Питанка за лещи

  • 3 001
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 966
И аз в началото губех по 30 мин. да си ги сложа,а сега ми се струва толкова лесно.Като започнеш да ги слагаш не бързай,че аз така скъсах леща,а и бях с големи манекюри,също съм изпускала леща и после не мога да я намеря,а тя след известно време изсъхва и не става за нищо,а и съм завинтвала леща с капачката на контейнерчето. GrinningТака че не се притеснявай ще има и жертви  Joy
   УСПЕХ!

# 16
  • Мнения: 2 407
От начало е нормално да то дразнят.За свалянето и слагането ще свикнеш.Ако ти дразнят повече от 1 седмица се консултирай с лекар или смени разтвора.

# 17
  • Мнения: 2 534

Следващите ще са тези въпросните лещи за непрекъсното носене , само че някой по-горе беше написал , че са двумесечни . Не , не са , за по един месец са , но издържат и по два - това поне е вярно .
Някой беше питал за тези лещи по-горе . Те в момента са в промоция , 6 бр. от един диоптър на цена от 60 лв. Промоцията е до края на септември
Аз купувам 3 броя за 27 лева на B&L, поръчвам си ги в оптиката в подлеза на Плиска, така че незнам кое е промоционалното на 6 за 60...може да са други тези от промоцията.
Иначе да, за 1 месец са, но аз ги свалям всяка седмица за 1 нощ и издържам 2-3 месеца.
Оптиката в подлеза на Плиска е отново от нашата верига и цените са същите
Просто ти си купуваш не "силиконови лещи за непрекъснато носене" , а обикновени едномесечни , просто с по-висок процент водно съдържание , но това не значи , че можеш да спиш  с тях ... ( по памет за цените мисля , че ми пишеш за Софленс 66  newsm78)
Ако прочетеш това и имаш въпроси , пиши на лични 

# 18
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз дълги години носих лещи, отначало имах чуството, че ще си извадя окото докато намеря къде е лещата, но бързо се свиква.
Аз обаче от няколко години насам имам проблем - нещо не мога да случа на лещи - много бързо ми се възпаляват очите  Sad Смених лещите, смених разтворите - това всичко по няколко пъти и се отказах  Sad Незнам дали заради блещенето в компютъра става така?!? И все уж ходя при очен лекар като си взимам лещи и всеки път обяснявам какъв е проблема и нищо  Sad
Писна ми, можеш ли да дадеш някакъв съвет?  bouquet

# 19
  • Мнения: 181
И аз дълги години носих лещи, отначало имах чуството, че ще си извадя окото докато намеря къде е лещата, но бързо се свиква.
Аз обаче от няколко години насам имам проблем - нещо не мога да случа на лещи - много бързо ми се възпаляват очите  Sad Смених лещите, смених разтворите - това всичко по няколко пъти и се отказах  Sad Незнам дали заради блещенето в компютъра става така?!? И все уж ходя при очен лекар като си взимам лещи и всеки път обяснявам какъв е проблема и нищо  Sad
Писна ми, можеш ли да дадеш някакъв съвет?  bouquet
И при мен е долу-горе така трета година нося лещи и получавам възпаление на едното око,очния ми обясни че се получавало от дългото носене  а за мен три години въобще не е дълъг период, като чета някои по 10-15г.Ама аз съм упорита нося ги и това е Laughing

# 20
  • Мнения: 945
И аз дълги години носих лещи, отначало имах чуството, че ще си извадя окото докато намеря къде е лещата, но бързо се свиква.
Аз обаче от няколко години насам имам проблем - нещо не мога да случа на лещи - много бързо ми се възпаляват очите  Sad Смених лещите, смених разтворите - това всичко по няколко пъти и се отказах  Sad Незнам дали заради блещенето в компютъра става така?!? И все уж ходя при очен лекар като си взимам лещи и всеки път обяснявам какъв е проблема и нищо  Sad
Писна ми, можеш ли да дадеш някакъв съвет?  bouquet

