Кой, къде роди?

  • 4 046
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 447
Здравейте, мамета Wink

Термина ми е около нова година, малко ми е раншко, но все пак да събирам мнение от рано реших. Та, кой къде е раждал в София и довоелн ли е? Чувала съм много добри отзиви за Тина Киркова, Шейново, Окръжна. Казват ми да не раждам на частно, че нямали опит, едно друго... Аз се чудя между Тина Киркова и Окръжна.  newsm78  Напоследък чувам какви ли не ужасии за Майчин дом и там категорично няма да родя, да чукна на дърво да не е по-рано, че ща не ща там ще ме пртят.... или имам избор? Но, не това е най-важната част от питането. Наблегнете на първата моля   Flutter

 Hug

# 1
  • Мнения: 3 900
Окръжна.

# 2
  • Мнения: 103
Аз не съм съгласна 4е в 4астните в клиники нямали опит. NaughtyДаже е обратно там са най-добрите специалисти,тъй като заплащането е много по-голямо.Там ти осигуряват много по-добри условия и отношението към теб и детето е съвсем различно.Мнаго жени говорят лоши неща за частните клиники,защото не могат да си позволят да родят там.Неискам да обидя никоя но това е реалността в нашата България.А иначе аз ще раждам в Свети Лазар защото съм потресена от отношението и условията в останалите болници.

# 3
  • Мнения: 656
"Света София" Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 907
Раждах в Майчин дом.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 578
Аз съм за Окръжна. Лекарите са много и са добри. Има по 3-4 раждания и имат време за нас. Имах възможност да раждам в частна клиника, но... Лекарите им са се специализирали пак в държ.болници. Пък и апаратурата им... Ако, не дай си боже, нещо се обърка - пак ги карат в МД. Условията са поносими, като знаеш, че бебчо е при теб.

# 6
# 7
  • Мнения: 6 155
Св. София /старото име е Т.Киркова/  Peace

# 8
  • Мнения: 949
Шейново

# 9
 PartyАз родих във Втора градска преди около 5 месеца и съм доволна

# 10
  • Мнения: 2 171
Аз раждах в Шейново. Защо не погледнеш във форума Здраввен справочник? Там има закована тема за родилните домове в София и има доста изказани мнения по въпроса Peace.

# 11
# 12
Аз раждах в ”Света София”. Раждането мина много добре, но самите условия в болницата са малко.... Sick кофти, така да се каже, но доколкото знам така е навсякъде, така че ти я препоръчвам. И все пак да кажа, че аз бях с избор на екип.

# 13
За частните клиники се говори, че спестявали от изследвания и процедури, ако се наложи нещо по-специално, защото за теб цената е една и съща, но за тях се оскъпява.
Но пък в даржавните е голяма мизерия и има много хлебарки във всички.
Наистина разгледай здравния справочник Simple Smile

# 14
  • Мнения: 120
Родих в "Майчин дом" и съм доволна от отношението на персонала. Условията са под всякаква критика, но се преживяват.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 787
МД,София

# 16
  • София
  • Мнения: 2 227
Света София.

# 17
  • Мнения: 1 544
И аз съм много доволна от Св. София

# 18
  • Мнения: 4 447
Аз раждах в Шейново. Защо не погледнеш във форума Здраввен справочник? Там има закована тема за родилните домове в София и има доста изказани мнения по въпроса Peace.

О, ами не съм се сетила, че там може да има, нали съм новак и незнам кое къде е още Simple Smile Благодаря  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 39 836
Преди доста време - Правителствена.

# 20
  • Мнения: 5 103
В Сф.София родих Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 6 810
И аз съм много доволна от Св. София
И аз. Peace

# 22
  • Мнения: 962
Родих във Весела-Пловдив преди 3 м.-доволна съм от всичко и всички!

# 23
  • Мнения: 56
Родих в Майчин дом. Родена съм в Тина Киркова, доколкото знам преди 24 години там е имало стафилококова инфекция. Няма да те плаша не е толкова страшно. Моето бебе обаче не допуснах да се роди там Hug

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Света София - доволна съм.

