Хитринки при пазаруване в супермаркет(и не само)

  • 7 263
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 860
Да,тгрябва внимателно да се гледат цените.Докато живеехме в София да нас имаше Т-маркет.Редовно ми се случваше да пише една цена с ДДС говорим,пък на касата да е друга.
Що се отнася до промоциите-аз съм малко резервирана.Във Враца като откриха Т-маркет имаше кайма на промоция за 1,60лв килограма Rolling Eyes.Що за кайма е това според вас.Имаше доста хора,които се оплакваха от стомашни проблеми след това.

# 16
  • Мнения: 221
Съветвам всички да си проверяват сметките, че в Метро вече 3-4 пъти ми се случва да ме лъжат-за последно вчера вечерта..
А пък за Фантастико какви неща съм чувала..

# 17
  • Мнения: 2 495
А пък за Фантастико какви неща съм чувала..
Слушаме...казвай Laughing

# 18
  • Мнения: 153
Бих добавила:
Избягвайте да купувате това,което е на промоция,защото нещата,на които изтича срока на годност се пускат на промоция!

Изобщо не е вярно!

И аз по-рано си мислех, че е така, но в действителност, фирмите, които показват 1-2-3 продукта в рекламната брошура на дадения супермаркет, предварително се договарят с магазина какво точно ще се излага на промоция, правят се допълнителни отстъпки от цената. За да си в рекламната брошура на някой супермаркет се заплаща!

Нямам предвид стоките,които се пускат за първи път в магазина.Винаги,когато влизам в Била,нарочно поглеждам датите на изтичане на срока на предложените на промоция кайма,колбаси и пилешки бутчета и винаги остават  един-два дни до крайния срок.Ето за такива продукти става въпрос.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Бих добавила:
Избягвайте да купувате това,което е на промоция,защото нещата,на които изтича срока на годност се пускат на промоция!

Изобщо не е вярно!

И аз по-рано си мислех, че е така, но в действителност, фирмите, които показват 1-2-3 продукта в рекламната брошура на дадения супермаркет, предварително се договарят с магазина какво точно ще се излага на промоция, правят се допълнителни отстъпки от цената. За да си в рекламната брошура на някой супермаркет се заплаща!

Нямам предвид стоките,които се пускат за първи път в магазина.Винаги,когато влизам в Била,нарочно поглеждам датите на изтичане на срока на предложените на промоция кайма,колбаси и пилешки бутчета и винаги остават  един-два дни до крайния срок.Ето за такива продукти става въпрос.



Аз също говорех за стоки, които отдавна се продават в магазина.  Wink

# 20
  • Мнения: 899
Изобщо не ходете в супермаркети  Laughing
а откъде да си пазарим?

Е, само големи магазини ли има?
Зеленчуците от пазара. Месото от производител. Другите храни от малки магазинчета, колкото искаш. Особено, ако развиеш добро познанство с продавачките, започват да ти казват кое е прясно, препоръчват и т.н.
В супермаркетите ходим рядко, най-много веднъж месечно и после съжалявам цяла седмица  Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 9 860

Зеленчуците от пазара. Месото от производител. Другите храни от малки магазинчета, колкото искаш. Особено, ако развиеш добро познанство с продавачките, започват да ти казват кое е прясно, препоръчват и т.н.

Плодове и зеленчуци купувам само от пазара.Месо никога вече не бих си купила от така наречените производители.Купувала съм,никъде не видях етикет,дата на производство и прочие.Слагат каймата в едни метални легени и гребат от там.За месото да не говоря-непокрито в съда и накацано от мухи.Като го купя е едно лепкаво...ужасно ми е.
От малките магазинчета рядко купувам-стоката не е достатъчно разнообразна,и често е поостаряла,цените често са завишени.
Това разбира се си е мое лично мнение. Peace

# 22
  • Мнения: 1 437
Предпочитам да пазарувам от супермаркет със списък в ръка. Откакто заварих продавачката да мие кренвиршите в мивката , че лепнели вече не влизам в магазина пред блока. Пикадили ми е малко по-далече , но предпочитам да пазарувам от там.

# 23
  • Мнения: 920
Редовно купувам промоциите. Целта е да те зариби и после като дигнат цената, пак да си купуваш.
Доволна съм от повечето от стоки на FF вкус.
За изтеклия срок - все по-рядко си го позволяват. В чужбина редовно съм купувала неща, на които срокът изтича след няколко дни на 1/2 или дори по-малко от цената. За съжаление тука я няма тази практика. Както и плодове и зеленчуци вечер.

А за ДДС - наистина с мноооого малки букви написано. Синът ми учи в чужбина и решава по математика точно такива задачи. 2 магазина - с и без ДДС. Направете си сметката.

А в малките магазинчета избягвам да пазарувам, защото съм патка заспала. Никога не мога да се сетя наведнъж за всичко. А в суперите си обикаааалям.

# 24
  • Мнения: 120
В Била са ме прекарвали не веднъж! Последния път беше като купих някакъв салам и под него си пишеше че е към 15лв за кг, а на касата излезна че е близо 60лв за кг  Shocked Добре че се усетих че сметката е твърде висока и го върнах. Оказа се че са въвели грешна информация на касата Thinking

# 25
о, предпочитам супер маркетите, мога да си се разхождам и да пазарувам, що се отнася до плодове ги купувам по-често от фантастико, отколкото от пазара, защото там продавачите имат навика да ти слагат най-отзад на редичката и обикновенно плодовете се развалят почти ведната и не ти дават сам да си избереш, освен ако продуктът, който продават не е сравнително по-висок от останалите на пазара.
Затова предпочитам сама да си избирам плодове от фантастико, в Билла наистина са по-скъпи дори от пазара. Предпочитам фантастико пред Билла, някак си по-уютно ми се вижда, колкото до метро, ходим там с родителите само в началото на месеца, когато се снабдяваме с провизии за по-дълъг период от време... там обикновено се оставя от 100 нагоре лв, винаги се сещаш, че имаш нужда от още нещо и така сметката набъбва бързо, така че за близки нужди пазарувам от фантастика или понякога от ХРанс комерс - това е супермаркет, кйто наистина качествено подбива всички цени на пазара, но стоката наистина не е толкова лошо, примерно хлябът е 40 стотинки, и т.н., е друг  е въпросът за дългите опашки, но наистина си струва

# 26
  • Мнения: 1 353
Бих добавила:
Избягвайте да купувате това,което е на промоция,защото нещата,на които изтича срока на годност се пускат на промоция!
В т-маркет е точно така

# 27
  • Мнения: 221
А пък за Фантастико какви неща съм чувала..
Слушаме...казвай Laughing

фантастико страшно много лъжат в сметките-много ги надписват..
да не говорим за МЕТРО-всеки път, когато отида всеки път има някакъв проблем и са ми маркирали неща, който не съм си взела  Shocked  Imp

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Забелязала съм, че когато на един рафт има потредени големи количества стока от един вид, на по-предните редици са тези, които са с по-стара дата на производство. А по-навътре са наредени по-пресните.

# 29
  • София
  • Мнения: 565
Аз пазарувам в Билла , но задължително със списък. И въпреки него пак си тръгвам с куп непредвидени работи. Обаче плодове и зеленчуци си купувам от пазара. Месо- задължително от Билла и до сега не съм се прецаквала. Прясно е и можеш да си избереш. Hug

Общи условия

Активация на акаунт