Добре дошли в Люлин! Тема 32

  • 70 605
  • 803
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4
Здравейте, дали някой може да сподели мнение за д-р Детелина Христова от 12 Поликлиника ?

# 151
  • Мнения: 63
Здравейте, можете ли да ми препоръчате зъболекар, който да работи по каса?

# 152
  • София
  • Мнения: 565
Здравейте! Има ли някой впечатления от общопрактикуващите лекари в Медива:
Д-р Василка Васева
Д-р Юлия Попова
Д-р Гергана Димитрова
Д-р Елена Колчина

# 153
  • София
  • Мнения: 565
Искам да изразя възмущението си от д-р Росен Бенчев от ДКЦ "Св.София" и да предпазя евентуално някой, който би го избрал за личен лекар. При наличие на температура от една седмица, припадък, кашлица, затруднено дишане, липса на обоняние и близък контакт с двама доказано болни от Ковид, въпросният лекар след кратък преглед изпрати майка ми по живо по здраво с препоръки да яде сладолед и да се разхожда сред хората, защото "всичко е от гърлото". Предписа някакъв антибиотик и таблетки за гърло. На мен каза, че гледам много телевизия. След цяла нощ кашлица на своя глава я заведох за рентгенова снимка и се оказа, че е с двустранна пневмония. Явно по телевизията я е хванала. Затова сега  търсим нов личен лекар и моля за препоръки. Насочила съм се към Медива , но нямам никакви впечатления.

Последна редакция: ср, 09 дек 2020, 18:54 от Надето :)

# 154
  • Мнения: 5 832
Здравейте! Има ли някой впечатления от общопрактикуващите лекари в Медива:
Д-р Василка Васева
Д-р Юлия Попова
Д-р Гергана Димитрова
Д-р Елена Колчина
Първото и много важно, което трябва да знаете за там е, че НЕ си избирате личен лекар, в книжката ви ще зачишат, че личен лекар ви е доктор Станкова, която всъщност е управител на клиниката. А вие разполагате с всички лични лекари в нея и можете всеки път да ходите при различен лекар.
Впечатленията ми не са никак добри. Васева скоро се върна след тежко прекаран корона вирус, при нея не съм била на преглед.
При Попова съм била два пъти, изглеждаше супер отегчена, дори не мисля, че ме слушаше кой знае колко. При Колчина също два пъти, много странна жена, някак дръпната, но го отдавам на произхода ѝ. Последно ходих при нея с цистит, който ми е вече хроничен, даде ми направление за уролог и талон за обикновена урина и ПКК. Помолих за талон за стерилна, защото от години ходя по лекари за този проблем и знам какво искат, тя ми се тросна, че нямало нужда от стерилна урина и на обикновена излизало ако има нещо. Платих си стерилната и разбира се, на нея излезе бактерия, а на обикновената нищо. После питах уролога и каза " Задължително се пускат и двата вида, особено стерилната". А ПКК не разбрах защо ми пусна при цистит.
Но последния път бях при някаква неизвестна за мен, явно по заместване и бях потресена. 4 дни бях с температура над 38 градуса в следобедните часове, кашлица, постоянно главоболие и хрема. Звъннах по телефона, за да ми кажат какво да правя и въпросната лекарка ми каза, че тя по телефона диагнози не поставяла. Попитах я два пъти дали не е редно преди да се навра сред останалите пациенти да направя антигенен тест поне, беше дълбоко учудена защо ми е дошло това на ума, да съм отивала на преглед. Отидох, преслуша ме, нищо не се чувало. В рамките на 10 минути ме пита три пъти как ми е името и какво била казала като ме преслушала. След това реши да ми мери температурата, която в 11 сутринта беше 37.3. Каза " Ми нямаш температура, защо казваш, че имаш, за болничен ли си дошла?". И това след като няколко пъти обясних, че вдигам температура след 16:30 часа някъде. По това време пиех антибиотик по друг повод и ѝ казах. Ами тя нищо не можела да направи и да ми изпише след като вече съм пиела друг и съм ОТКАЗВАЛА да го спра. Не съм отказвала, казах, че ако тя смята, че ми е нужен антибиотик, ще спра този, който пия. Това не ѝ попречи още няколко пъти да ме пита какво искам от нея като отказвам да си спра антибиотика. Накрая заключи, че нищо ми няма и не ми е нужен болничен, да съм се връщала на работа. Настоях да ми даде минимумът, работя с клиенти все пак. Даде ми 3 дни видимо недоволна, метна ми болничния и думите ѝ бяха " подпечатай си го". Не разбрах какво ми казва и попитах съвсем учтиво какво има предвид и тя вече видимо изнервена ми се сопна да отивам на регистратура да ми го подпечатат. Не съм длъжна да знам какво значи " подпечатай си го", взимам болничен за втори път в живота ми. Тази жена беше абсолютно неадекватна. Сега си намерих амбулаторния лист, казва се Антоанета Янчева.
Ако ще ги ползвате само за направления, грешка нямат, раздават ги на поразия от вратата още. Но като специалисти не струват според мен дори за елементарни неща. Другото, което винаги ми е правило много грозно впечатление е, че докато те преглеждат, постоянно някой влиза и излиза от персонала, а пред вратата има други пациенти, ти стоиш с дрехи, вдигнати до врата, никаква дискретност. Почти винаги в кабинета са по две и докато уж те преглежда и пита си бият лаф с другата и реално хич не те и слуша какво ѝ отговаряш.
Положителното е, че си записваш час, когато ти е удобно, има лични лекари до 19 часа мисля, не чакаш като идиот. Имат си собствена лаборатория, денонощен екип лекари и зъболекар, дават направления без молене. И до там с положителните неща. Имаха страшно добра гинеколожка, но вече не работи там.
Извинявам се за дългия пост, но напоследък често ми се налагаше да ползвам точно личните им лекари и хич не съм очарована. От други специалисти там съм доволна.

