Октомврийче се стяга за море и не иска нищо за Пандемия и Корона да чете - Тема 8

  • 21 849
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 215
И ние не ходим, но върви хванах за пръстче. Още не е стабилен съвсем сам, макар че може да прави 2-3 крачки. Когато е готов - тогава.
Напоследък яденето е леко изнервящо при нас. Не знам заради кътниците ли е или просто така му харесва, но напълно отказва да го храня в устата с лъжичка. Иска той да си взима от табличката пред него и да яде каквото и колкото иска. Ако случайно не иска повече или ако нещо не му харесва ме поглежда право в очите и най-демонстративно и със замах хвърля всичко на пода. Видяла съм се в чудо. Манджа а ръка как се яде не знам, да не говорим, че главно иска само плодове. Хахах тодлър драма.

# 736
  • Мнения: 1 472
И ние не ходим, нито хванат за ръка, нито никак....лазим си и това е, педиатърката каза, че до гонинка и 6месеца трябва да е проходил , иначе сме завидните 11кг и 80см. Даже още не съм търсила обувки за прохождане.

# 737
  • Мнения: 799
Привет, момичета!

Малката ходи вече и за 1 ръка само, много е нестабилна, но постоянно иска да обикаляме.

Днес беше кошмарен ден. Милата цял ден или плаче, или се смее 🤦‍♀️😑 видях, че двата й кътника отгоре (4-тите) ще избият явно всеки момент, венеца е подут и лилаво-син, а отдолу според мен й избиват кучешките и беше много крива. Заспа в 18 ч, ще видим утре кога ще се събуди.

Обувчици имаме на Понки, маратонки Nike, едни много сладки боти от HM, с които много добре си ходи, вкъщи е или боса, или с тънък чорап, така че мисля че това най-вече помага за прохождането.

Вече говори все повече, на бебешки естествено, но е много сладка.

Пожелавам ви лека нощ 😊😊

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
И ние- демек другият кльощавелник. Ха-ха!
Ходи, хванат за 1 пръстче, но съвсем сам- не.
Между другото, ние вече достигнахме фантастичните 8,800 кг. Ха-ха! Нямам думи, а бая яде, но и бая ака 🤯😜😝🙈🙊🙉
Правят храната зян и двамата! Хахах Ние сме 9 кг с памперс и дрехи. Явно като ги махнем ще сме 8 и нещо. Един за друг са. 😆😘

# 739
  • Белгия
  • Мнения: 511
Виктор също иска сам да яде... Давам му зеленчуци нарязани на дълго, мекички и сам си ги яде. Каши и супи.... Винаги две панички - едната е пред него с няколко лъжици от съответното ядене и той усърдно човърка с лъжица си и понякога даже успешно я слага в устата. И докато той е зает успявам от другата паничка да му давам.

Аз се чудя обаче за макарони/спагети. Някой дава ли? И как точно давате?

# 740
  • Мнения: 368
От няколко дни при нас е същото - иска да яде сам. Вчера толкова добре се справи с едно пиле с ориз, всеки опит му беше успешен ( с лъжичката ) както му е вкусно така.. и без това напоследък покрай кътника който му излиза, яде само хляб, кисело мляко и банани 😄 Мисля тази седмица да му направя прощъпулник, ще видим дали ще успея да направя питката сама😄

# 741
  • Мнения: 956
Спагетите не успява да ги набута в устата, много са тънки, но спиралките са много удобни за хващане и си хапва.

# 742
  • Мнения: 270
Здравейте и от мен. Днес бяхме вънка с Виктор и докато татко му оправяше триколката Виктор се пусна и вървя от единия тротоар до другия. Дали това означава, че е проходил или е на път да го направи. След това вървеше хванат за един пръст. Реших обаче, че в сряда ще му направя такава малка питка дето се търкаля между краката за по-бързо прохождане. Сега ще търся рецепта и дано да успея сама да я направя 😂.

Относно макарони и спагети, не съм му давала, но много обича юфка. Нищо не му пасирам вече, само супите, че вътре са много големи парчетата месо и не може да ги сдъвче. Все още има само 2 зъба и май горните ще избиват.

