Направо паднах! Вижте, как хората си купуват дипломи...

  • 50 368
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 399
Убедена съм, че има много народ с купени дипломи, но едва ли е този начина - масови мейли... Confused
Това по-скоро ми намирисва на някаква измама, наивници също бол...
А и тези снимки и лични данни - колко ли трябва да си кух, за да ги изпратиш по нета на някого, като нямаш никаква представа кой стои насреща  Rolling Eyes ...

Ню, моите съболезнования! Flowers Rose Flowers Rose
Не искам да коментирам дали някой ще има смелост да практикува, с купена по този начин лекарска диплома, в България.
По-жалко е, че се срещат практикуващи некадърници "тройкаджии" /незавсимо дали са си платили за това на корумпирани преподаватели или не/   Confused
Но, за съжаление, във всяко стадо има и мърша...  

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Жалко, че става възможно това.

Но напълно съгласна съм с  Буба, че незнанието не може да се скрие, рано или късно се разбира, но за съжаление са отнети възможностите на много кадърни хора.

# 17
  • Мнения: 2 697
...То като се заговорихме за лекарите с купени дипломи...те са едно на ръка...като знам как изобщо учат медиците и съм им виждала "кухнята", човек не знае дали да го е страх от тези с купените, или от тези с редовните дипломи... ooooh!
--> Ню, много съжалявам за случилото се  Sad

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Това не е новина за мен. Пред повече от десет години един тип се хвалеше, че тъкмо си е купил диплома. Черпеше, че вече бил лекар. Надявам се, че не практикува.
Ню, много съжалявам.

# 19
  • Мнения: 6 167
аз за какво кандидатствах,  учих , като ненормална 5 години?
и моя университет, СУ -то им е в списъка, мамка му. #Cussing out #Cussing out
като си помисля само , че някой от село ще има по генетика например по-висока оценка от мен... Sick

нямам думи.
е затова нашите дипломи никога не са били и няма да бъдат признати.

и за съжаление с боклука горим и ние, дето сме ходили по лекции и упражнения от сутрин до вечер.

# 20
  • Мнения: 2 849
 ooooh! не напразно има вече толкова лекарски грешки . #2gunfire #2gunfireДуми нямам . Confused

# 21
  • Мнения: 495
и на мен ми намирисва на опит за измама
от друга страна - никакъв проблем, за съжаление.......
хората правят фалшиви пари, че една диплома ли ще им се опре...

# 22
  • Русе
  • Мнения: 764
Тези, които си купуват дипломите не го правят за да практикуват с тях, а за да си намерят хубаво местенце, за което обаче се изисква определено образование, но то не се използва и не може да се разбере дали са учили или не- напр. в общината или в някой борд или разни други държавни служби ( не искам да обидя никого). Не мисля, че някой ще си купи диплома и ще започне да проектира сгради, да лекува хора или ще отиде да работи в каквото и да било производство.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
.............
Срок за изпълнение - 3 работни дни , от момента на получаване на данните ви.

Поръчка може да направите по интернет
като пратите на този адрес

1. снимка 3.5х4.5 см
2. данните по лична карта
..........................
8. телефон за контакт с вас

При получаването на тези данни ще се свьржем с вас на посочения
телефон да изясним последни детайли преди да започнем работа.
...............

Тук на мен нещо ми намирисва. Обикновено съм свикнала да се съмнявам във всичко, особено в услугите по Интернет. От цитата оставих това, което породи съмненията ми. Дайте си първо личните данни, пък после ще се свържем с вас, да не да сте сгрешили някъде с личните данни, пък после, ние каквото си решим ще правим с тези данни. А после може да ви извикат да дадете и автентичен подпис и ако знаете колко паспорта могат да станат с вашите данни...
Освен това има и много правописни грешки, но на тях пък не им трябва истинско образование.

# 24
  • Мнения: 5 468
Не мисля, че някой ще си купи диплома и ще започне да проектира сгради, да лекува хора или ще отиде да работи в каквото и да било производство.
А защо, бе? Ставам аз лекар и почвам -
"Дишай-не дишай, дишай-не дишай... хм... чувам хрипчета нещо тука... я иди си направи една кръвна картина, ето ти бележки."
"Охо, зачервено гърло, трябва да пиеш 3 дена Сумамед и ще се оправиш". Ако се върне някой повторно, че нещо му има още, го поразпитвам, как се е лекувал, що е и му намирам кусур в лечението... "Аааа... лошо момче такова!" и изписвам друг илач, пък няма как да не му мине. Ако не му мине, надявам се, че няма да може да се раздрънка много-много, защото от ония свят не може да се говори. Тъй... ето, аз мога да стана Джи Пи, например и да взимам доволно прилична сума на месец.

като си помисля само , че някой от село ще има по генетика например по-висока оценка от мен... Sick
Не се сещам, каква е връзката между селата и градовете в учението. Какво му пречи на някой от село да има 6 по генетика, а ти да имаш 4?
Просто има тъпи и некадърни както селяни, така и граждани.

# 25
  • Мнения: 6 167
Ню, говорех за купена диплома, в която е написано, че човека има 6 по генетика.
Аз не помня колко имам, дадох го за пример.
Съжалявам, ако не съм се изразила правилно.
Под някой от село, разбирам, човек, който не е изкласил гимназия, но пък има 2 400 лв за магистратура.
( статистически хората от селата са с по-ниско образование от тези, в градовете)
И в двата случая си остава без образование, но нищо чудно някой братовчед да го назначи в Софийска община например, в отдел "Чистота" или " Комунални жилища". 
Такива примери с  лопата да ги ринеш.  И в Общината, и в Държавната администрация.
Някакви нечленоразделни хора, мякащи и незнаещи какво е мишка,  са  шефове на отдели и дирекции, защото са 'рода" и доверени за далаверите.
Сега разбирам и от къде са им дипломите.  Sick

Последна редакция: сб, 26 авг 2006, 23:35 от Lennie

# 26
  • Мнения: 2 697
Ню, говорех за купена диплома, в която човека има 6 по генетика.
Аз не помня колко имам, дадох го за пример.
Съжалявам, ако не съм се изразила правилно.
Село-град отношенията ми е писнало да ги изясняваме, не мисля, че има смисъл.


Между другото, при подбора на кадри дипломата дава някакво първоначално впечатление, но съвсем не е определяща за избора. Примерно една отлична (6.00) диплома говори по-скоро за системност и последователност в изучаването на учебния материал, но не е гаранция за компетентност, в нея се включват прекалено много други компоненти. Компетентността, както казаха и момичетата преди мен вече, добре се различава още на етап подбор, говорим за професионалния такъв. Hug

# 27
  • Мнения: 4 390
Че се случват такива неща - случват се, за огромно съжаление! ooooh!
Това писмо, обаче, на мен лично ми звучи като опит за измама.

# 28
  • Мнения: 1 942
Не знам как е при вас, но аз не съм учила само за едната диплома  newsm78 А тая фалшива диплома халал да им е. Образованието не дава само знания и диплома, а среда, насока на интересите, учи те къде и как да търсиш нужната ти информация и така нататък.

И между другото, не знам колко е валиден тоя списък на учебни заведения, но на това, което аз съм завършила името е сменено има вече приблизително 4 години, а в списъка е старото.

# 29
  • Мнения: 6 167
поправи ме , ако греша, но мисля че няма изисквания за позиция , в която да е упоменат успех от диплома, примерно " Поне 4.50"
обикновено в изискванията са " магистър" или " бакалавър".  Тоест, на никой нищо не му говорят оценките , защото просто никой не ги гледа!  
това особено вреди при лекарската професия, където всеки тройкаджия, който не знае какво са кръвните групи ( познавах такъв от МА!)  може да практикува.
изобщо няма да се учудя, ако моето ДжиПи има среден успех 3.23, защото редовно по телефона ми казваше " Ааа, да, ами... лекувай се, и  като ти мине ела за болничен".

Общи условия

Активация на акаунт