Как се почиства сребро?

  • 1 700
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Най-лесно - с ултразвукова ваничка Peace

# 16
  • Мнения: 120
И аз доскоро си почиствах среброто като го слагам във вода, в която съм кипнала сода.
Но преди около 2 седмици моя съсед златар ми се накара, че нали съм била физик трябвало да се сетя че при висока температура ставало не знам си какво. Той ми ги изчисти с амоняк и ми каза за в къщи да ги изтривам с тампон с Cif (ама оня белия с тъмно синята капачка). Един пръстен който го бях отписала като менте като се изчисти наистина придоби "сребърен" вид!

# 17
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
паста за зъби и бяла кърпа

# 18
  • Мнения: 5 140
В домашни условия- с паста и четка за зъби.
А иначе ги нося за полиране в някой бижутериен магазин.

# 19
  • Мнения: 7 186
С червило става супер.
Може да ги занесеш и при бижутер или в някой магазин, където продават сребро да ти ги почистят.

# 20
  • Мнения: 13 512
Гел TEST за  миене на чинии излъсква много добре злато и сребро

# 21
  • Мнения: 2 849
Ако нямам път до ателието да ми ги почистят с ултразвук,циф и четка за зъби .(малко стават като матирани обаче ) Wink

# 22
Аз го почиствам със сода за хляб.В някои от бижутерските магазини се продават едни парцалчета,които също  почистват и полират бижутата.

# 23
  • Мнения: 3 456
Аз ги чистя като ги слагам в разтвор от сода и оцет, можеш също да ги сложиш в концентрирана солена вода- нали знаеш, ако влезеш в морето със сребърно бижу как светва

# 24
  • Мнения: 2 159
кипваш вода със сода и ги накисваш, всичко пада Peace

# 25
  • Мнения: 550
от една сергия за сребро си купих едни такива кърпички, вече цяла година ги имам (е, не ги ползвам много често) и още си лъскат идеално, но с тези топченца май наистина да ги занесеш някъде, както предложиха другите мами

# 26
  • Мнения: 152
Паста за зъби

Общи условия

Активация на акаунт