сезирала институциите за упражнено насилие над дете, а мъжът, приемащ го спокойно, нямаше да ми види очите повече.

Общи условия

Активация на акаунт