# 25
  • Мнения: 1 150
Окръжна - много съм доволна  Grinning

# 26
  • Мнения: 5 370
Болница Лозенец-много доволна с изключение на една гинеколожка........Груба и дръпната, но това е друга тема.

# 27
  • Мнения: 4 428
Света София - доволна съм.

И аз раждах там. И второто, живот и здараве, там ще го раждам. Но следващият път освен избор на лекар ще си взема и ВИП стоя задължително. Препоръчвам го и на теб. Определено има разлика във всяко едно отношение Naughty

# 28
  • Мнения: 46
С две ръце за Шейново!!!!!!!

P.S. И болницата сигурно е важна, но и на кого ще попаднеш! Успех ти желая!

# 29
  • Мнения: 2 849
Шейново . Peace

# 30
  • Мнения: 596
Родих в Майчин дом - София  Peace

# 31
  • Мнения: 592
Аз раждах в Майчин дом.Сега се колебая м/у МД и Шейново.Но по скоро колебанията ми идват от това кой лекар да си избера.

# 32
  • Мнения: 54
Шейново

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 926
Света София -  доволна Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 508
Родих в окръжна и поради лекарска грешка бебето ми едва не се задуши и имаше мозъчен кръвоизлив[smilie=smile3515.gif] smile3511 А имах уговорка с шефката на родилно - др.Жекова!!!

# 35
  • Мнения: 2 214
Родих при "външен" доктор в Шейново и съм изключително доволна!
А персоналът се отнасяше страхотно!!! Много съм благодарна на всички   bouquet

# 36
  • Мнения: 743
Шейново. Страхотни лекари, специялни благодарности на д-р Богословова и анестезиолога ми Дидо Янакиев.

# 37
  • Мнения: 1 101
И аз съм много доволна от Св. София
Peace

# 38
  • Мнения: 70
И аз съм за Майчин Дом, София. Там родих и не съжалявам нито за миг. Получих много добро отношение и родих без болка, нормално с епидурална.  Hug

# 39
  • Мнения: 4 053
Шейново- 2 раждания Laughing

# 40
  • Мнения: 282
Шейново Peace

# 41
  • Мнения: 326
В Майчин дом.

# 42
  • Мнения: 816
Св. София - бившата Тина Киркова newsm10

# 43
  • Мнения: 79
Света София smile3521

# 44
  • Мнения: 698
Правителствена, септември 2003.
Препоръчвам.  Peace Simple Smile

# 45
  • Мнения: 1 671
ВМИ - Пловдив, новото родилно Peace
Без забележки

# 46
  • Мнения: 5 140
Преди около 3 год и половина в Шейново, доволна съм, ако имам второ пак там ще го родя. Леко бременеене!  bouquet

# 47
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Св. София /старото име е Т.Киркова/  Peace
  Peace и съм адски доволна!!!!

# 48
  • Мнения: 324
Шейново - доволна съм  Peace

# 49
  • Мнения: 182
 Аз раждах в Тина Киркова, имах уговорка с лекар и таткото присъства. Много сме доволни и всичко с бебка и с мен е наред. Имаше и родилки без уговорка с лекар, които също бяха доволни.

# 50
# 51
В "Окръжна болница", София и съм доволна.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
В Бургаската Окръжна болница, ама никак не съм доволна! Не от лекарката разбира се- тя си беше супер жената, а от отношението на персонала! Следващото, живот и здраве ще е в Майчин дом-Варна!

# 53
  • Мнения: 1 403
Аз родих в "Май4ин дом" и съм много доволна, незнам какво толкова 4увате за "Май4ин дом" Скоро си говорих с едно моми4е и тя ми казва" Аз като ми дойде време да раждам, никога няма да ида в "Май4ин дом"  newsm78 какви ли не неща 4увам за там" Е, какви неща толкова се говорят, аз досега нищо не съм 4ула. По "Нова"  бяха давали преди за доц. Ценов . Не помня за какво точно беше репортажа, но нещо го гонеха , той блъскаше  камерата и т.н  Ами аз една лоша дума немога да кажа за този 4овек. Отидох на преглед, защото ме бяха наплашели 4е няма да мога да рода нормално. Веднага ме прати на снимка. Приеме в болницата защото преносвах и да не съм се притеснявала, там щели постоянно да ме наглеждат. Без да сме се уговаряли за никакви пари. Когато раждах се паднах при друг. На другиа ден мина на визитация и голямо внимание ни обръщаше до последно. С мъж ми бяхме сигурни 4е ще ни иска някакви пари, защото беше много любезен към нас. Еми една стотинка не ми поиска 4овека.
Доста понаписах  ooooh! Пиша това защото някой път гледаме и 4уваме  неща който не са доста верни  Naughty

# 54
  • София
  • Мнения: 44 245
И аз съм много доволна от Св. София

И аз и аз да се включа с глас за Св. София Wink

# 55
  • Мнения: 523
бившата правителствена, сега лозенец Laughing
изключително доволна, живот и здраве при 2-ро дете пак там Mr. Green

# 56
  • Мнения: 1 084
Синът ми се роди в Майчин дом (2001), дъщеря (2006) ми във Вита Simple Smile.

# 57
  • Мнения: 660
Преди месец и половина в "Св.София" напливът беше толкова голям, че слагаха родилките да спят в коридора, а тези, които ги изписват, си събираха багажа и чакаха на стол отстрани, докато дойдат близките им, за да освободят леглото. Като оставим тези леки недоразумения, за които на практика персоналът не е виновен, останалото е наистина много добре издържано.

# 58
  • софия
  • Мнения: 495
Шейново-много съм доволна Peace

# 59
  • Мнения: 4 621
Света София Peace

# 60
Родих на 22.12.2004г. със секцио в 13ч. прекрасно момиченце -3150кг и 49 см.Това се случи в гр.Тутракан под грижите на д-р Любомир Бойчев, за което много му благодаря, че всичко мина така лесно и безпроблемно за мен и с минимум болки.Но в последно време стана трудно откриваем.

# 61
  • Мнения: 1 272
Родих в "Св.София", лежах 2 пъти в МД, и в двете болници има добри специалисти, което за мен е по-важно. А за лошите разкази - можеш да чуеш такива за навсякъде.
Успех с избора!

# 62
  • Мнения: 4 425
За частните клиники се говори, че спестявали от изследвания и процедури, ако се наложи нещо по-специално, защото за теб цената е една и съща, но за тях се оскъпява.
Но пък в даржавните е голяма мизерия и има много хлебарки във всички.
Наистина разгледай здравния справочник Simple Smile

Това не е вярно има си определени тарифи за раждане и за нещата/изследвания,допълнителен престой и грижи и т.н./ ,които се налагат допълнително.Така,че ти ги калкулират допълнително ако се налага.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз раждах в "Св. София" и определено съм много доволна. Лекарите са на ниво, акушерките се държаха много мило с мен, а и обстановката е приятна. И следващият път пак бих родила там.

# 64
  • Мнения: 4 915
Съвет - за да сондираш мненията по-лесно, пусни анкета тип:

Шейново - доволна
Шейново - недоволна
Окръжна - доволна
Окръжна - недоволна

и т.н....

Аз раждах в Майчин Дом. Заради най-добрите неонатолози и заради лекарят, който избрах. Доволна съм от отношението на персонала и от престоя си.

 Януари чакаме още едно бебе и бих раждала пак там, ако лекарят ми беше останал там. Но той се премести в Японската болница Токуда и аз май ще го последвам.  Wink

# 65
  • Мнения: 1 029
Аз раждах в болница "Лозенец" и съм много доволна. Хареса ми точно защото няма такъв наплив, както в Шейново, Св. София или Майчин дом и отношението и грижите на персонала са специални.  А не мисля, че там са по-малко професионалисти, само защото болницата не е специализирана. Условията пък въобще не ги коментирам, но за мен са също от важно значение.
Успех при избора и леко раждане!

# 66
  • Мнения: 2 897
Аз родих в ''Св. София''(бившата ''Тина Киркова''

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
"Весела" - Пловдив   newsm10 там са  най-добрите

# 68
  • София
  • Мнения: 545
Аз родих в Майчин дом София. Знам, че там са най-добрите неонатолози.Вярно, че плаче за ремонт, но пък не отиваш на хотел.Тоалетните и баните са ужасни.Все пак става въпрос за престой от три до седем дни.Отношението на персонала беше ОК, естествено с някой изключения (каквито има навсякъде).
Където и да решиш ,леко раждне!

# 69
  • Мнения: 132
Момичета, имам въпрос. В Правителствена може ли да се ражда с направление по НЗОК или се плаща. Ако някой може да разкаже повече или препоръча лекар - моля кажете ми!

# 70
  • София
  • Мнения: 5 079
Ползвай търсачка - МНОГО  мнения има по въпроса, дори имаше и анкета наскоро.
Аз гласувам с две ръце за Шейново, много съм доволна! Peace

# 71
  • Мнения: 1 353
Във втора градска-добра е

# 72
  • Мнения: 4 447
От всичко чуто, прочетено и т.н. за момента дооооооста клоня към Тина Киркова, там роди сестрата на моя мъж и беше с избравн екип и Вип стая и беше адски доволна, та май там ще е.  FlutterДо колкото знам навсякъде се разжда с направление от гинеколкожката или личния лекар, ако си на частно от сумата определена за раждането се приспадат тези 400лв, които се полагат на бременна при раждане. В крайна сметка влезели в сила тази сума или не?

# 73
  • Мнения: 361
родих в Шейново ,без уговорка ,нямах никакви проблеми  Grinning

# 74
  • Мнения: 992
в света софия и съм много доволна  Peace

# 75
  • Мнения: 8 505
В Шейново.Без уговорка.Невероятно доволна съм.

# 76
  • Мнения: 1 877
първото ми дете го раждах в Майчин дом през 2003,сега мисля това дете да го родя в Лозенец при д-р Анета Костурска,макар че още нямам точна уговорка с нея.Ако има някой с мнение за тази докторка-чакам с нетърпение отзиви за нея...

# 77
  • Мнения: 5 790
В Майчин дом София родих, планово секцио с уговорка с лекар. Много съм доволна.

# 78
  • София
  • Мнения: 290
В Шейново без уговорка. Доволна съм.

# 79
Аз ще раждам в Св.София с избор на екип и ВИП стая.Отношението на лекарката която избрах е страхотно.Надявам се да остана доволна

# 80
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Света София - бившата Тина Киркова. newsm10

# 81
  • Мнения: 27
На мен също ми е малко рано - има време до декември нали Grinning!
Имали мами раждали в плевенското АГ и може ли да споделят как е било. Аз по принцип съм си от Свищов, но ходя там на консултации и искам там да родя живот и здраве.
Предварително ви благодаря

# 82
  • Мнения: 11 828
Св. лазар  Peace

# 83
  • Мнения: 2 655
В Америка АЛИ, В АГ-Варна МАЛВИНА при доктор АТАНАСОВ.
Изключително съм доволна.
Естествено, лесно бързо без разкъсване и без упойка.
Възстанових се бързо.

# 84
  • Мнения: 532
Аз родих в Окръжна,но имах позната акушерка и затова всичко от гледна точка на внимание и условия за мен беше перфектно.Не мога да гарантирам как са нещата ,ако нямаш познат.

# 85
  • Мнения: 155
аз съм в 38г.с. Чакам всеки миг и съм се спряла на Шейново с избор на екип и ВИП стая. Лежах за задържане в 18г.с. в Шейново/пак при лекар и във ВИП крило/. Като изключим страховете ми бях изключително доволна от персонала. Много внимателни и се надявам и при раждането да е така.

Е, имаше и една дежурна акушерка, която забрави да ми даде лекарство, та се наложи да ходя да я търся по коридорите/нищо че ми беше забранено движението/, но то винаги има изключения.
Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт