Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 10

  • 34 742
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 13 828
Вай
Тука сме като в аптека, или опашка пред кабинет, където чакат баби и се оплакват кой какво пие. Да се смееш ли да плачеш ли...

Аз като се почувствам добре и спирам всичко. Това профилактиката не е моето нещо. Добре че нямам за сега животосоасяващи лекарства. Примирява се че толкова здрава и красива като днес от тук нататък  повече никога няма да бъда Wink

# 76
  • Мнения: 1 675

Аз пия по две, чела съм че някой пият и по 4 в началото.
I
Скрит текст:
HERB. наистина е изгодно, но този шипиг ме пребива, трябва да се поръчат повече неща, за да се избегне, там пък ще вземе да отиде на митница и става дълга и широка. Нови мейли, акаунти...

Да, шипингът е......
Поръчвам до превозвач в UK. Така и времето на доставка ми се скъсява.

# 77
  • Мнения: 20 178
И шипинга и после трагизма на БГ пощите, но.... пак поръчваме от там, пак излезе по-евтино, отколкото същите продукти от нашенските сайтове. Да не говорим колко неща изобщо ги няма тук.

# 78
  • тук и там
  • Мнения: 11 574
Аз редовно поръчвах от IHERB,но  до тук(не до БГ),и преди короната. Мога да поръчвам до 50 евро ,иначе има мито.Но плащам и  между 8 и 13 евро за доставка(зависи).През лятото ще сме във БГ и мисля от там да си купувам добавките.Не че пия нещо специално-само магнезий. Другите добавки съм ги зарязала,нямам нерви аз да гълтам по една шепа добавки,като до сега реално -от нито една не съм видяла някакъв ефект.Мисля вечерната иглика да пробвам само сега и това е.И див ямс евентуално..

# 79
  • Мнения: 2 124
И аз имам проблеми с паметта,(най-вече с краткосрочната ),а хапчета не пия-така че не е от противозачатъчните според мен.Забравям дума по средата на изречението,или ако някой ме прекъсне-въобще не помня какво съм тръгнала да казвам .

При мен специално е от противозачатъчните. След доплера се установи, че на съдово ниво всичко е чисто и не се налага скенер или ЯМР, за които бях насочена при невролог.
През трите месеца, през които не пих противозачатъчни, въпросните симптоми отшумяха.
Дотолкова бърках преди това думите, че виждам, че купата е оранжева, в главата си мисля да изрека жълта, но осъзнавам, че не е жълта и де факто казвам "Отмести розовата купа от масата". И много други такива лапсуси, които започнаха изведнъж.
Поднових противозачатъчните и пак почнах да се бъркам. Спрях ги преди да изпия опаковката нищо, че съвсем ще си объркам цикъла, но вече съм почти като препарирана. Лявата ми страна е постоянно изтръпнала, едва се движа, трудно ми е да се обръщам. За три дни без хапчета спря да ме боли кракът (който чувствах като навехнат), но с гърба нещата още не са се оправили.

Инече подобни състояния могат да се дължат и на други фактори, а и ЕГН-то си напредва колкото и да не ни харесва.

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 16:33 от SamoDiva

# 80
  • Мнения: 336
Приключих с iHerb след като ми хакнаха акаунта. Затрупала съм се с добавки, но си ги пия всичките по схема. Ще взема и тинктура от бял равнец да пробвам ако продължавам с кръвоизливите.
Без да искам да се повтарям, но понеже се шири масова дезинформация за употребата на Дивия Ямс, отново да споделя, че няма смисъл да се пие при естрогенна доминантност/прогестеронов дефицит, т.к. дивият ямс действа като фитоестроген.
Ето тук е обяснено пълно и коректно: https://revita.bg/shop/div-yam-dioskoreya-koren-425-mg
Проверявала съм и клинични проучвания - повишава нивата на естроген при пациентки в пред и менопауза, не на прогестерон.
А ето тук пълните глупости, които на всичко отгоре преобладават в мрежата: https://bilki.bg/div-yams-bilka-1-za-vyzstanovyavane-na-khormonalniya-balans.html

# 81
  • Мнения: 7 987
Снощи дойдохме на море, а днес ми дойде цикъла (не)очаквано. Предният ми е бил 23 дена. Някак се съкрати последните месеци, но за пръв път е толкова кратък. Освен това, е много обилен първия/втория ден. После ми зацапва 10 дена. Получава се така, че 15 дена ми тече и само 10 дена - не. На 42 съм. И се сетих за тази тема.