# 155
  • Мнения: 577
Стрина Калина коя е гинеколожката от която сте доволна?


Аз съм страшно доволна от моята ЛЛ. Писала съм и друг път за нея, но незнам дали записва нови пациенти. Др Огнянова от 26 ДКЦ. Чака се пред кабинета, направление дава в краен случай , но е страхотен диагностик.

# 156
  • Мнения: 5 832
Стрина Калина коя е гинеколожката от която сте доволна?


Аз съм страшно доволна от моята ЛЛ. Писала съм и друг път за нея, но незнам дали записва нови пациенти. Др Огнянова от 26 ДКЦ. Чака се пред кабинета, направление дава в краен случай , но е страхотен диагностик.
Казва се Д-р Стефка Любомирова и между другото, точно след посещение при тази лекарка реших да се запиша там. За съжаление, в момента не знам къде е, нито имам някакъв телефон, за да разбера.

Ще ги сменя другата година, но още не знам къде да отида. Хубав замисъл са имали, но изпълнението е трагично.




Редактирам поста с молба да ми кажете къде да намеря обущар. Трябва да е наистина много добър, защото ми трябва да стесни едни ботуши естествена кожа, които са без цип, а с нахлузване.

Последна редакция: чт, 10 дек 2020, 14:35 от Стрина Калина

# 157
  • Мнения: 3 732
Починала ми е личната лекарка - Николаева от 12 ДКЦ. Към коя да се ориентирам? Основно за направления и болнични ми трябва.

# 158
  • София
  • Мнения: 14 683
Починала ми е личната лекарка - Николаева от 12 ДКЦ. Към коя да се ориентирам? Основно за направления и болнични ми трябва.
И на свекървата беше тя, Бог да я прости. Ще я вземе нашата лична, но едва се съгласи. Голям зор е тези ЛЛ в този момент.
Хвалят много д-р Илиева от поликлиниката във втори, преместила се е в Лабиринта. Там са открили някакъв медицински център. https://superdoc.bg/klinika/mts-ptb-med?sort=&specialty_id=9

# 159
  • Мнения: 1 889
Аз съм писала за Илиева. Отказах се от нея и не я препоръчвам.

# 160
  • Мнения: 577
Като цяло не препоръчвам никой в този център. Имаше един стоматолог от когото бях доволна , но вече не работи там. Другите са едни младоци, които сега се учат. Имах запазен час за ортопед- отивам в указания час познайте: няма го. Никой не ми се обади да ме предупреди , че няма да дойде. Офталмог също нямат , изобщо пародия. Лабораторията уж Цибалаб, не дават код да си разпечаташ резултатите, а трябва да ходиш пак до там.

# 161
  • Мнения: 5 832
Като цяло не препоръчвам никой в този център. Имаше един стоматолог от когото бях доволна , но вече не работи там. Другите са едни младоци, които сега се учат. Имах запазен час за ортопед- отивам в указания час познайте: няма го. Никой не ми се обади да ме предупреди , че няма да дойде. Офталмог също нямат , изобщо пародия. Лабораторията уж Цибалаб, не дават код да си разпечаташ резултатите, а трябва да ходиш пак до там.
За кой център точно говориш, за Медива, или за този новия?

# 162
  • Мнения: 577
За новия до Лабиринт.

# 163
  • Мнения: 7
Здравейте, можете ли да ми препоръчате педиатър в квартала. Исками се да има специалност педиатрия. Сега сме записани уж при педиатър така се представяше оказа общопрактикуващ, има разлика. За Др Груева съм проверила не записва Simple Smile Благодаря предварително. Ако някои има наблюдения за Люба Симова, Свещникова, Силвия Цекова, моля да сподели. Страхме е да не скоча от трън та на глог Simple Smile

# 164
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте! За мое огромно съжаление и ние си търсим педиатър 😕 Бяхме при доктор Узунова. Става въпрос за кака на 5 години и бебе на 7 месеца. Каката е с бъбречна операция и всяка година ходим на контролни прегледи при уролог.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт