Обжалване на електронен фиш

  • 1 025
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте,

На 03.07.20 ми беше връчен електронен фиш в КАТ за превишена скорост от декември 2019. Във фиша се твърди, че съм шофирала със скорост от 83 км/ч при ограничение 50 км/ч. Показаха ми снимките, установих няколко несъответствия. Освен това, преди 2 год ми бяха връчили отново фиш, на който уж съм карала с абсолютно същата скорост (до км) и платих същата глоба. Нещо ме съмнява тук.

Притеснявам се, че в момента тече 14-дневен срок с намаление на сумата на фиша, който мога да изтърва. Реално ще платя 280 лв, вместо 400.

Какъв е вашия съвет - да оспорвам или да не се занимавам? Няколко конкретни точки ме притесняват:
- какъв е редът за оспорване, какви стъпки трябва да предприема?
- трябва ли да назнача адвокат или мога да движа нещата и сама?
- ако ми е необходим адвокат, колко би ми струвало и дали няма накрая да излезе по-скъпо от това да си платя фиша и да забравя?

Става въпрос  за гр. София.

Моля да споделите от опит, не от произволно прочетени неща в интернет - ще съм благодарна!

# 1
  • Мнения: 46
Здрасти JustKeepItAnonymous ,
дано да си пазиш бележката за платения фиш преди 2 години, за да можеш да сравниш фактите и мястото, и скоростта. Ако съвпадат може би е грешка в системата на Кат, ако ли не най-вероятно трябва да си платиш глобата.
Нямам опит с предяваване на искове и адвокати и т.н., но това по-принцип си е твое право, ако си остановила несъответствия с това какво са ти написали във фиша и това всъщност какво е било.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 854
Ако си пазиш бележката за предния фиш, взимаш я и отиваш на място в КАТ , обясняваш на служителя каква е ситуацията. Може би ще те накарат в свободен текст да напишеш опровержение на втория фиш, като приложиш бележката от първия. Пари се съмнявам да ти искат (най-много десетина лева, предполагам, за някакви таксички). Миналия месец,  на ММ му връчиха фишове, за кола, която е продадена преди 3г. , написа опровержение, приложи договора за покупко-продажба и след седмица вече ги нямаше.

# 3
  • Мнения: 23
Мястото на двете нарушения е различно.

Общи условия

Активация на акаунт