Въпрос към тези които не кърмят по собствено желание

  • 1 542
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Новата Бу (този ник не е ли зает???) ръси в доста теми едни доста остри и странни изказвания - току-що прочетох как те там, в Банско, ползвали памперси на Молфикс, защото всичко останало се считало за простотия   #Crazy

# 16
  • Мнения: 742
Кърмих 20 дена и си я спрях. Кърмех я, а тя след час, час и половина най-много два писваше от глад. Цедях се и изпиваше това което трябва като количество, но ......ревеше.А и гърдите много ме боляха.....
 Родих със секцои и тя си пиеше АМ без проблеми е после се запече, но то е друга тема.

# 17
  • Мнения: 5 103
И аз мисля, че ника е зает.
Ама тая Бу не стига, че е неграмотна като и чета правописните грешки ,ами имода в памперсите следва Joy

Последна редакция: нд, 27 авг 2006, 16:59 от МИМКА

# 18
  • Мнения: 7 640
И аз мисля, че ника е зает.
Ама тая Бу не стига, че е неграмотна като и чета правописните грешки ,ами имода в памперсите следва Joy

че и другата Бу е ЛЛЛ лидер Laughing, иначе може да има двама с еднакви екранни имена.
Но защо й скачате- това според мен са собствените й причини, нали такава е темата Peace

# 19
  • Мнения: 4 362
Абе момичета аз мисля,че тя е писала ,че не кърми от мързел и егоизъм  Mr. Green
Аз първо верно се обърках ,че е нашето БУ  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 239
Имах проблеми с гърдите още в родилното - запушени и тесни канали, бучки и т.н.Като се прибрахме в къщи последва едно мъчение с горещи компреси, цедене и резултата - почти нулев.Яко ме беше подкарала депресията, пропуших, и това допълнително ме товареше.И спях с опитите още първата седмица.Трудно ми бе да взема решението - някак си се чувствах виновна че не съм положила всички усилия и съм се предала твърде лесно.Но все пак се предадох....
Сега, безкрайно много съжалявам че не кърмих детето си поне няколко месеца.Гузно ми е, това беше тест колко много трябва да жертват понякога майките за децата си...
Ако живот и здраве имам второ дете, съм решила да не допускам отново това.Искам да кърмя.

# 21
  • Мнения: 5 103
Хахахааха наредих те девойката
Абе момичета аз мисля,че тя е писала ,че не кърми от мързел и егоизъм  Mr. Green
Аз първо верно се обърках ,че е нашето БУ  Mr. Green


Не е нашето Бу Cry

# 22
  • София
  • Мнения: 9 862
Хахахааха наредих те девойката
Абе момичета аз мисля,че тя е писала ,че не кърми от мързел и егоизъм  Mr. Green
Аз първо верно се обърках ,че е нашето БУ  Mr. Green


Тя /Бу/ в една друга тема е писала,че кърми и двете си деца.Аз това с егизма и мързела го приех като:"който не кърми го прави от мързел и егоизъм".
Както и да е,смисъла на темата е друг. Peace

# 23
  • Мнения: 4 362
Тя /Бу/ в една друга тема е писала,че кърми и двете си деца.Аз това с егизма и мързела го приех като:"който не кърми го прави от мързел и егоизъм".
Както и да е,смисъла на темата е друг. Peace

Сори за спама ,ама тя БУ няма ли само едно момиченце-Мая или аз съм пропуснала  newsm78 нещо

Ох обърках се от толкова много БУ,знам ,че нашето БУ/модераторката има Мая/  Hug

# 24
  • Мнения: 5 103
Значи нашата Бу знае за това момиче, че е с такъв ник и е позволила да го ползва или нщо такова бях чела някъде.

# 25
  • Мнения: 1 866
Първият път кърмих 3 месеца и се чувствах страшно виновна от неуспеха. Сега още от 2-рата седмица сме на смесено хранене, все още кърмя, не знам докога ще е, но не се чувствам никак виновна. Кърменето за мен е свързано с много нерви, болка, лишаване от всякаква свобода и почивка. Сега например след коктейла от гадости, които съпровождат кърменето - температура, бучки, рагади и т.н., ако исках да си увелича кърмата трябваше буквално да кърмя и да се цедя по цял ден. Е, това просто няма как да стане, все пак имам и друго дете, други задължения и не мога да превключа само и единствено на функция доене. 

Но даже и да бях успяла да кърмя без много болка и да имах много кърма, пак не бих кърмила повече от 6 месеца, защото просто не мога да си представя да съм вързана нон стоп за бебето, което е неминуемо при кърменето на поискване. Може и да е егоизъм... Удоволствие от кърменето пък изпитвам само от време на време, като гледам бебчето да суче, защото е много сладко, но по N пъти на ден - не. Даже ми е скучно, просто се чудя какво да правя по 30 минути докато суче. Нямам търпение да свършим по-бързо и да се заема да правя нещо друго. Мисля, че кърменето просто не е за всеки. Аз предпочитам например да работя, това е.

# 26
  • Мнения: 1 259
 1.10 дена не ми слезе кърмата,през това време постоянно дърпах с помпата и това много ме изнерви ooooh!
2. Бебето не искаше гърдата,щом го сложа и започваше да пищи.
3.Изведнъж изпитах огромното желание да пуша,и понеже знам че да кърмиш и да пушиш е много по-вредно от колкото да не кърмиш,тотално се отказах.
4. И не на последно място нямах и кърма,едвам успявах да изцедя 30-40 мл.
Ако всичко беше нормално,не бих кърмила повече от три месеца Peace

# 27
  • София, център
  • Мнения: 687
Ние бяхме на смесено хранене от около 2рата седмица (не наддавала добре каза акушерката)!Тесни канали, бебето спи като ПЪН, аз я щипя - тя червена като домат - пищи и веднага пак заспива, мъкааа...!
Не мога да кажа ,че не съм изпитвала удоволствие от блажената гледка КОГАТО ЯДЕШЕ С ОХОТА... Винаги съм мислела, че ще кърмя , че това е съвсем естествено, знаех за възможните усложнения, ама чак пък толкова зор не знаех ,че ще има и да го правя насила само защото ТРЯБВА! Не се получи... Аз ревях че тя спи и не яде, тя реве че и се спи!!! Повярвайте ми - не можех да и се израдвам! Всички и се смеят, гушкат я, а аз я гледам и ме е яд че ме ядосва така...
Кърмата намаля и спря сама... проблемите свършиха в този миг! Храненето стана удоволствие и за двете ни  Grinning! И досега е такава ЗАСПАЛА , но вече не е проблем а радост  LaughingЕ метнала се е на мама , и аз спя по 10-12 часа....Дай Боже всекиму с бебенце Hug

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Значи нашата Бу знае за това момиче, че е с такъв ник и е позволила да го ползва или нщо такова бях чела някъде.
Вашето Бу не е това Бу Laughing
Има проблем с екранното ми име, което по принцип ползвам и тази новорегистрирана потребителка.
Докато се разреши проблема - не бях аз това Grinning Най-малкото, защото никога не съм раздавала епитети, уважавам правото на избор (а кърменето е преди всичко въпрос на личен избор и желание за него).
Макар че и на мен ми е много интересна темата и ще я следя с интерес Peace

# 29
  • Мнения: 5 103
Значи нашата Бу знае за това момиче, че е с такъв ник и е позволила да го ползва или нщо такова бях чела някъде.
Вашето Бу не е това Бу Laughing
Има проблем с екранното ми име, което по принцип ползвам и тази новорегистрирана потребителка.
Докато се разреши проблема - не бях аз това Grinning Най-малкото, защото никога не съм раздавала епитети, уважавам правото на избор (а кърменето е преди всичко въпрос на личен избор и желание за него).
Макар че и на мен ми е много интересна темата и ще я следя с интерес Peace

Знам, че ти си сладурче ама като прочетох Бу се почудих.
Ама вече ясно. Hug

Общи условия

Активация на акаунт