Съвет за купуване на кола

  • 1 860
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте колеги, решил съм да си купувам кола , бюджета ми е 6хил и мисля да си купя нещо до 5хил а останалите да ги оставя ако стане нещо по колата. Въпросът ми е до тези пари каква кола да си търся? Сега карам една мазда комби от 2001 100кс която доста ми харесва но външното и състояние е трагедия. ( ръжда , също така е блъсната ) Като цяло четох ,че японските коли са здрави и се чудя дали да си купя една мазда или някой друг японец или нещо немско  бмв,ауди,Опел,голф... Форд фокус също не са лоши... абе като цяло всички коли ми харесват, ако може някой съвет ще бъде добре.  Приятен ден на всички!

# 1
  • Марс
  • Мнения: 8
От коя до коя година искате да е автомобила? Също така хубаво сте се насочили към немските автомобили, но поддръжката им е скъпа. За японските коли колко са здрави не знам, но бързо ръждясват, особено ако ще е стар модел.

# 2
  • Мнения: 13
От коя до коя година искате да е автомобила? Също така хубаво сте се насочили към немските автомобили, но поддръжката им е скъпа. За японските коли колко са здрави не знам, но бързо ръждясват, особено ако ще е стар модел.

Еми за бмв или ауди от 2001 до 2003 макс , за другите може от 2002 до 2006 или да са  възможно по нови

# 3
  • Марс
  • Мнения: 8
Лично аз бих те посъветвал да търсиш автомобили от 2005 нагоре. Някои дори са нови генерации. Ако ще бъде Ауди, то най-много да ти стигне за А3. Скандинавските коли са много издържливи. Едно Volvo S40 е точно по бюджета ти. Този модел е точно на платформата на Ford Focus и Mazda 3. Разгледай сайтовете за дилъри на МПС-та, огледай как са на външен и вътрешен вид, на колко километра са и дали имат видни следи от употреба. Ще си намериш автомобил, все пак коли като вестници. Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 38 208
Ти луд ли си? Търси си нещо поне 2010.
Отворих набързо и видях няколко Опел Астра 2007 около 5000 лв.

Последна редакция: чт, 02 юли 2020, 14:48 от Rockstar

# 5
  • Мнения: 12 626
Ние по-рано имахме употребявана немска кола, е беше си мъка, само ремонти и разправии. А и може да те остави нейде си в нищото.
Сега имаме нова кола, абе друго е. Изобщо не знаем има ли двигател, няма ли - работи като часовник.

# 6
  • Мнения: 13
Ти луд ли си? Търси си нещо поне 2010.
Отворих набързо и видях няколко Опел Астра 2007 около 5000 лв.

Малко ме съмнява да намеря за 5к кола от 2010

# 7
  • Мнения: 13
Колеги , къде е по добре от частно лице или автокъща?

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Ние по-рано имахме употребявана немска кола, е беше си мъка, само ремонти и разправии. А и може да те остави нейде си в нищото.
Сега имаме нова кола, абе друго е. Изобщо не знаем има ли двигател, няма ли - работи като часовник.

Това какво общо има с питането на автора, който има бюджет от 5 хиляди? Много ясно, че новата кола си е нова кола, ама не всеки може да си я позволи.
И аз имам нова кола, на година и на 15 хиляди км. Тази на ММ ми е на 15 години. Разбира се, че няма нищо общо между двете!
Форд Фокус карах последно, дизел 2004 г, купи я след основен ремонт на двигателя. Карах я 5 години, пред това време смених алтернатор, акумулатор, нещо по ходовата част( някаква рейка ли да беше) и дискове и накладки. От една година я кара колегата, на която я продадох. И тя сменя алтернатор!
Разходите по стара кола са много. Всичко е до късмет.

# 9
  • Мнения: 46
На въпроса на Автора"  от опит знам, че немските автомобили за мен са най-добрите, а също така и японките. Естествено ако може колата да е от часно лице. Ако е  от салон , после често се намират "скрити подводни камъни". Задължително преди покупка, да се закара на проверка от майстор или някакъв сервиз.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 208
Нашата предна кола беше от първи собственик, купувана тук. Муцка си беше.
Сегашната е от автовоз, ако знаеш какво значи. Уж моя мъж й видя недостатъците, обаче те се оказаха много повече.
Аз като една кифла, сменила вече 5 коли мога да ви кажа - както е е салона, така ще е и под капака.
Затова пък не трябва да се купуват коли от автокъщи. Там ги напудрят малко, а после идват изненадите.

# 11
  • София
  • Мнения: 8 520
А аз ще дам съвет да мислиш за данъка като част от поддръжката, както и за външен/вътрешен вид (неизбежно е да не ви влияе визията). Данъците за стари коли вече са по-високи заради Евро стандартите, и при по-мощни коли цифрата става...
Не търси толкова по марка, колкото по модел и генерация на двигателя. Все има край теб кой да те посъветва за някой читав двигател, на който и купето да ти хареса. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт