Проблем с каравана

  • 1 341
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте,моля за помощ за следната ситуация.Съсобственик съм в имот с три парцела на село.Всеки има нотариален акт за парцела си и огради между тях.Миналата седмица разбрах,че единият съсобственик е докарал каравана около 4 м.и я е поставил точно до моята ограда,пред лицето на вилата ми.Не ме е уведомил и не съм давала съгласието си за това.Поставена е  е за постоянно,укрепена с каменни плочи за сега и е казал,че ще я включва в електроразпределитената мрежа и ще я оборудва за почивка.
          Как да се противопоставя на това?Четох,че трябва на първо място разрешение на главния архитект на общината за поставяне на преместваем обект,какъвто е караваната.Той няма такова,просто пристига и я поставя в двора под прозорците ми.Доброволно няма да я махне.
        

Последна редакция: нд, 05 юли 2020, 07:38 от Roisin

# 1
  • Мнения: 12 760
Гледах за отстоянията в ЗУТ и една-две наредби, където пише за преместваемите обекти. В наредбите се цитира ЗУТ, та ако имаш време, потърси там.
Аз не разбрах съвсем за тази съсобственост. Вие нещо сте се делили и се знае кой парцел на кого е собственост? Ако не е така и ти все още си съсобственик на имота, без твое съгласие не може да се слага преместваем обект.

# 2
  • София
  • Мнения: 186
Благодаря ,Uncommon,преди години наследниците(моята баба и нейните две сестри) са се разделили сами,кой какво ще получи след смъртта на родителите си,явно без официална делба,но всеки има нотариален акт за това,което е получил.Имам експертиза от вещо лице,че парцела е един и в него влизат тези три имота,единият от които притежам аз пак по наследство,от баба ми и в последствие от майка ми.От експертизата чета-Идеалната съсобственост между имотите,от които е образуван един парцел възниква по силата на самата регулация съгл.чл.29,ал.3 от ЗТСУ от 1999г.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Става въпрос за идеални части , дали имате нотариален акт няма значение , нито вие нито другите могат да се разполагат самостоятелно - вътре всичко е общо щом няма реално разделяне по градоустройствен план и ПУП.

# 4
  • София
  • Мнения: 186
Благодаря,peterky2002,не мога да отговоря на този въпрос,но ще се обърна към адвокат и общината когато отида,за да разбера за статута на имота,май за сега всичко е общо.Какъв адвокат ще ми е нужен?

Последна редакция: нд, 05 юли 2020, 15:52 от Roisin

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 940
По принцип всеки адвокат , но както във всяка професия си има специалисти.Препоръчвам ти да се опитате да се разберете со кротце - по роднински , съседски и приятелски Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 186
По принцип всеки адвокат , но както във всяка професия си има специалисти.Препоръчвам ти да се опитате да се разберете со кротце - по роднински , съседски и приятелски Simple Smile
Имах предвид,че ще ми е нужен адвокат за да си оправя документите,все още нотариалния акт е на името на майка ми,ето не знам и статута на парцела,общ ли е,има много неуредени неща.Иначе вярвам,че ще се разберем.

Последна редакция: нд, 05 юли 2020, 20:10 от Roisin

Общи условия

Активация на акаунт