Мартенски мами 2021

  • 55 731
  • 784
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 10
Из между вас имаше една мама, която е взимала болничен от МЦ Хипократ в Пловдив. Аз днес бях тям за комисия за продължение на болничен, накараха ми се едно хубаво, че АГ не е написала за колко време да се продължи, но се разбрахме в крайна сметка и такса не ми взеха. Може ли въпросната мама да ми пише на лични съобщения как стоят нещата в Хипократ след като изтече 30 дневния болничен от комисията и искам пак да взема 30 дена, за да не спамим тук или ако има и други заинтересовани евентуално да пишем тук.

# 496
  • Мнения: 462
И аз съм болничен от самото начало на бремеността и ме интересува, ако някоя мама знае дали после майчинството пада много

# 497
  • Мнения: 131
И аз съм болничен от самото начало на бремеността и ме интересува, ако някоя мама знае дали после майчинството пада много

Смята се 18 месеца назад преди започване на болничния ако той е без прекъсване до края на бременноста.(Отпуските мисля на се включваха като прекъсване на болничния)

# 498
  • Мнения: 88
Привет, момичета! Как се справяте с корона-стреса? Аз се опитвах да не го мисля, беше лесно тъй като не познавах болни и нямах познати с болни познати. Но напоследък много взех да се шашкам.Frowning1

Гледам да не го мисля. Пазя се, спазвам мерките, дезинфекцирам си ръцете след пазар и стискам палци да ми се размине. Може би спокойствието ми се дължи главно на това, че спазвам мерките колкото мога за дистанция и дезинфекция. Всичко ще е наред и не се притеснявай толкова, само бъди нащрек Simple Smile

# 499
  • Мнения: 1
Здравейте! И аз да се запиша от град Варна съм, на 26г и очакваме нашето първо бебче през март - 17.03. Другата седмица ми предстои фетална морфология, записах се при доктор Цонев - клиника Темелков, ако някой има мнения и отзиви ще се радвам да сподели.

# 500
  • Мнения: 175
Здравейте! И аз да се запиша от град Варна съм, на 26г и очакваме нашето първо бебче през март - 17.03. Другата седмица ми предстои фетална морфология, записах се при доктор Цонев - клиника Темелков, ако някой има мнения и отзиви ще се радвам да сподели.
Аз имам впечатления съвсем пресни от днес.Тъй като не можах да запиша при Балев,записах при него.Съвсем нормално отношение.Обяснява докато преглежда,тоест говори си на глас и можеш да разбереш какво гледа в този момент.Не ти създава напрежение,съвсем спокоен преглед.Ако му зададеш въпрос,отговаря.Потвърждава пола,ако не знаеш какъв е.Минах за 15 минути,слава богу всичко при мен беше ок Simple Smile Успех!

# 501
  • Мнения: 19
Здравейте. В началото на 19та седмица съм и последната седмица започна да ми се втвърдява корема, не целия, а само от една страна. Случва ми се по няколко пъти на ден, няма болка, но има някакво малко напрежение. При някой друг случва ли се и дали е по-скоро нормално?

# 502
  • София
  • Мнения: 27
Здравейте. В началото на 19та седмица съм и последната седмица започна да ми се втвърдява корема, не целия, а само от една страна. Случва ми се по няколко пъти на ден, няма болка, но има някакво малко напрежение. При някой друг случва ли се и дали е по-скоро нормално?

Най вероятно са контракции. Изписват магнезий докторите, ако все още не взимаш. Трябва да се посъветваш с лекар при всички случаи. При мен беше така, особено вечер, но в областта на почти целия корем... Контракции ... сега пия 2х3 Магнерот и всичко е спокойно.

# 503
  • софия
  • Мнения: 125
Имаш  контракции сигурно, аз пия магнезии и но шпа. Момичета да ви попитам понеже за пръв път ползвам болничен, а не мога да се свържа с АГ. Когато 30 дневния ми изтича в събота кога трябва да отида за удължаване в петък или понеделник. Ще съм благодарна ако някоя ми отговори .

Последна редакция: пт, 23 окт 2020, 09:01 от crispello

# 504
  • Мнения: 131
Имаш ли тракции сигурно, аз пия магнезии и но шпа. Момичета да ви попитам понеже за пръв път ползвам болничен, а не мога да се свържа с АГ. Когато 30 дневния ми изтича в събота кога трябва да отида за удължаване в петък или понеделник. Ще съм благодарна ако някоя ми отговори .
Без значение. АГ може да издава продължение на болничния със задна дата.

# 505
  • Мнения: 14
Здравейте,
Бременна съм в 18 седмица и от вчера имам болки ниско долу при движение и когато седя в седнало положение, дали може да са от нередовното ходене по голяма нужда? или може да са контракции.

Благодаря предварително!

# 506
  • Мнения: 546
Мамчета, имате ли засилено вагинално течение?  При мен доста се засили, може би от 4 месец към средата. По принцип е почти прозрачно, но напоследък забелязвям, че по скоро е бяло. На моменти е доста течно, друг път пък е по-гъсто. Няма миризма, нито имам някакъв дискомфорт. Знам, че при бременност се засилва течението, но знам че и гъбичните инфекции са доста чести. Забелязах, че изведнъж както имах огромно желание за секс (по цял ден) Flushed от около седмица доста намаля и от тогава може би е и това "бяло течение". В началото на бременността бях по същия начин, като доктора ми обясни, че е хормонално. Не знам.. има ли повод за притеснение? Други като мен има ли или просто да си пусна контролна микробиология за успокоение?

# 507
  • Мнения: 189
Здравейте, имам следния въпрос вчера следобяд започнах да усещам болки в мускулите и отпадналост като при настинка, веднага започнах с чайчета, билкови лукчета, лимон, вечерта имах температура 37-37.3,нищо не пих за нея, цяла нощ се потих, смених 4 тениски, дали тази температура или потенето може да са навредила на мъничето ми в 18 г. с+2дни съм, благодаря ви.
Вие в такива случай на настинка какво предприемате , много съм притеснена дали всичко е наред.
Благодаря.

# 508
  • софия
  • Мнения: 125
Аз в момента съм с настинка за трети път сигурно от както съм бременна. Пила съм парацетамол няколко пъти, за гърлото билкови лукчета, фитолор прополис, чай. Когато ми е много запушен носа си капвам детски капки за нос. В момента пия биозин мама. Не мисля че му има нещо на бебето не се притеснявай, но знам че когато има температура е по добре да се свали с парацетамол отколкото да стоиш с нея 😌

# 509
  • Мнения: 189
Аз в момента съм с настинка за трети път сигурно от както съм бременна. Пила съм парацетамол няколко пъти, за гърлото билкови лукчета, фитолор прополис, чай. Когато ми е много запушен носа си капвам детски капки за нос. В момента пия биозин мама. Не мисля че му има нещо на бебето не се притеснявай, но знам че когато има температура е по добре да се свали с парацетамол отколкото да стоиш с нея 😌
Благодаря, бързо оздравяване.

Общи условия

Активация на акаунт