Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 10

  • 34 587
  • 763
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 491
От биотина косата расте по-бързо на дължина и ако се боядисвате , ще трябва да е по-често. Пила съм преди години и говоря от опит. За сгъстяване ефект нямаше при мен.

# 31
  • Мнения: 1 898



По едно от двете на ден. Сега почивам и да видим... Не съм изследвала фолиева киселина на какво ниво е, а и едното каза да почина малко... Макар че има хора пият Инозитола по година без почивка. Засега и симптоматика та ми изчезна и се надявам да се задържи така

# 32
  • София
  • Мнения: 13 204
Брееййй, нова тема, нови хора 😄. На мен този месец ми пропуска явно. Приложението отбелязва 19 дни закъснение. Ще видим как ще се развият нещата.

# 33
  • Мнения: 252
Здравей,
На 43 години съм. До 10.05 имах редовен цикъл. След това ми закъсня цикъла около 45 дни, имах леки зацапвания 2-3 пъти в тоя период.
Ходих на преглед при д- р Карагьозов и той каза, че всичко е ок. Едно от тия зацапвания , за които говоря е било цикъл. 5 дни след прегледа ми дойде цикъл на 25.06., трая 3 дни. Обикновенно е 5-7 дни. На 03.07. Пак съм с цикъл. Т.е. след 8 дни отново. Моля за съвет при какъв лекар да отида , какъв специалист и конкретен доктор , ако ме насочите ще съм благодарна.

Чудя се при ендокринолог ли да ходя, пак ли при гинеколог?

# 34
  • София-Младост
  • Мнения: 23 321
Нали е казал, че всичко е наред...цитонамазка правиха ли ви...Аз съм имала същия случай, или го няма или дойде 2-3 пъти(зацапване). Дори и зацапването го водят, че го има.
Както се казва, започва се...така ще бъде, при всеки е различно, могат да ви изпишат прогестеронов препарат за редовен цикъл.

# 35
  • Мнения: 252
Да, д-р Карагьозов каза, че всичко е ок. Цито не ми взе, защото имах правена през Февруари. Но двата цикъла, които са през 8 дни, бяха след прегледа при него.
Тъй като гинекологично всичко е ок, затова се чудих дали да ходя на ендокринолог.
Може ли да ми препоръчате добър ендокринолог?

# 36
  • София-Младост
  • Мнения: 23 321
За София съм ходила в УСБАЛ по ендокринология „Акад. Иван Пенчев”.

# 37
  • Мнения: 2 124
Да, д-р Карагьозов каза, че всичко е ок. Цито не ми взе, защото имах правена през Февруари. Но двата цикъла, които са през 8 дни, бяха след прегледа при него.
Тъй като гинекологично всичко е ок, затова се чудих дали да ходя на ендокринолог.
Може ли да ми препоръчате добър ендокринолог?

В един момент и докторите не знаят какво да отговорят, а те хормоналните промени си се случват постепенно. На прегледа установяват дали яйчниците не са започнали да се свиват, или при матката няма някакви изменения, като ако няма кисти и възелчета, заключението е - всичко е ок, а не винаги е. Други почват да си изсмукват разни обяснения - миналото лято приятелка имаше аномалии в цикъла и докторът ги отдаде на горещините. Ами то само миналото лято беше топло, затова ще е.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 85
Здравейте! И аз ще се спра тук. На 45 г. съм от две-три години цикълът ми пропуска веднъж годишно, но сега през пандемията два последователни месеца не дойде. Миналия месец някакво странно кървене, оскъдно и продължително, което приехме за цикъл с гинеколожката. От две седмици съм на Фемикур Н/аврамово дърво/, който ми е изписан за 6 месеца. Днес е 22-рия ден от последния МЦ и ми дойде, но дали ще е нормалния за мен цикъл ще се разбере.

# 39
  • София
  • Мнения: 5 247
Аз пък не мога да разбера ако всичко е наред защо трябва да се дават хормони за да се регулира все още някакъв цикъл.
При мен в последните години се появиха много пигментни петна и червени бенки по тялото. Особено гърдите, корема. При вас как е?

# 40
  • Мнения: 2 124
Аз пък не мога да разбера ако всичко е наред защо трябва да се дават хормони за да се регулира все още някакъв цикъл.
При мен в последните години се появиха много пигментни петна и червени бенки по тялото. Особено гърдите, корема. При вас как е?

От тези червеничките и на мен ми се появиха доста.

Специално при мен хормоните никога не са били в баланс, което води до кисти, миомни възли, кръвоизливи и всякакви други екстри, затова съм постоянно на някакви препарати, общо взето без никаква полза. Беше ми писнало преди 2-3 години и спрях да пия каквото и да е, но в един момент пак се принуждаваш да посегнеш към хапчетата и да се залъгваш, че се лекуваш - няма как да ходя с постоянно кървене.

А смисълът на регулирането на цикъла и забавянето на менопаузата се корени по-скоро в суетността на жените. Когато яйчниците спрат да отделят яйцеклетки и нивата на женските хормони рязко спаднат, жените много бързо повяхват - кожа, коса, кости, излъчване, килограми, живец...

# 41
  • София
  • Мнения: 11 464
Оххх, от тези червените ми се появиха десетки в последните 2 - 3 години. В горната част на торса само, но много неприятно изглежда.
На дерматолог ходих специално за тях. Поне не се израждали към злокачествени. Могат да се махат, ама не пожелах към онзи момент.

# 42
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
#SamoDiva Не съм съгласна. Това е до психика, нагласа, . Имам поне 4 приятелки над 50 вече почти 2 години без цикъл и които все още са много секси, барнати от всякъде със много младежко излъчване и изглеждат страхотно. Сексуално също са много активни.

# 43
  • Мнения: 252
За София съм ходила в УСБАЛ по ендокринология „Акад. Иван Пенчев”.

И аз записах час в тази клиника за вторник при д-р Бояджиева. Дано да попадна на добър лекар.

# 44
  • Мнения: 3 927
Записвам се да ви следя, от половин година наблюдавам, обилен цикъл на всеки 21-24 дни, на 44 съм и някак очаквах да се разреди, но явно е точно обратното се получава Simple Smile
И аз вече трета тема шпионирам Wink.
Скоро споделих, че пия билки и не съм приемала никакви други неща, но забравих да споделя, че лекар ми изписа да приемам хомеопатичното Lachesis 2-3 дни преди датата на цикъла до втория му ден. Това стана след като се оплаках, че няколко цикъла ми се сториха доста обилни. Според лекарското мнение "обилно" било правилно да се каже, ако е повече от 3-4 дни до 7-8 и повече, а не както беше при мен обилно в рамките само на един ден. Вече половин година го приемам, цикълът ми е лек и не силен, определено има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт