Отговори
# 30
  • Мнения: 1 560
Аз искам нормално, засега има всички предпоставки да си се роди така, но в крайна сметка каквото стане.
Зайка Байка, ами 5 дни не са толкова много в крайна сметка, наистина щом повече от един лекар те е посъветвал едва ли ще навредят няколко дни в болницата, пък ти си решаваш.

# 31
  • Мнения: 142
lili911, не знам къде ще си на ФМ, но при мен не пуснаха таткото. Това е информация от преди 2 дни. Казаха, че ако е навън може да влезе само в МЦ, но в самия кабинет не допускат.
Mint., първият път, когато ме уговаряха за болница ми казаха 7-10 дни. Сега ми казаха, че пътеката е 5 дни.
sir_varna, а при теб казват ли че бебето е по-голямо и подобни? Аз може би ще се навия да им угодя само, за да знам, че съм направила всичко, което зависи от мен и в името на бебето.

В клиника Надежда ще ми е морфологията. Преди 2 седмици публикуваха, че за женските консултации не пускат татковците, освен в коридора, но за морфология можело да влязат в кабинета. На 3ти този месец ходих да си взема болничния и пак питах на рецепция и ми казаха същото. Утре ще потвърдя със сигурност де, но дано е наистина така, че разочарованието ще е много голямо, ако стигнем и ни кажат, че не може.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
С диетата вкарах кръвното 120/70 много съм доволна, е не ям сладко и солено, но е за добро. Но напоследък наистина само спя , стоя си под климатика и не мърдам Grinning събирам сили, като се роди малката съня ще е мираж Grinning

# 33
  • Мнения: 1 716
Жаси, запис на тоновете се плаща. 10 или 20 лв, нещо такова. Ако сте хоспитализирани, са включени в пътеката и не се плаща.

# 34
  • Мнения: 418
Jаsmin, по въпроса ти с раждането. Аз много бих искала да родя естествено. Попитах на няколко пъти АГ, който ме следи и каза, че е рано още. На ФМ по същия начин. Иначе не знам дали и моето се води тромбофилия - имам една мутация и съм на фракси. Аз се притеснявам, че ГД заедно със фраксито и това, че бебка е по-голяма ще ми попречи на естественото раждане ама да видим.
За тоновете знам, че си ги плащаш отделно. При моя АГ практиката е - записвам си час, отивам на тонове (аз ще ги правя в МЦ, където е и АГ) и след това минавам да ги погледне и ако има нещо да се обсъдят.

# 35
  • Мнения: 1 716
То принципно как да раждаш не е въпрос на желание. Ама майки и доктори се съгласяват на секцио с избор на екип и си измислят медицински показания.
Моят съвет е да не се навивате излишно нито за едното, нито за другото - правите, каквото ви кажат. Кумата искаше естествено на всяка цена, а я бяха предупредили, че бебето е голямо - мъчи се, мъчи се, накрая показателите и на нея, и на бебо станаха лоши и спешно секцио. Мен ми казаха задължително секцио без никой да ми дава обяснения, аз се издразних, но ги послушах. Имат си съображения, просто някои лекари са по-особени и не обясняват, а пък аз бях попаднала на една дето само викаше по мен😃. Не е хубаво, но ги има и такива.

# 36
  • Мнения: 142
И аз бих раждала естествено, но наистина не искам да се настройвам за това предварително, за да не ми е кофти, ако кажат, че не може. Каквото, такова... то е ясно, че всяко си има тежките моменти, но поне е финалната права преди да дойде голямото щастие в ръцете ти. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 53
Jasmin, по въпроса с раждането- иска ми се да е нормално. Но трябва да се консултирам с пулмолог , заради астмата и отделно бебето върви 10 дни напред- надявам се да успея. Но най- важното е да имаме здраво бебе. Имам доверие на АГ и мисля да и се доверя.
Зайка Байка- и на мен ми се струва странно да искат да те хоспитализират заради ГД, но аз принципно съм паника и бих се доверила на лекарите .
В сряда за първи път и аз ще съм на тонове - в 29г.с.
Към момичета, които вече са минали трета ФМ - много се радвам, че всичко е наред. Моята е на 14.07. Съмнявам се да пуснат таткото, но този път мисля да поискам диск , за да може и той да се порадва 😊
И да се похваля - днес ни монтираха климатик и вече се справям по- добре с жегите и гаденето 😁

# 38
  • София
  • Мнения: 3 156
За раждането единствено се моля да не "спечеля" и двете - нормално, преминаващо в секцио. Хем болки, хем после и възстановяване от операция.
Засега ще е секцио доколкото съм го обсъждала с АГ, скоро съм на трета ФМ при нея и пак ще го обсъждаме. Важното е да завърши добре, всичко останало се преживява.