# 743
  • Мнения: 3 983
И ние не сме проходили хем сме първи родени от форума,за две ръчички като го водя прави крачки но бързо му омръзва и се хвърля на коленца ..навън пък изобщо няма желание да върви ..пишлето също не сме го заголили не дава да го пипам но се смее като посегна и ми маха ръката ..пак сме в период лепнат за мама постоянно иска да го нося нямам кръст ..вчера едвам сготвих супа с него на ръце ..всяка нощ реве и го взимам при нас да спи страхувам се че започва да свиква но съм ужасно уморена ...

# 744
  • Мнения: 989
Нашият също ни гостува всяка нощ, но ние и си се кърмим по цяла нощ. Товя е положението...

# 745
  • Мнения: 215
И моят е залепен за мен. Само да го оставя някъде сам и се започва едно пищене с все сила и протягане на ръце, а като готвя идва и започва да ми се изправя на краката за да гледа какво правя... Вечер спи с нас, абе изобщо няма изгледа да ме сме залепени скоро.

# 746
  • Белгия
  • Мнения: 511
Josefin, какви страшни неща стават толкова близко до вас Cold Sweat

При нас в Белгия вчера започна втори "локдаун". Ама честно казано, всичко изглежда нормално, освен, че някои магазини са затворени. Според мен трябваше да въведат по-строги мерки, ама айде, ще видим как ще е..

Виктор е толкова залепен за мен, че даже и баща си вече не винаги го приема за успокоение. Каквото и да става, мама ако е наблизо, значи всичко е наред. Animal See No Evil

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Да, все едно в новините живея и в някакъв филм в момента. То и ние сме на центъра, но не във вътрешния град. Въпреки това имаше хеликоптер цяла нощ над нас, още ми бучи в ушите. Имаше и фалшив сигнал до нас на Мариахилферщрасе и прочие тъпотии, добре , че не мърдам никъде вечер. То с тия деца..къде да се ходи. Макар, че снощи беше последния работен ден на заведенията преди локдауна от днес и хората бяха навън, а и едно необичайно топло беше. Ужас, дано хванат всички.
Седим у нас, не са на училище и големите деца..та е една малка лудница. Аз имам онлайн уроци от вчера всеки ден от 8 и 30 до 11 и 30. Все още имам надежда, че ще се справя...чудо. и кучето разхождаме щем не щем.

# 748
  • Мнения: 270
Да, все едно в новините живея и в някакъв филм в момента. То и ние сме на центъра, но не във вътрешния град. Въпреки това имаше хеликоптер цяла нощ над нас, още ми бучи в ушите. Имаше и фалшив сигнал до нас на Мариахилферщрасе и прочие тъпотии, добре , че не мърдам никъде вечер. То с тия деца..къде да се ходи. Макар, че снощи беше последния работен ден на заведенията преди локдауна от днес и хората бяха навън, а и едно необичайно топло беше. Ужас, дано хванат всички.
Седим у нас, не са на училище и големите деца..та е една малка лудница. Аз имам онлайн уроци от вчера всеки ден от 8 и 30 до 11 и 30. Все още имам надежда, че ще се справя...чудо. и кучето разхождаме щем не щем.


Днес за първи път си пуснах да гледам новините. То е нещо страшно във Виена, вие близо ли сте до мястото? И тъй като не гледам новини, толкова много заразени ли има, че затварят всичко или просто са превантивни мерки 🙄.


Ние в това време и без това не излизаме. Ходим взимаме кухнята и се прибираме, а когато вали с колата. Виктор спи по пътя за кухнята. Омръзнаха му всички играчки, които има. Дайте предложения за играчки подходящи за възрастта им, аз се изчерпах вече 🙄.

# 749
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Червеното е нападението, ние сме зелената точка. То Виена е малка всъщност и почти всичко е един вид близо. Да, близо сме ама покрити у дома...уж всичко точно. Благодаря ви. И аз не гледам тв и новини, чета ги за Бг само по Бг медиите, но мисля да спра, че няма весели неща. Иначе си има бая корона 15%- 20 %от тестваните са положителни, доста е.


Относно играчки - ние имаме пъзели на Мелиса и Дъг, няколко на фишър прайс (говорещото куче и някакво дето е конструктор и има части , които кучето яде и се тегли после по земята и ги плюе, жираф с кубчета, като ги песнеш издава звук). За мой ужас се радва повече на пластмасите на фишър прайс , отколкото на пъзели и дървении. Но всяко нещо с възрастта си. На каката й бяха любими на PlanToys, Djeco и Лего

Общи условия

Активация на акаунт