Jutoo, понякога се раzвива алергия към лещите. Най често се предиzвиква от лоши лещи (вечЕ трета поzната, която почва да носи една определена евтина марка става рано или късно алергична към меки лещи) или лошо поддсржана хигиена. Тук в Германия лекарите обикновенно препоръчват преминаването към твърди контакни лещи.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз дълги години носих лещи, отначало имах чуството, че ще си извадя окото докато намеря къде е лещата, но бързо се свиква.
Аз обаче от няколко години насам имам проблем - нещо не мога да случа на лещи - много бързо ми се възпаляват очите  Sad Смених лещите, смених разтворите - това всичко по няколко пъти и се отказах  Sad Незнам дали заради блещенето в компютъра става така?!? И все уж ходя при очен лекар като си взимам лещи и всеки път обяснявам какъв е проблема и нищо  Sad
Писна ми, можеш ли да дадеш някакъв съвет?  bouquet

Jutoo, понякога се раzвива алергия към лещите. Най често се предиzвиква от лоши лещи (вечЕ трета поzната, която почва да носи една определена евтина марка става рано или късно алергична към меки лещи) или лошо поддсржана хигиена. Тук в Германия лекарите обикновенно препоръчват преминаването към твърди контакни лещи.
А как да се разбере дали е алергия?
Ох, а тези твърди лещи малко ме притесняват - имам чуството, че ако си обърна по-рязко главата и ще паднат  Confused

# 22
  • Мнения: 2 534
Причините може да са толкова много , че не мога даже да ги изредя , и могат да бъдат толкова невероятни понякога  Wink Дали скоро не си сменила противозачатъчните  newsm78
Най-малкото , което можеш да направиш е да посетиш специалист Контактолог

# 23
  • София
  • Мнения: 3 679
Причините може да са толкова много , че не мога даже да ги изредя , и могат да бъдат толкова невероятни понякога  Wink Дали скоро не си сменила противозачатъчните  newsm78
Най-малкото , което можеш да направиш е да посетиш специалист Контактолог

Никога не съм ползвала противозачатъчни  Wink така че не може да е там проблема.
А какъв е този специалист Контактолог и можеш ли да ми препоръчаш някой?
Мерси   bouquet

# 24
  • Мнения: 4 621
Ще свикнеш и изобщо няма да ги усещаш. Що се отнася до свалянето и махането - и те ще станат безпроблемни Hug

# 25
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
При мен се оказа ,че ми е по- трудно свалянето.И явно в борбата неусетно съм сцепила едната леща.Но цепнатинката беше толкова малка,че аз веднага не я видях,но усетих едно драскане.Но на всяка цена ще бъда упорита в носенето на лещите. Laughing Толкова години с тези очила ми омръзна да се гледам.
А каква е разликата в усещането м/у меките и твърдите лещи?

# 26
  • Мнения: 181
При мен се оказа ,че ми е по- трудно свалянето.И явно в борбата неусетно съм сцепила едната леща.Но цепнатинката беше толкова малка,че аз веднага не я видях,но усетих едно драскане.Но на всяка цена ще бъда упорита в носенето на лещите. Laughing Толкова години с тези очила ми омръзна да се гледам.
А каква е разликата в усещането м/у меките и твърдите лещи?
Разликата е ооогромна и твърди имам по поръчка са правени,ходих при контактолог,но да ти кажа голям зор е.Периодично ги слагам ама не и не кофти работа,и пак слагам меките но вече съм твърдо решена да сменя марката  Б&Л  ще са. Laughing

# 27
Присъединявам се към мненията, че е въпрос на време да свикнеш с лещите. Трябва да мине седмица-две докато окото ти свикне с чуждото тяло в него и наистина после ще ги слагаш и махаш за секунди дори без огледало.
Съжалявам, че питам в темата ти, но може ли момичетата, които обсъждаха цените на лещите да кажат как се казва въпросната верига оптики? Понеже от близо година използвам едномесечни силиконови лещи на В&L и ги купувам за 18 лв. всяка...та тези цени ми се струват доста добри и се чудя в кои оптики има промоция в момента?Мерси!

# 28
  • Мнения: 1 493
Аз от първия ден нося лещите непрекъснато, вече 23 години .Преди 4-5 години получих непрекъснато дразнене от лещите / до тогава носех български / , оказа се че от некачествените лещи. Смених ги с B&L тримесечни и съм много доволна .
Да попитам и аз за промоцията : какво да правят тези като мен с различни диоптри ? Да се кооперират или да  си купят промоционално 12 броя ?

# 29
  • София
  • Мнения: 1 724
Съжалявам за разводняването на темата, някой да знае за добри операции при късогледство?

Общи условия

Активация на акаунт