# 39
  • Мнения: 136
Момичета, да се похваля- днес бях на преглед, малката вече е доста пораснала и се е обърнала с главичката надолу, шийката се е увеличила и спирам утрогестана, единственото, за което ми казаха да не се притеснявам, но аз се- пъпната връв е преметната през вратлето, но не е обвита, има ли някаква опасност нещо да стане? Също сега съм в 28+5 г.с и ще ме гледа чак на 10 август, не трябва ли сега да са на по-често прегледите?

# 40
  • Мнения: 264
Момичета, да се похваля- днес бях на преглед, малката вече е доста пораснала и се е обърнала с главичката надолу, шийката се е увеличила и спирам утрогестана, единственото, за което ми казаха да не се притеснявам, но аз се- пъпната връв е преметната през вратлето, но не е обвита, има ли някаква опасност нещо да стане? Също сега съм в 28+5 г.с и ще ме гледа чак на 10 август, не трябва ли сега да са на по-често прегледите?

В 28 седмица и моя бебок се беше увъртял веднъж в пъпната връв. Докторът каза, че няма никаква опасност. Днес бях на преглед и пъпната връв вече не е около вратлето, така че е възможно да се размотае.

# 41
  • Мнения: 17
Здравейте, момичета! ❤️ Да се запиша и аз в новата темичка. Страхотна е, както винаги. 🤗 Моят малък юнак💙 вече е готов за старт 😂 с главата надолу🙃. На предишния преглед вървеше седмица напред...🤪 Правиха ми обременяване с глюкоза(супер гадно нещо🤮🤣😂), слава богу всичко е наред. Биха ми и инжекция Анти Д Гама Глобулин в 28г.с. заради отрицателния ми резус фактор. Сега на всеки 2 седмици следим антителата. На 20.07. ми е следващият преглед ще видим колко е пораснал бебо Blue Heart Ходя на плажче, предимно вечер... водата тогава е разкошна🏊‍♀️🏖️🏝️. Не остана мамчета ❤️ още мъничко и ще си гушкаме сладките бебчета.🌞🍀🤍Хубаво денче и поздрави от морето! 🌊

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 14:47 от Mimsi_15

# 42
  • Мнения: 214
Привет, дами! Аз сутринта минах на преглед в 29с, главата на бебчето отговаряла на 31ва Grinning 1300гр е мъника вече Simple Smile
Говорих си с доктора, че имам желание да раждам нормално и се изненадах, че малко се сецна. Каза, че таза ми е тесен и ако бебето стане 3400-3500гр нямало много смисъл да се мъча естествено, защото щяло най-вероятно да се стигне до секцио..
Ноо ще видя на феталната какво ще ме посъветват, както и доктора, който ще ме изражда, защото този ми е само по каса.
Има ли друга мама с тесе таз?
Тоновете от коя седмица бяха? Мен ме вика пак чак на 3ти август, когато ще съм 33 седмица. Не е ли малко късно Confused
Аз не мисля, че скоро ще почнат да пускат татковците, даже за раждането се настройвам, че ще съм сама в родилното през целия престой.

# 43
  • Мнения: 1 122
Какво означава тесен таз? Как го мерят отвътре ?
При записването АГ ми измери таза отвън и край.
Имах една педя таз преди първата бременност, родих нормално, бебе 3,300кг.
При раждането таза се разширява, както и главата на бебето променя формата си. Много са смешни с едни малки яйцевидни главички 😀♥️
Мен не ме викат на тонове, явно не е по ЗК.
Всеки решава как ще роди, няма правилно и грешно ✌️
Аз не бих взела това решение сама. АГ знае най-добре, за това ходя да ме следи.
На някои не им се занимава с теб цяла смяна, че и повече и хайде секцио. Мое мнение.

# 44
  • Мнения: 264
Моя АГ нищо не е казвал за таза още, сигурно е рано да го мери. Другия път ще съм на тонове и мисля че ще съм 35 седмица, но някои АГ-та, започват по - рано да ги мерят.

Общи условия

Активация на акаунт