# 82
  • тук и там
  • Мнения: 11 574
Aз съм със 3 дни закъснение.Януари ми прескочи,от тогава си е точен,но този месец пак може  да прескочи,защото нямам признаци че ще ми идва..Пътувах ,сега съм си във БГ-не знам до колко това оказва влияние върху цикъла.

celika,aз бях така .Нисък прогестерон е обикновено.Моят Аг ми изписа тогава примолут нор за три месеца(10 дни преди цикъл) и се регулираха нещата.Отиди на АГ и си кажи оплакванията.Повечето минаваме през тази фаза в началото-на скъсеният цикъл и дългите зацапвания.

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 10:21 от Kaisia

# 83
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Момичета, изпращам изследвания на хормони, които правих. Аз съм след хистеректомия и имам само едно малко парче яйчник. Въпросът ми е говорят ли за настъпила менопауза или още яйчника функционира? Получавам паник атаки, нервна съм доста, потене, изобщо симптоми си имам...

# 84
  • София
  • Мнения: 23 165
с този висок естрадиол изглежда като да функционира.
ама като не се знае ден на цикъла с едно изследване не става.
може би е добре да те погледнат, може да е зф, може и овулация да наближава.
но тсх ти е малко височко.

# 85
  • Перник
  • Мнения: 1 920
с този висок естрадиол изглежда като да функционира.
ама като не се знае ден на цикъла с едно изследване не става.
може би е добре да те погледнат, може да е зф, може и овулация да наближава.
но тсх ти е малко височко.
Аз съм на хормон за жлезата. Принципно при такива стойности съм ок, ако отиде надолу към 2 ускорявам пулса много.

# 86
  • Мнения: 220
https://www.lekar.bg/23868/прогестерон/

Започвам да търся информация, какво се случва при хорманални  дисбаланси, ето тук ми се видя добре описано.

# 87
  • тук и там
  • Мнения: 11 574
В тази връзка- корен от репей някой пил ли е,и как  му се отрази? Аз съм със нисък прогестерон,та търся начини да го вдигна малко ,ако е възможно.

# 88
  • Мнения: 2 124
В тази връзка- корен от репей някой пил ли е,и как  му се отрази? Аз съм със нисък прогестерон,та търся начини да го вдигна малко ,ако е възможно.
Аз цял живот съм така, панацея още не съм намерила за себе си.

# 89
  • Мнения: 39 430
Момичета, и моите изследвания днес станаха. Лекарят каза, че не вижда проблем. Питах го какво да правя, ако пак преди цикъл почнат да ме боляш подмишниците, какво ще правим с оредяването на косата......нямал идея към какъв специалист да ме насочи.
Правих изследвания на щитовидната жлеза(всичко е ок, с изключение на тсх-3,39, но пак е в някакви норми), вит б12- много добро, но вит Д3- е 21, при долна граница 30 и имам изписана терапия за него.
Сега пускам днешните изследвания да ми ги разтълкувате. Аз не знам кой ден почва/свършва фол. фаза, овулаторна и т.н.
FSH-2,87    (ф.ф 3,03-8,08;ов.ф. 2,55-16,69, лут.ф.1,38-5,47)
LH-4,29     (ф.ф 1,8-11,78; ов.ф. 7,59-89,08,лут.ф.0,56-14,0)
Изследванията са правени на 7 ден от цикъл. Ден без кървене- това го пиша, ако за разчета има значение. Лекарят не ми каза в кой ден да ги правя. Отделно исках и прогестерон да се изследва, но не ми е пуснат. Ако знаех, щях да искам да си го платя и да го изисквам.




Общи условия

Активация на акаунт